Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek pénzzel tartozni egy munkahelyen? Ez nem ciki?

Figyelt kérdés

Egy kisebb-közepes programozó cégnél dolgozom, kb. ötvenen dolgozunk együtt. Az emberek nagyon jól keresnek, a fluktuáció ennek ellenére jelen van, évente 1-2 ember cserélődik.


Az elvándorló kollégáknak mindig veszünk valami ajándékot, ilyenkor fejenként kb. 500 - 1000 Forintot szánunk rá. Egy Word dokumentumban lehet feliratkozni, hogy ki akar az adott kolléga ajándékába adni, szóval egyáltalán nem kötelező.


Egy éven belül harmadjára vállaltam el, hogy hozzám közel álló kollégának én veszem meg az ajándékot a saját pénzemből, és a fejenként arányos összeget begyűjtöm (visszagyűjtöm magamnak...).


Miért van az, hogy jól élő, jól fizetett mérnök emberek totálisan lesz@rj@k, hogy tartoznak, és van, aki cseszegetésnek veszi, hogy három héttel az ajándékozás után el merem kérni az ezer forintomat? Mindezt annak ellenére, hogy ő maga iratkozott fel, hogy rászánja a pénzt.


Természetesen én vagyok a hülye, hogy harmadjára is vállaltam ezt, többször nem fogom.


2020. márc. 9. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez iskolára emlékeztet, amikor a tanár szedte a pénzt és mindig könyörögni kellett neki.

Szerintem nagyon gáz, hogy felnőtt jól kereső emberek nem tudnak egy ezrest befizetni.

2020. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Elég gáz.
2020. márc. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Jártam egyszerű szakmunkások közé, aztán egyetemre. Engem meglepett, hogy az egyetemisták között milyen a színvonal. A szakmunkás ismerőseim pénzügyekkel kapcsolatban durván korrektek voltak. Az egyetemista ismerőseim mindent halogattak.

Szerintem az emberek egy része, ha túl kényelmes helyzetbe kerül, egyre több dologra elkezd tojni.

2020. márc. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!