Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan frusztrál hogy még az...

Jogosan frusztrál hogy még az FKF utcaseprők is kapnak emelést? Én meg semmit évek óta?

Figyelt kérdés

Aláírták a 2020-as bérmegállapodást az FKF-nél


[link]


Aláírták a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Nonprofit Zrt.-nél hétfőn a 2020-as bérmegállapodást, amelynek értelmében március elsejével a fizikai dolgozók tízszázalékos, a szellemi dolgozók egységesen hétszázalékos béremelést kapnak.



Komolyan mondom el fogok jutni loda hogy nem nézek-olvasok híreket. Most pl megtudtam hogy még az FKFnél is (magyarul: utcaseprők..) szóval még ott is lesz emelés.

És azért lássuk be, nem épp nagy dicsőség ez a munkakör. De még ott is emelnek nem is keveset 10%-ot.


Én meg itt vagyok diplomás emberként diplomás munkakörben és 5 éve egy fillér emelést se kaptam.

Megmondták, legközelebb 2022ben lehte bérkorrekció, nem tudni mennyi, de addig semmi egy fillér se.


Jogosan frusztrál engem hogy még egy utcaseprő is több emelést kap mint én ? Illetve MI mert nem csak én dolgozom itt.


(ja és nem, nem megyek el utcaseprőnek, kösz, havi millióért se mennék el)


2020. márc. 11. 08:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Azert leirhattad volna, hogy mit dolgozok, mert igy csak hisztinek tunik az egesz.
2020. márc. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
dolgozol*
2020. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
64%
Hát ha te még az utcaseprőtől is sajnálod a pénzt,én a tiedet meg is feleztetném...
2020. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

"Hát ha te még az utcaseprőtől is sajnálod a pénzt"


Ember. Én nem tőlük sajnálom (mint leírtam a gyengébbek kedvééért) én millióért se mennék el oda, tőlem kereshetnek akármennyit nem érdekel mert semennyi pénzért nem mennék el oda.


CSak azért megkérdezem hogy egy olyan munkakör ahol a betöltés feltétele idézem 8 általános és érvényes erkölcsi és ennyi... ha még ott is emelnek, akkor hogy van az hogy egy diplomát igénylő diplomás munkakörben meg 5 éve semmit se?

2020. márc. 11. 08:51
 5/49 anonim ***** válasza:
Állami vagy privát szférában vagy?
2020. márc. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:

Állami helyen dolgozol, vagy magánszektorban?


Magánszektorban szerintem ez teljesen rendben van. Ha nem tetszik a béred, kérjél béremelést, vagy ami egyszerűbb, menj másik munkahelyre, úgy egyszerűbb emeléshez jutni. Vagy ha máshol se akarnak többet fizetni a munkádért, akkor gondold meg, hogy mi ennek az oka (valószínűleg az, hogy a te munkád ennyit ér, és ha többet akarsz, akkor valamiben fejlődnöd kell).


Ha az állami szektorban dolgozol, az más, mert ott államilag meghatározott fix bérek vannak, ami valóban igazságtalanságokhoz vezet. Ott azt kell eldöntened, hogy elég fontos-e neked az a közhasznú dolog, amit csinálsz, hogy eltűrd a továbbiakban is az alacsony bért. Lehet, hogy igen, és például az egészségügyi dolgozók és tanárok panasza az alacsony bérekre nagyon is jogos, hiszen magas képzettséget igénylő, fontos és felelősségteljes munkát végeznek. De az is lehet a válaszod, hogy nem, akkor marad a magánszektor. Persze elkezdhetsz lobbitevékenységet is folytatni, hogy változzon a helyzet, de azok a malmok lassan őrölnek.

2020. márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
10%

Igen, és ők mennyit is keresnek? minimumot. Arra jön nekik az a pár ezer ft. Br. 10 ezer kb. :DDD

Te mennyit keresel a diplomáddal?

Kvára nem mindegy, hogy valaki 130at kap pl, vagy 250-300-at.

2020. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
86%
Alapítványi iskola?? 😁😁😁
2020. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
86%
Alapítványi iskola 12506. epizód.
2020. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
64%
Nyugi, lassan atkerulsz minimalberbe es akkor megkapod az emelest.
2020. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!