Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Velem van a baj, hogy nem...

Velem van a baj, hogy nem akarok “szürke” munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Tehát mikor a jövedelmem nagyobb része zsebbe megy. Lett volna egy ajánlat, viszont csak minimálbérre lettem volna bejelentve és kevesebb óraszámban, mint amennyit valójában dolgoztam volna. Kb. 70%-a jött volna zsebbe a fizetésemnek.
2020. márc. 7. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ne csinálj ilyet. Most még messze van de a nyugdíjnál fog számítani. Pénzben és időben is. Sokkal kevesebb lesz a nyugdíjad, illetve majd ha már csak hónapok lesznek vissza a nyugdíjig, már nagyon várni fogod és ugymond többet kell érte dolgoznod, holott már meglenne rég ha rendesen lettek volna intézve a papírok.
2020. márc. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a nyugdíj miatt nem akartam elvállalni. Mi a garancia arra, hogy a "zsebbe" pénzt kifizeti?
2020. márc. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, hány éves vagy, de ha jó a meló én simán bevállalnám. Lehet, hogy meg se érem a nyugdíjat, vagy nem is lesz már akkor, pont nem érdekel mi lesz annyi év múlva. Enni meg számlát fizetni meg most kell. Ha meg érdekel akkor van egy csomó nyugdíj-előtakarékossági meg mittudomén milyen befektetés, kötsz egyet és fizetgetsz rá.
2020. márc. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2: Az nagyon hamar kiderül és akkor lelép az ember.
2020. márc. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én az ellenőrzéstől félnék vagy, hogy esetleg kiderül és akkor engem is megbüntetnének. 21 éves vagyok, szóval elég zöldfülű a munka világában. :D
2020. márc. 7. 06:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Max 1 évre megéri de hosszútávon semmi esetre sem. 1x nem fizet akkor máris elmenni, ott már kezdődnek a nem kifizetések, mivel semmi nem kötelezi arra, igy nem tudod rajta behajtani a pénzt.

Ilyen munka mellett ajanlott az aktiv munkakereses.

Annyira jo, hogy végülis be vagy jelentve az önéletrajzodba beirhatod.

2020. márc. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy döntesz, ahogy neked megfelel. Más nem mérlegelhet helyetted.


Ha van rá lehetőséged, miért ne mennél abba az irányba, amerre szeretnél? Hajrá!

2020. márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne csinálj ilyet, jól teszed, hogy nem akarsz nagyon belemenni.
2020. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csinálhatod, tok mindegy, mert ahol rendesen bejelentenek, ott is ugyanúgy csak a minimalt kapod.
2020. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyuuugdííííííj????


Egyrészt szerintem a mi generációnk meg sem éli, eszméletlenül egészségtelenül élünk és nyeszlettek vagyunk plusz már most betegesek.

Másrészt ha minden így megy tovább, emberiség se lesz addig.

Harmadrészt 30-40 év alatt rettentő sokat változik a világ, de 20 év alatt is (ha Kérdező nem annyira fiatal). Sokat változott pl 1910 és 1950 között is. Lehet, hogy valamilyen teljesen más rendszer fog addigra fennállni.


Átmenetileg elvállalnám, de nem csupán a pénzért (akkor keresnék mást), hanem ha szakmai fejlődés szempontjából megéri.


Én egyéni vállalkozóként dolgozom, ilyen értelemben szürkén.

Ha tényleg karantén lesz, akár csak én vonulok karanténba (például mivel tanulok is, előfordulhat, hogy XY iskola hallgatóit karanténba rakják 2 hétre, azaz maradjanak otthon), akkor az 2-3 hét bevételkiesés. Engem senki se véd meg, fizetett szabadságom vagy táppénzem nincs.

Ha eltöröm a lábam, szintúgy.


Mégis a földet is végigcsókolom, hogy ez a lehetőség úgy egyáltalán adódott!

Pályakezdő vagyok, 0 választási lehetőséggel. Így legalább van mit beírni az önéletrajzba; tanulási lehetőség azért van a munkahelyen; aki átadja a feladatokat jófej, az irodaház nagyon menő és kellemes környéken van. Messze az eddigi legjobb munkahelyem.

Fizuban meg még úgy is jobban járok, hogy nincs fizetett szabim (már ha vis maior vagy karantén lesz, akkor már nem), mert sokkal kevesebbe kerülök a cégnek és némileg többet tudnak adni.


4-5 év múlva remélhetőleg már lesz választási lehetőségem.


A borítékosat is elvállalnám, ugyanígy.


Amúgy amennyire tudom, irtó elterjedt a borítékozás. Számos helyen láttam én magam is.

2020. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!