Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért erőszakosak ennyire...

Miért erőszakosak ennyire egyes emberek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi problémám, hogy egy barátnőm újabban olyan lett, hogy nem lehet neki nemet mondani. Ha kitalál valami programot, nem éri be azzal ,hogy most nem érek rá. Sokszor már arra kényszerít, hogy hazudjak. Hasmenésem van, stb. Mert az, hogy dolgom van az nem elég indok. Ha nem hazudok, akkor a végsőkig alkudozik, hogy "márpedig jó lenne ha jönnél. Kérdések áradata, hogy mi olyan sok dolgod van, miért nem lehet később azt megoldani?" stb.

Van férfi haverom is, akivel a barátnője ugyanezt csinálja. Nem elég neki, ha egyszerűen csak annyit mond, fáradt és ma nincs kedve.

Én úgy érzem, mintha precízen el kéne számolnom az időmmel és a feladataimmal, hogy megértsen. Ellenben mikor én hívom meg és megbeszélünk egy időpontot, 2-3 órás csúszásokkal ér ide.

De ez csak egy példa a sok közül, több embernél is megfigyeltem, hogy ha valami nem úgy van ahogy ők akarják, raplisak, de én érjek rá mindig, legyen kedvem mindig, ha ellent mondok, akkor meg indokoljam meg. És akkor már hazudnom kell, hogy bocs, haldoklom épp.

Én simán elfogadom, ha valaki csak annyit mond, bocs, ma nem jó, kimerültem. Nem fogom ba..tatni, hogy de még ennyi bele fér, meg hidd el neked is jó lesz, meg ráérsz utána pihenni meg stb.


2019. márc. 24. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell nemet mondani. Megmondod, hogy " most nem érek rá majd legközelebb" és pont. Mondhatja a mondandóját, tekintsd lezártnak az ügyet. Azért csinálja ezt, mert tudja, hogy úgyis rá tud venni, mert képtelen vagy rendesen német mondani
2019. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyanez van, volt.

Sajnos az egyik gyerekkori barátnőm szintén ilyen (volt). Pedig idősebb is.

Ő nem ír két hétig, majd "ó ezt nem vette, észre". Én nem válaszolok három napig, írogatni kezd (aminek jól kéne esnie, de érted miért nem), hogy mégis mi van velem, válaszoljak.

Mindig ő talál ki dolgot, amit én az szinte soha nem jó.


Nem használt, ha megmondtam, hogy nem jó. Volt, hogy több órás út után, amikor tudta, hogy nem is aludtam este, na rögtön utána szervezett be egy programot.

A leggázabb az volt ezekben, hogy mindig úgy csinált, mintha az én igényeim szerint történnének a dolgok. Mintha én lennék a királylány a történetben. Pedig megesett, hogy sírt, ha nem az volt amit ő kitalált.



Ami nálam megoldotta a dolgot:

Durva konfrontálódás.

Egy éve volt egy nagy veszekedésünk emiatt, nem fogta fel, hogy családi programom van.

Kb. akkor értette meg, hogy nem célravezető erőszakoskodni. De akkor sajnos meg is sértettem, mert máshogyan nem ment! Sajnos csak így értik meg (vagy csak úgy tesznek).


Ő is simán "nekem akkor nem jó". Én írtam ugyanezt az ő programjára, erre: "de mit csinálsz, és ha előbb eljönnél, és miért nem blabla." Agresszíven számon kérően.


Tehát: vagy leépíted, vagy veszekedés.

2019. márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi, hogy rá is vághatod a telefont ilyenkor, vagy egyszerűen nem reagálsz.
2019. márc. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte azzal próbálkoznék, hogy "rövidre zárnám" a témát: "nekem sajnos egyáltalán nem jó, semmilyen módon nem tudom megoldani, ezt nagyon átgondoltam". Utána lévő üzenet-áradatra nem reagálnék, majd találkoznék vele és négyszemközti beszélgetésben higgadtan megpróbálnám elmondani, vázolni számára a helyzetet, elmondani, mennyire kellenetlen az "idővel történő elszámoltatás" és hasonlók. Közölném, hogy nincs szándékomban összeveszni, de ezek a dolgok kellemetlen érzéseket keltenek bennem...
2019. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Valóban én vagyok a kapcsolatokban az engedékenyebb. Meg ami még "hibám", hogy én nem panaszkodok soha hogy mennyi dolgom van, és sosem mondom ,hogy túl fáradt vagyok, még akkor sem ha így van. Ezért rólam az a kép alakult ki, hogy én jobban ráérek, és engem le lehet akasztani a szegről. Legtöbb ember annyira el tudja játszani a hattyú halálát, ez nekem nem megy.

