Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gerinctelen dolog 3 napig...

Gerinctelen dolog 3 napig tartott állásajánlattal 1 napra rá felvenni valakit?

Figyelt kérdés

Állásinterjúra mentem, azt mondták megfelelek felvennének, de én gondolkodási időt kértem. Erre azt mondták ez természetes, ők is így tennének és idézem amit mondtak (HR-es liba + főnök): 3 napig tartják az ajánlatukat addig nem vesznek fel senkit.

Ez volt hétfő dél körül. Kedd reggel, vagyis kevesebb mint egy napra rá telefonáltam hogy oké döntöttem. Erre ők : már felvettünk valakit.

Kérdezem: és az ajánlatuk? "3 napig tartják az ajánlatukat addig nem vesznek fel senkit.“


Erre ők: ez van. Letették.


?????


Ezek tanulják valahol a gerinctelenséget külön?


2020. jan. 26. 09:06
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
69%
Minek azon gondolkodni 3 napot, ha elmentél interjúra és ott akartál dolgozni? Elég logikus, hogy nem azt fogják várni, mikor van kedved bemenni dolgozni.
2020. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom határozott emberre van szükségük. Te ebben a helyzetben nem ezt az oldaladat mutattad. Legközelebb jobban résen leszel és talultál ebből az esetből is
2020. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
78%
Nem gerinctelenség, csak üzlet. Ha itt puffogsz, mint egy óvodás, akkorsem vesznek már fel
2020. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
40%

"Elég logikus, hogy nem azt fogják várni, mikor van kedved bemenni dolgozni.“


Akkor minek tettek ígéretet? Az ilyen ajánlat kötelez. Már ha úriember teszi akinek a szava ér valamit.

Ha meg csak egy utolsó szar proli mondja akinek seggből van a szája (a szája is..)-akkor ez lesz belőle.

Kérdező ÖRÜLJ neki hogy nem vettek fel ide. Kifejezetten örülj neki. Egy kupleráj lehet.

2020. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
81%

Van egy úgy nevezett próbaidőszak.

Ez alatt felmondhatsz és neked is felmondhatnak azonnali hatállyal és indoklás nélkül. Ez pont azért van, hogy ne tudják egymást becsapni az interjú alatt az emberek. Mert az interjú gyakorlatilag egy hatalmas hazugság hegy : ők mennyországot ígérnek, te meg lehozod a csillagokat is az égből, aztán az esetek 80%ában fele sem igaz az állás hirdetésnek és hasonlóan kamu az interjú is.

Szóval ha gondolkodni akarsz, arra ott a próba idő.


A gondolkodási idő nem csak neked gondolkodási idő, hanem nekik is. Ez remélem elég gerinces dolog.

Első sorban azt sugallja, hogy te hezitálsz és máshonnan is vársz meg inputot, nem tetszik neked az ajánlat. Ők meg találtak mást.


A másikat gerinctelennek hívni, mert elszalasztottál egy lehetőséget azt jelzi, hogy nem vállalod a felelősséget saját döntéseid után és nem akarsz tanulni a hibáidból.

2020. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
18%

Örülj neki, hogy nem mentél el egy ilyen helyre dolgozni!


Amúgy meg #1,2, teljesen normális dolog akár 2-3 hét gondolkodási időt kérni, mivel általában az ember több helyre megy interjúra.


Én pl 4-5 interjúra megyek el, ha komolyan állást akarok váltani, ebből kb 1 hely az, ahonnan vagy nem válaszolnak vagy nemleges a válasz. Ha hobbiból megyek interjúra az általában 1 jó lehetőség és ezekről a helyekről szinte minden alkalommal már másnap keresnek az ajánlattal. Ha minden ilyen lehetőséget el kellene azonnal fogadjak, akkor lenne 5-6 munkahelyem egyszerre

2020. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

" Legközelebb jobban résen leszel és talultál ebből az esetből is“


Sem most sem a jövőben semmikor sem fogk egy állásra azonnal és ott igent mondani. Nem ettem meszet. Van állásom most is, az új állás nem létkérdés, nem fogják kikapcsolni az áramot. Csak jobbat keresek a mostaninál. Jobbat és nem szarabbat.

Természetes hogy nem mondok ott és azonnal se igent se nemet.

Aki ezt nem fogadja el oda nem is akarok menni.

És ahogy itt az előző írta én legalább nem csináltam segget a számból.

2020. jan. 26. 09:29
 8/60 anonim ***** válasza:
20%
Orulj neki, hogy nem kell veluk dolgoznod. Meg a vegen toled is elvarnak ugyanezt a mentalitast.
2020. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
21%
#1-esnek meg #2-esnek gondolom nem sok köze van a munka világához vagy gyáron kívül még nem dolgoztak máshol.
2020. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
79%
Balu, szerintem az alkoholista, félisten főnököd fülébe jutott, hogy váltani akarsz, és megtorpedózta a jelentkezésedet. Nyomkövető bilincs még rajta van amúgy? :)
2020. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!