Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikkel motivàlhato egy fönök...

Mikkel motivàlhato egy fönök hogy idöben odaadja a fekete munkabért?

Figyelt kérdés

Mindig késik vele 10-12 napot, minden honapban kérnem kell.

Holott màs helyeket napra Ft-ra pontosan fizetik a be nem jelentett bért is.


A késés oka: önálloan dolgozom csak elektronikusan tartunk kapcsolatot, nem akar bejönni megjelenni. Neki ez kényelmetlen. Jobb lenne ha tudná utalni céges bankszamlarol.


Olyan ötleteim vannak eddig hogy:

-megkérem fizessen elöre x honapot

-küldök fizetés bekérö e-maileket(vagy üzenetet) valami szines csiricsàré matricaval, posztokkal

idezetekkel

-10-étöl minden honapban sztràjk mig nem adja ide(habàr jo a kapcsolat nem akarok ellensegeskedni, konfliktust)

-keresek valami jogcimet amivel havonta tudnà legálisan utalni munkaber helyett mondjuk jutalom(ha az nem adoköteles)


Nem tudok felmondani mert nem talàlok màsik részmunkaidös helyet, ahol elengednek mindig mert tanulok is. Plusz mindenhol alacsonyabb a munkabér a pàlyàn.


Kreativ ötleteket vàrok


2020. márc. 6. 07:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Menj el te a pénzedért. A fekete pénzt vagy adja vagy nem. A banki utalás nem jó, főleg nem céges számláról, mert nem tud vele elszámolni.
2020. márc. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi ezt is javasolni fogom


Lehet megirom neki e mailben a megoldasi lehetösegeket felsorolva hogy vàlasszon

2020. márc. 6. 07:18
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Minden jogcímen kapott bér adó és járulékköteles, így a bónusz, jutalom, pótlék stb.

Szerintem előre fizetésbe nem fog belemenni.

Maradt az emlékeztető email.

2020. márc. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Csak en tudok csoportvezetöröl akinek a fekete félmillioit inkabb kam üzemanyag meg jutalomkent fizették inkabb ki.mindig összehalàsztak valamit hozzà hogy ne munkabérként menjen ki.


Ezert gondoltam hogy lehetnènek megoldasok utalàsra

2020. márc. 6. 08:17
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem egyszerűbb ha tudomásul veszed hogy 10nappal későbbre került a kifizetés? Megváltoztatni szerintem nem fogod tudni.
2020. márc. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Borzalom hogy mindent lehuz az àllam.igen a jutalom is adoköteles.


Anno a biutositas vagy ingatlanhitelt pl fizethette a munkaltato a munkavallalo helyett a munkavàllalonak adomentesen. De azt eltörölték. Nekem az is jo lenne ha ingatlan hitelt kölcsönt fizetne akkor nekem de annak is adovonzata lett

2020. márc. 6. 08:21
 7/12 A kérdező kommentje:

5 tudomasul venném.


Az IS nyomosan zavar hogy de azert is hogy 20an vagy 22 en megkapjam kb 20 szor kell szolnom meg kedveskedni. Rendkivül kellemetlen! Plusz a folyamat bizonytalansag ez miatt.


Pl nem merem ho elejen befizetni a szamlaim mert nem marad akkor enni. Igy a szamlakkal folyamat kèsek. Beosztani sem tudom az ilyen több reszletben jövö fizetest.


Plusz allandoan fiz elölegben vagyok


Tehat ugy nez ki az egesz hogy a bejelentett bérem eleve le van csapolva az elöleggel es kb 20 ezerrel kapok kevesebbet amit egy az egyben szamlakra kellene költenem. Igy nem fizetem ki a szamlaim hanem abbol élek mig meg nem kapom a feketet. Aztan megkapom abbol befizetek par szamlat vagy a maradekkal együtt az összes szamlat es megint nem marad semmi fizetesig azaz megint elöleget kell kernem.



Ha egy összegben megkapnam normalisan akkor idöben be lenne fizetve a szamlak es a maradekbol szo szo kihuznam a kövi teljes fizuig mert akkor latom is hogy mennyi van fixen kajara a kövi fizuig


Igy meg random össze vissza kell beosztanom az össze vissza jövö fizetest.

2020. márc. 6. 08:27
 8/12 A kérdező kommentje:

Màr helotom van attol hogy többször irkaljam mondjam es legyszi a fizum be tudod hozni?


Vagy holnap betudod akkor?


Aztan megint es most tudod hozni?

Nagyon köszönöm.


Legyszi meg legyszi


Megalàzo is nagyon es utàlok kerincselni nem az vagyok.

2020. márc. 6. 08:30
 9/12 A kérdező kommentje:

Plusz voltam interjukon.Mindenhol annyit fizetnek 8 oràa hasonlo poziciokert amit itt 6 oraban kapok.

Igy tanulni is akarok magasabb poziciok miatt azt mondta tanumanyi szerzödessel kifizeti a tanfolyamot jo ötletnek tartja!

Azota sem fizeti azt sem mert "majd kesöbb"!


Igy elhataroztam kifizetem akkor en! De igy hogy??

2020. márc. 6. 08:36
 10/12 A kérdező kommentje:
(Fösuli mellett akarnàm a plusz tanfolyamot mert az ütökàrtya magasabb poziciokhoz a diploma önmagàban kevès lesz. Szàmviteli vezetöi munkakörök a cél)
2020. márc. 6. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!