Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakmát válasszak?

Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Informatika szakközépben tanulok, de valahogy sohasem tudott lekötni ez a fajta szellemi munka.

Az iskolában beilleszkedni sem tudtam az elején normálisan és össze-vissza fókuszáltam a jelentéktelen tantárgyakra és kiderült, informatikából nincs meg az az elméleti hátterem, ami akár egy hálózati parancssor programozásához, akár egy Java program megírásához szükséges.

Mindig olyan szakmát akartam, amit sokat mutatnak a tévében, amivel sikeres lehetsz, amihez nagy felelősség jár és szellemileg nem megterhelő.

Mostmár késő lenne a váltás, az egyetemet meg ugyanígy a személyiségem takargatásával barátok, csajozás nélkül végigvinni azért a tudásért amiért kapsz valami noname munkát nagyon nem érné meg.

Na és mi lennék:

Biztonsági őr, DJ, pályabíró, futár, kőműves, hegesztő, újságíró, sportoló, buszsofőr, úszómester, gamer.

Na nézzük egyenként.

Biztonsági őr- Tanfolyam legalább 100 ezer Ft.

DJ- Tanfolyam csak Pesten van, nem olcsó, és kell hozzá felszerelés.

Futár- 3 éves iskola kell hozzá, ami így 19 évesen szégyen lenne.

Kőműves- Ehhez is 3 éves iskola

Hegesztő- Ehhez is

Újságíró- Egy tanfolyam kell hozzá, csak sokba kerül

Sportoló- Tehetség és egészség kell hozzá (Több, mint fél éve sérült vagyok és még sokáig az is leszek)

Pályabíró- Erről az a gondolatom, egy alkalmi munka, amely nem keres sokat csak hétvégén motorsport rendezvényeken dolgozik.

Buszsofőr- 21 év alatti vagyok.

Úszómester- erről nem sok mindent tudok, de testnevelés elmélet biztos, hogy kell hozzá.

Gamer- Túl későn kezdtem.

Azt gondolom újságíró akarok lenni F1-es témákban és később utazó riporter a Formula 1-ben.

Hogyan tudom ezt megvalósítani?

Milyen újságokhoz mehetek el újságírónak tapasztalatot szerezni?

Hogy is néz ki ez az újságírói munka, mit kell róla tudni?


2020. márc. 2. 18:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Nincs még egy dolog, amiben ilyen mélységű elméleti és gyakorlati tudásom lenne mint a Formula 1.

2010 óta követem.

Az a kérdés tudnám ezeket egy újságírói szakmával kiteljesíteni és lehetséges ez a váltás? (nem akarok lemondani erről a sok értékes ismeretről)

2020. márc. 2. 18:29
 2/18 anonim ***** válasza:
Az egyetemek kommunikáció szakán képzik az újságírókat.
2020. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A futárnak nem kell 3 éves suli.

Targoncázást ajánlom amúgy.

2020. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A targoncához jogosítvány kell!
2020. márc. 2. 18:56
 5/18 A kérdező kommentje:
*Targonca vezetői engedély
2020. márc. 2. 18:56
 6/18 anonim ***** válasza:
És mi a baj a jogosítvánnyal? Az nem 3 év, gyakorlatilag 1 év alatt megvan és utána azonnal mehetsz futárnak, targoncásnak, sofőrnek, kamionosnak, stb.
2020. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"amihez nagy felelősség jár és szellemileg nem megterhelő."


Ez így kb. nem létezik

2020. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#6 sok pénzbe kerül
2020. márc. 2. 19:39
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem akarsz te csinálni semmit, csak a kifogások mennek.
2020. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

EZ most valami bizarr kifogáslista? :D Egyrészt nagyon eldöntötted hogy a suli csakis szar lehet, biztos nem tudsz se csajozni se barátkozni, ez miért biztos? alán fejleszd a szociális skilljeidet. Másrészt meg most ilyen bajaid vannak, hogy egy szakmát tanulni kell? Miről beszélünk? 19 évesen még bőven tanul a ember, de nekem egyetemen volt negyvenek OKJ-n ötvenes osztálytársam, és nem szégyen volt hanem tiszteletre méltó, volt aki két gyerek mellett szombatonként még tanult, ez egyenesen nem szégyen...


Rohadt fiatal vagy, most jönne az hogy tanulsz szakmát vagy egyetemen, de csak húzod a szád a legkisebb nehézségre is....az is bja ha van tandíj,a z is baj ha idő megtnaulni, az is baj ha fiatal vagy az is ha öreg (ami konkrét semmihez nem vagy jelenleg) Újságírók is egyetemen végeznek, ami te akarsz lenni az a blogger,s szóval hajrá..regisztrálj egy domaint telepítsd a wordpresst...oh várj ehhez legalább 5-6 órát is dolgozni kéne, és aztán még bakker írni is a cikkeket, és még pénz sincs belőle az elején...oh ne hát ez se jöhet szóba...



Vizsgáld már felül egy kicsit, a dolgot :D Hát az életbe effortot kell rakni azért ha valamit szeretnél...legalább ahhoz hogy magadat fejleszd...


Elmehetsz bolti eladónak, oda jó egy érettségi. De ha szakmát akarsz nyilván tnaulni kell, nyilván ne építsen házat senki feje fölé aki sose hallotta hogy kell csinálni, azért az elég meredek.

2020. márc. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!