Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaza van, ti lennétek ennek...

Igaza van, ti lennétek ennek a lánynak a helyébe?

Figyelt kérdés

Van egy fiatal 26 éves lány a munkahelyemen, aki összejött az igazgatóval. Így kb mindent szabad neki, rá a szabályok nem vonatkoznak. Ennek ellenére 3 éve nem léptettél elő főnökké vagy magasabb pozicióba, ugyanolyan alkalmazott mint mi. Kérdezték tőle, hogy nem akart főnök lenni? Mondta, minek? Az plusz papírmunka, az emberekkel se akar foglalkozni, és így is igazából azt csinál, amit akar, és kétszer annyit keres mint mi.A legjobb munkákat ő kapja, ő dönti el más mit kapjon, tehát a csoportvezető neki nem főnöke, ha úgy vesszük. Azt mondja, kell ennél jobb?

Elgondolkodtam, igaza van? Tényleg ez lenne az álompozició? Vagy csak úgy mondja, mert még nem léptették elő? Ti akarnátok a helyébe lenni?


2020. márc. 7. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is ilyen munka az álmom.
2020. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magasról nagyot lehet esni.

Nem hiszem, hogy a lány mindig igazat mond, de ha mégis úgy van, ahogy mondja, akkor hülye az igazgató, habár ebben sem hiszek.

A lány csak dicsekszik és magyarázkodik.

2020. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az jött le, hogy a lány máshová pályázik, ezèrt nem akar előlèptetésről beszélni...
2020. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Számomra az az álompozíció, amibe másik 30 cégnél is felvennének jó fizetésért és változatos fekadatokért.


Ez a nő a piacon semmit sem ér. Amit nincs mögötte valaki, teljesen ellehetetlenedik. Én meg jól keresek, sokat tanulok és ha valaki csúnyán belém áll vagy bármi közbejön, vállat vonok és találok egy héten belül másik állást. Mert tudás és ambíció van a munkám mögött. Ez adja a biztonságot.

2020. márc. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem lennék a helyében, mert ez egy függő pozíció. Az alapján amit írsz, ez nem egy sima munkahelyi kapcsolat ahol a munkától függetlenül jött össze két ember, hanem egy teljesen nyilvánvalóan kiegyensúlyozatlan erőviszonyról beszélünk, ahol a kapcsolatnak közvetlen következménye az ő előnyösebb helyzete. Ez pedig azt is jelenti hogy a kapcsolat megromlásának közvetlen következménye lenne a munkahelyi privilégiumok elvesztése. Ilyen helyzetben folyton félnék, mert ahogy a párkapcsolatommal megnyertem a döntéshozatali jogot, a kényelmet, a dupla fizut, a szabadságot, úgy egy vitával vagy szakítással el is veszíthetem. Utálnék ebben a csapdában élni, hogy a párkapcsolati döntéseimet a munkám alapján hozom meg mert ha otthon nagyon "pattogok", ha valamit máshogy akarok mint a párom, vagy neadjisten el akarom hagyni, akkor hatalmában áll kirúgni, nekem osztani a szar melót, szigorúbban venni a szabályokat. És nem mehetnék sehova reklamálni, mert igazából a pozícióm alapján sosem jártak ezek az előnyök nekem.


Képzeld már el mennyire stresszes lenne folyton ezzel sakkozni, hogy ha most visszaszólok a piszkálódós anyósnak és összeveszünk, akkor hétfőn megkapom az idegesítő ügyfelet amíg ki nem békítem a páromat?

2020. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm is volt úgy, hogy kaphatott volna "jobb" melót, de nem vállalták. Egy ismerősöm pl. egy árúházban lehetett volna valami részlegvezetőféle, de nem vállalta el. Több lett volna a kötelező túlórája, több a papírmunkája, nagyobb a felelőssége... Nettó plusz 15.000-ért. Neki nem érte meg.
2020. márc. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!