Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon a munkaerőpiac...

Magyarországon a munkaerőpiac miért ilyen "sovány", ha kvalifikált emberekről van szó?

Figyelt kérdés

Én leginkább azt tapasztalom, hogy kevés a munka.

Műszaki diplomám van, jelenleg is ilyen területen dolgozom, viszont váltani szeretnék.


A legtöbb munkahellyel az a probléma,hogy olcsó pályakezdőkre építenek, akiknek a tapasztalatuk hiánya miatt nem lehetnek bérigényeik.Viszont, ha tapasztaltak lesznek, akkor meg nem akarják nekik megadni a piaci bért.Én is ebben a cipőben járok.



A nyelvekkel jól állok (angol, német).


Bár, szerintem a probléma része az is,hogy vidéki vagyok.



Kíváncsiságból regisztráltam egy osztrák karrieroldalra, feltöltöttem az önéletrajzomat.

Pár napon belül 3 cég jelezte,hogy vegyem fel velük a kapcsolatot, mert lenne a profilomnak megfelelő munka.



Ellenben, itthon, fent vagyok a Professionon, meg regisztrálva vagyok egyéb HR portáloknál önéletrajzzal.De, semmi.


De, ha megnézem a bajorországi munkákat, ott is tömve vannak a portálok jobbnál jobb műszaki diplomás meg gazdasági diplomás munkakörökkel.



Itt vagyok rendszerváltás után 30 évvel és ez az ország még mindig nem tudott felmutatni semmit.

Budapesten mocorog valami, de ott is tele van fillérb__szó cégekkel a munkaerőpiac.


2020. jan. 4. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A magyar munkaerőpiacon nem az a jellemző, hogy téged keresnek a cégek, hanem fordítva.


Egyébként ha még csak be se hívnak sehova, nem is pályázol, akkor honnan vonod le a következtetéseket, hogy itt aztán műszaki területen tapasztalattal nem lehet boldogulni. Pont, hogy lehet. Amikor én gondolkoztam váltáson az első cég ahogy küldtem az önéletrajzomat azonnal behívott, a három körös interjút 2-re rövidítették és azonnal ajánlatot tettek, még a felmondási időm letöltését is alig akarták kivárni...

2020. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A "nagyvállalkozók" többnyire nem saját képességeik alapján lettek azok, hanem a kapcsolati tőke révén, így a tényleges irányítást nem ők végzik, hanem szakvégzettséggel rendelkező karrieristák, akik megint csak nem rendelkeznek tényleges szakmai tudással és felkészültséggel. Így a kontraszelekció tökéletesen virágzik: mindenki magánál gyengébb képességűt választ beosztottnak, nehogy a fejére nőjenek. Ennek egyetlen reális kimenete van: képtelenek felhasználni a munkavállalók szellemi tőkéjét.
2020. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#


Ez egy többrétű probléma.


Itt a környéken (megyeszékhely) kevés az ilyen munkahely.Ami van, az bérben nem megfelelő.

Többnyire pályakezdőket, frissdiplomásokat keresnek, mint a jelenlegi cégem is.


Budapestről is hívtak,nyilván, többet fizetnének, mint amennyit most kapok viszont annyit meg nem, hogy nekem megérje.

Egyedülálló vagyok.Lakást kellene bérelnem.



Szobát meg nem szeretnék bérelni,már nem vagyok egyetemista,hogy ilyesmit tegyek.



Tehát, én előbbre szeretnék lépni.

Ha elvállalnám az egyik budapesti munkát, akkor többet keresnék, de a lakhatás miatt akkor is egy helyben toporognék.

2020. jan. 4. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Szellemi munkáert Budapestre kell költözni. Evvan.
2020. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem duplan kéne fizetnie a munkabert a cégeknek 1 fö utàn(a brutto bèr+vallalkozasi ado/fö), nyilván kapkodnànak a jobbakèrt.
2020. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!