Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért az lett...

Magyarországon miért az lett az általános, hogy az emberek utálják a munkahelyüket?

Figyelt kérdés
Saját magamból kiindulva nagyon nehezen találom a helyem. Eddig bárhova mentem, mindenhol életunt, frusztrált, egymást furkáló emberek voltak, akik utáltak ott dolgozni. Én is utáltam az összes eddigi munkahelyemet. Már négyszer mondtam fel próbaidő alatt, és egy évnél tovább nem tudtam sehol megmaradni. A jelenlegi helyemet sem bírom. Elegem van a feszült légkörből, az unalmas, lélekölő munkából, és a lekezelő fönökségből. Mindenhol ez megy. A baráti körömben is mindenki így érez. Egy embert ismerek, aki szereti a munkahelyét, és konkrétan döbbenten nézünk rá, mert el sem tudjuk képzelni, hogy ez milyen lehet. Én sok helyen megfordultam már, de ezen az egy ember kivételével csak olyanokkal találkoztam akiknek a munka ellenség volt, és alig bírták elviselni a napokat. Miért lehet ez? A mi hozzááláásunk a rossz? Vagy az van amit gondolok, és a cégek teszik tönkre lelkileg az embereket a munkavállalók kizsigerelésével, és megalázásával?

2020. febr. 24. 17:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Amit az egyes, és a hármas válaszoló írt, hogy kénszer, meg pénzért csináljuk, ez még alapjáraton nem kéne, hogy azt is jelentse, hogy a munka kikészít idegileg, és lelkileg is. Lehetne ettől még normélis körülményeket teremteni. Amit a hármas fejteget, az elméletben szép, és jó csak az a baj, hogy nem mi döntjük el, hanem a vezetőség és a körölöttünk lévő közösség határozza meg a légkört, ami a mai társadalomban gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy jó legyen.


Akik a tanulást kezdték el fejtegetni, nekem is van két szakmám, az egyiket még szerettem, és érdekelt is amíg a cégek meg nem utáltatták velem. Főiskolára is jártam egy ideig levelezőre, de pont azért kellett abbahagynom, mert a munkahely akkora lelki roncsot csinált belőlem, hogy nem maradt életerőm mellette csinálni.

2020. febr. 24. 21:51
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Én alapvetően mindig olyan munkakörben tudtam elhelyezkedni amit tanultam, ami érdekel és amit szeretek. Ugyanakkor ez édes kevés, ha van pár "jó fej" kolléga, akik előszeretettel fúrkálódnak, esetleg ahogy írtad életuntak, vagy épp egyfolytában panaszkodnak.

Úgyhogy hiába csinálod amit szeretsz, a munkahely sokat ront az élményen. Ugyanakkor én pl. tudnék otthonról is dolgozni, de a hazai felfogás még mindig az, hogy "legyél a munkahelyeden, mert csak akkor dolgozol".

2020. febr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Elvégzel egy bármilyen iskolát... nem feltétlen oda vesznek fel ahová te szeretnéd és amit szeretnél csinálni.

Kapsz egy állást, mert nem volt más, ott olyan a környezet, amilyen. Magad, mint nem főnök, nem tudsz változtatni. Van tőled pár évvel idősebb meg pár öreg, akik úgy csinálnak mindent, ahogy megszokták. Nem fognak a te szavadra csak úgy átállni.


Én is ahol dolgozom, lényeges a kommunikáció. Nem pont ezen a helyen szeretnék még 30 évig rostokolni. De amit szívesen csinálnék, azon a helyen már többször elutasítottak (állami hely). Ez egy olyan hely volna, ahol magadra vagy utalva. Nem függök a másiktól.

De sajnos nem ezt kaptam.

2020. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Minden reggel ugyanakkor csörög az ébresztőóra és minden reggel ugyanúgy, még nyitott szemmel aludva, zombiként kászálódsz ki az ágyból. Tömegnyomorközlekedés, be a mókuskerékbe, minden nap 8 - 9 órában ugyanazt csinálni... Más utasítására és ha jól esik, ha nem, ugyanazt és ugyanazt.


Egyébként miért Magyarországra lenne jellemző, hogy az emberek utálnak dolgozni?


Azt, hogy "tanulni kellett volna", hagyjuk már...

Az én életem kb 15 éve másról se szól, mint tanulásról. Ebből 8 év érettségi óta.

2020. febr. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#9

Tudod, van az a határ, hogy inkább fizessenek pl. garantált bérminimumot, de nem fog rámenni az egészséged a munka miatt. Hiába keresel pl. fél milliót havi szinten, ha napi szinten kapod a stresszt, gyomorgörccsel mész be, utálod a munkád..stb ez előbb vagy utóbb, de meg fog téged betegíteni. Aztán a sok megkeresett pénzedet viheted az orvosoknak.

2020. febr. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"Egyébként miért Magyarországra lenne jellemző, hogy az emberek utálnak dolgozni?"


Talán mert bizonyított tény, hogy európában mi vagyunk a legdepressziósabb nemzet, és itt a legmagasabb az öngyilkosságok aránya. Nyilván külföldön sem minden fenékig tejfel, ott is biztos vannak szar melók, de talán emberszámba veszik a munkavállalókat. A vezetők odafigyelnek, hogy a munkavégzés konfortosabban teljen. Számít a vélemény, az egyéni érdekek. Itthon gyakorlatilag modernkori rabszolgatartás folyik.

2020. febr. 25. 19:43
 17/19 anonim ***** válasza:

"és itt a legmagasabb az öngyilkosságok aránya."


Tévedsz. Bár a cikk 2017-es, de itt azért az északi országok rávernek hazánkra:

[link]


Hazánk csak a 7. az európai öngyilkosság-statisztikában.

2020. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez pedig egy tavalyi cikk, ahol idézem:

"Márpedig Magyarország évtizedeken át dobogós helyen állt az öngyilkosok arányát tekintve, ám a WHO legutóbbi, 2018-as statisztikái szerint az európai országok között már nincs az első háromban, világszinten pedig az első tízben (a világranglistát Litvánia vezeti, ahol százezer emberből 31,9 lett öngyilkos tavaly, a második Oroszország, ahol 31). "

[link]

2020. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint amit a hivatásomnak tekintek, nem tudok benne elhekyezkedni újra. Ezért minden sz.rt megnézek az álláskeresés során, jelenleg munkanélküli vagyok. Az előző munkahelyemen is ezért gyűlöltem dolgozni, nem azért mert annyira nehéz lett volna a munka, hanem mert nem érdekelt, eluntam az életem, csicskáztattak mert én voltam a legújabb, legfiatalabb kolléga. Szó szerint majdnem megölte a lelkem, teljesen elbutultam, munka után alapvető dolgokhoz nem volt erőm, fellőttem a pizsit és döglés. Minimálbérért. Az azelőtti munkámat imádtam, volt benne kihívás, csak úgy teltek a napok. Egyébként meg rohadtul elkeserítő, hogy rengeteg helyen a teljesítményed önmagában nem számít, csak ha van ismeretség. Én most ebben a mocsok helyzetben vagyok. Szóval szerintem nagyrészt ezek miatt. Nem azt csinálják amit szeretnek, sok helyen nagyon kevés a fizetés, és nincs fejlődési lehetőség.
2020. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!