Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Koronavírus munkahelyen?

Koronavírus munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sony TV gyártunk, csomagolunk. 1000 munkás dolgozik nálunk.

Munkahelyen dolgoznak szerbek is. Egyik szerb kolléganőm azt mondta, hogy 1 barátnője volt Szerbiában, és azt mondta nekem, hogy van koronavírusa és lakáson van Szlovákiában. Elkapta tőle még 2 barátnője. A kolléganőm állítólag nem volt kontaktusban ő velük.

Ma azt írták, hogy a mi járásunkban 3 nő meglett fertőzve. Elkapták egymástól. Nem muszáj, hogy az én cégemből legyenek fertőzöttek, de van esély arra.


A kollegám megkérdezte munkában, hogy hordhat-e valamit a szájára, hogy el ne kapjon valamit, és azt mondták, hogy nem, hogy mi hülye. Munkában senki se veszi komolyan. Az a fő, hogy mindent becsuknak, de munkába kell járnod.

Egyik kollegám volt németben, és nem jelentkezett be. Hogy nincs semmilyen panaszai. Bejelentettük a munkában, nem intézték a dolgot, nem törődnek azzal.


Szüleim azt mondják, hogy menjek táppénzre 1 hónapra, mert az anyukám crohn beteg, nagyszüleim betegek: nagymamámnak nincs 1 melle, nagyapám stomik beteg. Hogy nehogy valamilyen betegséget haza hozok.

Barátnőm szülei megakadályozták, hogy járjon hozzánk 14 napot, mert járok munkába, és kitudja, hogy ott is mi van munkában. Én is nagyon félek magamért, és körülöttem levő emberekért.

Ha elmegyek táppénzre a lány járhat hozzánk. De ha nem megyek táppénzre, okozhat bajt, hogy elkapom a munkahelyen a koronavírust. És a 14 nap az sok, 2 hét. Megőrülünk. Függők vagyunk egymásra.


Mi a fenét csináljak? Kérlek adjatok tanácsot!


2020. márc. 15. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem holnap már többet fogtok tudni. Sorra jönnek a rendeletek, a munkaadó sem veheti ilyen lazán lassan.
2020. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Táppénz
2020. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Ne aggodj,holnap lehet kapsz maszkot is már
2020. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a táppénz sokkal hasznosabb tanács, lehetőleg folyamatos 2 hónapig, brávo. A munkaadókat fentről utasítják, hogy mi az eljárás, nem lesz ez a vírus végéig csak úgy szarrá dolgoztatok mindenkit egy közös légtérben, fertőzés veszélyben. Én holnaptól otthonról dolgozok, visszavonásig, a többi 3-4000 kollégával együtt (multi, bankszektor). Parázzatok csak, fussatok a dokihoz táppénzért. A munkaadó fog megoldást találni erre a helyzetre, mert muszáj lesz betartania a szabályokat.
2020. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pl annyit megtehetsz, hogy anyut és a nagyikát NEM direkt most látogatod meg, ha pedig együtt élsz velük, akkor tartjátok a távolságot egymástól, nem puszilkodtok, rendesen takarítjátok a lakásban a gyakran fogdosott felületeket (kilincs, asztal, konyhapult...), odafigyeltek a gyakori kézmosásra, nem tüsszögtök/köhögtök össze-vissza a nagyvilágba, hanem zsebkendőbe vagy a könyököd belső felébe, és utána természetesen kézmosás.
2020. márc. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!