Lazán fogom fel az életet, sosem mesélek a munkámról, mert nekem a szabadidőmhöz nem tartozik hozzá, ezért azt hiszik nem is csinálok semmit. Pedig nekem is ugyanúgy megvannak a problémáim. Lehet ez a fő oka, hogy ebbe a szerepbe kerültem.

Amit a 2-es leírt, nagyon hasonló, amúgy én szeretem a barátnőmet, és amikor együtt vagyunk, mindig jó vele, sikerül is mindig tartalmasan eltölteni. Csak az utóbbi időben lett önzőbb ilyen téren, és próbálok rájönni mi az oka.

2019. márc. 24. 09:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen barátom. Már nincs. Köszönöm, nem kérem, hogy más ossza be az időmet. Kevés van belőle, be tudom osztani egyedül is. Még a páromnak sem hagyom, hogy rábeszéljen olyanra, amihez nincs kedvem. Mi simán csinálunk a másik nélkül programot. Pl. a feleségemet érdekli egy csomó múzeum, meg kiállítás. Ami engem érdekel, arra elmegyek, ami meg nem, arra egyedül megy. Azt mondta, hogy ne menjek vele, hogy aztán nézze a savanyú képemet.

Az általad emlízett erőszakos embereknél sajnos néha csak az válik be, hogy kerek perec megmondod, hogy mit gondolsz. Ezzel vállalod azt, hogy valószínűleg megsértődik. Ha így lesz, nem veszítesz semmit. Az a barát, aki nem veszi figyelembe a véleményedet, az nem kell, hogy a továbbiakban része legyen az életednek.

Próbáld meg finoman elmagyarázni neki a véleményedet. Ha úgy nem érti, akkor határozottan. Ne hagyd magad dróton rángatni.

2019. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nos igen, látom tényleg más is kiveszi a részét ilyen emberekből. De arra lennék kíváncsi, hogy valaki miért válik ilyenné? Mi játszódik a fejecskéjében?
2019. márc. 24. 14:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Nejem hasonló gondjaim vannak/voltak; ha nem érek rá, az nem kifogás, még, ha hazudok is, se megoldás, akkor is alkudozik.


Ráadásul ezt többen csinálják; rokonok.


Ha dolgom volt, akkor nem igaz, hogy nem lehet áttenni vagy találkozzunk előtte/utána


Ha "beteg voltam", mindenre mondtak gyógyszert, meg, hogy ők is betegek, de mégsem akadályozza őket.


Rájöttem, azért csinálják, mert nem vagyok határozott; kifogásokat keresek, amikkel vitázhatnak, amire még több kifogást keresek, amivel vitázhatnak, stb stb


Most már határozott vagyok. Egyszerűen azt mondom, nem, amikor visszakérdeznek vagy nem fejtem ki, hogy miért nem vagy elmondom, hogy "Azt mondtam nem, tartsd ezt tiszteletben!".


Azért még vannak erősködések, parancsolgatások vagy olyan esetek, amikor a megkérdezésem nélkül számítanak bele egy programba, de már ezt a követelőzésüket sikerült leépítenem .

2019. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"valaki miért válik ilyenné?"


Az illető szomjazza a figyelmet, szeretetet, társaságot. Látja, hogy valaki szívesen elmegy vele és olyankor jól érzi magát.


Szeretné a társaságát élvezni, illetve tudja, hogy a másik fél "gyengébb", így nem adja fel; el akarja érni a célját.


Sajnos azt nem látja, hogy ez egyszerre ijesztő és idegesítő.

2019. márc. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon ismerős minden példa amiket leírtatok.

A betegségre hivatkozásnál nálam is mindig ez van, nem elég kifogás. Bezzeg ő már akkor is lemondja a találkát ha kicsit megfújta a szél.

A barátnőm egyébkét látszólag nagyon önállónak érzi magát, aki azt mutatja jól elvan egyedül is, és lehet hogy maga sem tudja magáról, hogy valójában figyelemhiányos. Ő akarja hogy törődjenek vele, csak ezt sajátos módon fejezi ki.

Lehet kéne neki egy olyan személy az életébe, aki maximálisan odaadó, de akkor pont azt kapná amit ő csinál, és azt ő sem szereti. Mert az is baj, ha valaki túlságosan törődő. Ő sem szereti ám ha elszámoltatják. :-)

2019. márc. 24. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!