Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a kollegináim...

Mit tegyek, ha a kollegináim erőszakosak és bunkók?

Figyelt kérdés

Új helyen vagyok és őszintén szólva nem ehhez szoktam. Van két fiatal tyúk (nem sokkal fiatalabbak, de érződik rajtuk ennyi is) akik folyamatosan csak inni meg szórakozni akarnak, gyakran munkaidőben is elvonulnak azzal, akit rá tudnak szedni, hol dartsoznak, hol valamit játszanak az iroda chill szobájàban. Ezzel nem is lenne baj, azzal viszont igen, hogy folyamatosan erőszakolnak ezekre a programokra, főleg munka után az ivásra. És mikor nemet mondok, arrogánsan meg erőszakosan válaszolnak, faggatnak, hogy mi a kifogásom, beszólnak, hogy ha így folytatom, ki leszek rúgva és ki leszek közösítve... Nagyon nehéz nem bunkón visszaszólni.


Mindenki mással jóban vagyok, alapvetően kedvelnek, mások is mondták, hogy ebből nem lesz szakmailag bajom, de attól még nem bírom ezt a... Jóformán megalázást. Csak az a baj, hogy az egyik csaj jelenleg is a mentorom és egyre arrogánsabban reagál akkor is, ha kérdezek valamit.


Őszintén unom már ezt a hisztis pcsa viselkedést és ha akartam volna menni, már csak azért sem megyek, mert ott vannak és nem bírom a beszólásaikat. Én nem ezért vagyok itt, kinőttem már a bulikából és van jobb dolgom egy ilyen társaságnál munka után.


2020. márc. 5. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ffi vay nö vagy?
2020. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit magamra ismeremek. Szintén két kollegina, csak kicsit idősebbek nálam. Munkaidőben órákat ebédelgetnek, kávézgatnak, végig pletykálnak, vásárolgatnak a neten amihez becsukják az ajtót, hogy senki más ne tudjon erről. Egész nap ebben ülök, ráadásul ha bármilyen munkaügyben segítséget kérek összenéznek mintha ki akarnának röhögni, majd lenézően válaszolnak kétértelműen (kb a fele értelmetlen annak amit mondanak, de ha visszakérdezek még hülébbnek néznek), azt sugallva hogy ezt tudnom kéne - pedig honnan kellene.

Eleinte engem is hívtak inni, pletykálni, de én nem mentem, gondolom ez lett az eredménye. Igazából nem bánom, mert egy munkahely miatt (ha csak nem milliókat fizet egy hónapra) nem vagyok hajlandó megváltozni.

Szerintem szólj vissza nekik nyugodtan, ne hagyd magad, ha ezért kirúgnak örülj neki, hisz láthatón nem érzed ott igazán jól magad.

2020. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1.Nő vagyok
2020. márc. 5. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:

"ha így folytatom, ki leszek rúgva és ki leszek közösítve...":

És ezt miért állapítják meg? Ők fogják elrendezni?


2 megoldás lehet:

A, Fordíts a dolgon, és légy vele/velük a legkedvesebb. Beszélj velük halkan, így kénytelenek rád figyelni, és mivel ők pont az ellenkezőképen viselkednek, így egy idő után le kell, hogy szálljanak rólad, mert megunják azt, hogy te jókislány vagy;

B, Légy velük bunkó, tükrözd nekik vissza azt, amit ők adnak, de kérdezd meg közben tőlük, hogy "Milyen érzés ez neked?".

2020. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!