Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Koronavirus elveszi a munkát,...

Koronavirus elveszi a munkát, vagy el fogja?

Figyelt kérdés

2020. márc. 13. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Már most...


Ha kevesebb az étteremben a vendég, akkor 6 pincér helyett elég 2.

2020. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lesz jó pár cég, ami becsődöl, mert a vírus miatt visszaesik a fogyasztás.

Idegenforgalomnak, vendéglátásnak ez most óriási csapás. Üresen kong minden étterem, szálloda.

2020. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most már a Szabó Ervin könyvtárak is bezártak KÖZPONTILAG! (Néztem nagyot, mikor éppen visszavittem volna az egyik kölcsönzött könyvet - és meghosszabbítottam volna egy másikat.)


Tehát most automatikusan hosszabb ideig lehetnek nálam a könyvek - meg sem kell hosszabbítani, mert 26.-áig lesznek zárva! Állítólag egységesen mindegyik tagkönyvtár...


(Plusz egy ismerősi találkozó is lemondásra került ma estére - tehát felszabadult egy csomó időm ezekben az órákban váratlanul...)

2020. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, meg Orbán Viktor azt nyilatkozta, hogy ha bezárnának az iskolák akkor a tanárok fizetés nélküli szabadságot kapnának.


Amit picit furcsálok arra tekintettel, hogy amúgy nyáron is kapják a fizetésüket és hogy emiatt lehet nyáron kell majd dolgozniuk. Ezzel lényegében most felhasználva a nyári "szünetüket".


Meg arra tenkintettel hogy sok helyen már leállították az oktatást és még több helyen tervezik ez nem egy elrugaszkodás a valóságtól ezen a ponton.

2020. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem minden évben van koronavírus, hogy egy nyarat ne lehessen kibírni. Az a baj ezzel a dologgal, hogy túl van reagálva. Felesleges pánikkeltés van csak.
2020. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Idegenforgalom, vendéglátás lényegében leállt.

Termelőcégeket érinteni fogja, hogy Kínából nem érkezik alapanyag. Úgy eleve mindenkit érinteni fog ez.

A cégek home office-t rendelnek el (már ahol lehet), egyetemek már bezártak, iskolák fognak...


Valami elképesztően nagy recesszió várható.

2020. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Enyémet biztos nem.
2020. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én pl.állás nélkül maradtam. A hotel ahol dolgoztan bezárt meghatározatlan idöre. Marha boldog vagyok miatta
2020. márc. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!