Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ciki nehany honap utan felmond...

Ciki nehany honap utan felmondani egy munkahelyen? Mennyi volt a legrovidebb ido amit egy munkahelyen toltottetek?

Figyelt kérdés
Budapestre szeretnek koltozni azonban nem szeretnek senkit sem anyagilag kihasznalni. Minel elobb probalok a jelenlegi lakohelyemen munkat talalni de valojaban semmi kedvem itt maradni igy amint lenne elegendo osszeg arra hogy tudjak menni, mennek. Ha pl 1 evre kotnek velem szerzodest akkor akar 2 honap mulva is felmondhatnek? Minden valaszt, tapasztalatot es felvilagositast elore is nagyon koszonok! :D 19n

2019. ápr. 12. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
3 hónap. Próbaidő utolsó napján mondtam fel munka után.
2019. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Semmi és senki nem tart vissza. :)
2019. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Általánosságban nem határidőre kötnek munkaszerződést, hanem x (általában 3) hónap próbaidő, aztán véglegesítés, ami határozatlan idejű szokott lenni. Abból se nehéz kilépni, csak tovább tart és ha nem közös megegyezés, akkor a munkáltató felszámolhat ezt azt (pl munkaruha) a munkavállalónak, és általában le kell még dolgozni a felmondási időt ami 1 hónap szokott lenni. Habár kolléga épp tegnap mondott fel azonnali hatállyal de közös megegyezéssel, nem tudom hogy csinálta, ez nem gyakori.

Próbaidő alatt meg akkor mondasz fel, amikor akarsz, másnap már nem kell menni. Ha azt is elmondod, hogy költöznél és máshol találtál állást, szerintem megértőbbek lesznek.


Ami engem illet. 1 nap, de akkor még tini voltam és legelső munka volt, tök feketén, konyhán. Undorító volt, és ebben a török étteremben soha többé nem lennék hajlandó enni. Bánatomra nem zárták be, pedig 14 éve volt, és az ÁNTSZ tuti megbszná őket, ha látná.

Ami valódi, felnőttként történt felmondás, az két és fél hónap. Szörnyű volt az is, és direkt húztam ki utolsó pillanatig. Nem akartam ott maradni és aznap, hogy megkaptam a kilépő papírokat már találtam is egy másik állást (a mostani helyem). Két és fél éve vagyok itt.

2019. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

A legrövidebb idő: 1 hónap. És azt is csak azért vártam meg, hogy meglegyen egy teljes havi fizu, mikor ott hagyom.


Mindig van próbaidő, határozott idejű szerződésnél is, ami 1-3 hónap általában. Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz, indoklás nélkül, azonnal. Ugyanez fordítva is igaz.

A legtöbb helyen határozatlan idejű a szerződés. Ezt általában amikor meghirdetik az állást, közlik is, hogy mekkora időre keresnek embert. Így te magad is tudod, hogy egyáltalán mire jelentkezel.


Ha pl. elmész dolgozni határozatlan idővel és letelik a próbaidőd, de te csak utána tudsz tovább lépni, abban az esetben felmondási idővel is kell számolj, ami maximum 30 nap. Ebből 15 nap tuti. A többi attól függ, hogy a munkáltató elenged e hamarabb.


Azért álláinterjún ne nagyon hangoztasd, hogy mások a hosszútávú terveid, különben arra a pár hónapra sem vesznek fel.

2019. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
A legrövidebb idő kb 4-5 óra hossza.Fiatalon mentünk gyümölcsöt szedni,elkezdettük a többi melóst barackkal dobálni.Azonnal kirúgtak,de a pénzt megkaptam.
2019. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ment a zold kez mindenkinek, 3-4nek kulon koszonom :)
2019. ápr. 12. 22:35
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
nem ciki. kb 3 hét.
2019. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
1 hét :-D
2019. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
Csak az ciki amit annak érzünk.
2019. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
2hét, azaz 10nap volt a legrovidebb, amit dolgoztam. 😂
2019. ápr. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!