Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért az lett...

Magyarországon miért az lett az általános, hogy az emberek utálják a munkahelyüket?

Figyelt kérdés
Saját magamból kiindulva nagyon nehezen találom a helyem. Eddig bárhova mentem, mindenhol életunt, frusztrált, egymást furkáló emberek voltak, akik utáltak ott dolgozni. Én is utáltam az összes eddigi munkahelyemet. Már négyszer mondtam fel próbaidő alatt, és egy évnél tovább nem tudtam sehol megmaradni. A jelenlegi helyemet sem bírom. Elegem van a feszült légkörből, az unalmas, lélekölő munkából, és a lekezelő fönökségből. Mindenhol ez megy. A baráti körömben is mindenki így érez. Egy embert ismerek, aki szereti a munkahelyét, és konkrétan döbbenten nézünk rá, mert el sem tudjuk képzelni, hogy ez milyen lehet. Én sok helyen megfordultam már, de ezen az egy ember kivételével csak olyanokkal találkoztam akiknek a munka ellenség volt, és alig bírták elviselni a napokat. Miért lehet ez? A mi hozzááláásunk a rossz? Vagy az van amit gondolok, és a cégek teszik tönkre lelkileg az embereket a munkavállalók kizsigerelésével, és megalázásával?

2020. febr. 24. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Mert az ember nem szívesen dolgozik, inkább foglalkozik olyannal amit szeret. Csak kényszerből dolgozik, mert kell a pénz.
2020. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Én is imádom a munkahelyem. Az a legjobb, mikor azt dolgozol, amit szeretsz. Ha tudod, hogy mi szeretnél lenni, mi érdekel, akkor tanuld azt és keress olyan munkát. Ez a titok nyitja.


Ha valaki kényszerből, gyomorgörccsel dolgozik, persze, hogy utálja.

2020. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Az emberek döntő többségének dolgoznia KELL, ez nem az ő döntésük, hanem egy külső kényszer, a megélhetés kényszeríti ki.

Amiről viszont mi döntünk az az, hogy hogyan érezzük magunkat, hogy a munkában inkább a jó, vagy inkább a rossz dolgokra fókuszálunk, vesszük észre azokat. Ez a mi döntésünk.

Ha ígyis-úgyis 40-50 évet dolgoznunk kell, akkor miért ne próbálnánk inkább megkeresni a munkában azt, ami érdekel minket, amit szeretünk, ami motivál minket? Ígyis-úgyis le kell dolgoznunk azt a 40-50 évet, akkor próbáljuk inkább minél jobban élvezni!

2020. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Magamból kiindulva azért mert ez egy megalkuvás. Amit tiszta szívvel és lélekkel csinálnék abból nem tudnék megélni.
2020. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Mert a kozepvezetoi szint nagyon bena.
2020. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyemet nem szeretem, de a kollégáimat imádom. Szoktam mondani, hogy ha megnyerem az eurojackpotot, mind együtt megyünk Boraborára.
2020. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Mert a munkahelyek nem embernek való munkakörülményeket, főnököket és kollégákat kínálnak és nem az a cél, hogy jól érezd magad, hanem hogy profitot termeljél kussban.


Amúgy a legtöbb helyen jellemző, hogy ami kocka, azt görgetik, ami meg gömb, azt cipelik és ha szólni mersz, még ki is rúgnak, mert csókosok ülnek döntéshozói pozíciókban zéró szakértelemmel.

2020. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Most lehet nagyon demagóg leszek, de azért kellett gyerekként annyit tanulni hogy felnőttként olyan munkát végezhessünk amit szeretünk csinálni, nem pedig azért mert muszáj.
2020. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Csinálhatsz te olyan munkát, amit szeretsz, ha nem piacképes és/vagy nem fizetik meg.
2020. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlen a munkahelyet, hanem a közeget utálják sokan, ami miatt a végén a munkahelyet is fogjuk utálni.
2020. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!