Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi dolog, amiről nem...

Munkahelyi dolog, amiről nem beszélhetek kollégáknak?

Figyelt kérdés
Bármelyikük érintett lehet az ügyben, de nem tudhatnak róla, nekem viszont megvannak az információk, és nagyon kényelmetlenül érzem magam. Néhányukkal sokkal közelebbi kapcsolatban vagyunk, mint csak kollégák, és rosszul érzem magam amiatt, hogy senkivel sem beszélhetek erről. A munkánál fontosabbnak érzem ezeket a kapcsolatokat, de nem tudom, mit csináljak... Valakinek bármi ötlete az ügyben?

2020. márc. 14. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig töltheted be (azt feltételezve, hogy nem fúrnak meg és nem hibázol egyebet) ezt a munkakört, amíg diszkréciót gyakorolsz, - ha kiderül, hogy szivárog a szolgálati titok, esélyes, hogy menned kell. Egy, a titkosszolgálatoknál használatos mondás jutott az eszembe: "Holtodig tartsd a pofád!" - Ezt nem sértésnek szántam, hanem így hangzik. Azért kapod a havi juttatásodat, hogy kezelve legyenek általad az olyan adatok, amelyek erős korlátozásokkal kezelhetőek.
2020. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
akkor ne beszélj velük erről.. ők se beszélnek meg veled mindent..
2020. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez így logikus. Legtöbb esetben nem is annyira bonyolult ezt betartani, viszont van egy munkatársam, aki egyébként az egyik legjobb barátnőm munkán kívül, és mindig mindent megbeszélünk. Arra gondoltam, hogy nem mondok el neki semmit, csak annyit, hogy van valami, amiről nem beszélhetek, hogy tudja, nem rajtam múlik, hogy tudhat-e róla. Így nem érezném, hogy hazudok neki, de tulajdonképpen el sem mondanám a titkot. Ennek van értelme? Nem faggatózna az biztos, megértené a helyzetet.
2020. márc. 14. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Nincs,szerintem hagyd meg a nyugalmát.

Ha kirúgják,lesz olyan ügyes,hogy találni fog állást.

De ez egyébként az utolsó pillanatban is változhat pozitívan,akármilyen biztosan is úgy hiszed.

Szóval hagyd őt.

2020. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk azért kérdés, hogy milyen jellegű dologról van szó. Nálunk pl. tilos a fizetésről beszélni. A többség erre tojik, megbeszéljük egymással és ennyi. Nincs belőle semmi gond. 1-2 ember van, aki valami óriási és szentséges titoknak érzi ezt az egészet.
2020. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem fizetés, az nem lenne annyira komoly téma. Köszi az eddigieket, ez elég egyértelműnek tűnik így.
2020. márc. 14. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Csak nem HR-es vagy...


"nem mondok el neki semmit, csak annyit, hogy van valami, amiről nem beszélhetek,"


Ennek kb. semmi értelme. Mondok valamit, hogy bennfentesnek, különlegesnek gondoljanak, de mindent mégse, hogy a hype maradjon.


Egyébként pedig ne élj vissza bizalmas információkkal. Gondold végig, hogy a te bizalmas dolgaidat kiadná valaki a munkahelyeden...

2020. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem az ilyesfajta beköpéseket, de ez tipikusan a "Ne szólj szám, nem fáj fejem" esete.
2020. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!