Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresőként előny vagy...

Álláskeresőként előny vagy hátrány hogy most is van állásom meghatározott bérszinttel és se ennyiért se ez alatt nem megyek el, ráadásul nem hajt a tatár az új hely miatt?

Figyelt kérdés

Álláskeresőként előnyös vagy hátrányos hogy


- van most is állásom vagyis nem egy kiszolgáltatott valaki vagyok akinek mindegy csak legyen valami meló végre

- nem hajt a tatár hogy itthagyjam a helyem válogathatok hova megyek

- és a fő: van most is egy bérszintem ami alá az új helyen se megyek - evidens. Se ennyiért mint most pláne kevesebbért nem megyel el sehova.


vagyis ha az új hely nem adja meg a mostani bérem + 10-15%-ot legalább (hogy legyen értelme a váltásnak) akkor ennyi akkor nincs is miről beszélni


Ez így együtt pozitív vagy negatív az új munkaadó szemében? Uis álláskeresőként azt tapasztalom hogy amikor mindezt elmondom pláne a bért, akkor húzzák a szájukat.


Úgy tűnik nem többet még annyit se akarnak adni mint most.

Oké semmi gond, de akkor nem egymást keressük. Engem mint írtam nem hajt a tatár.


2019. júl. 13. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
előny
2019. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Há teddig ahol voltam mindenütt a szájukat húzták, pláne mint írom amikor a bérről esett szó és elmondtam (nem tököltem) most mennyit keresek és összeg + 15%-ért váltok.

egyből húzta mind a száját. nem ennyit még ennyit se akartak adni ezek szerint

2019. júl. 13. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy a szajukat huzzak. Majd mindenhol csak annyit akarnak fizetni,amennyit muszaj. Amugy szerintem a te vélekedésed olyan mint az összes tobbie. Azt sem ertem miert kellett ezert kerdest kiirni? A munkavaltas fo oka az anyagiak. Kb mindenki igy gondolkozik mint te
2019. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

" A munkavaltas fo oka az anyagiak. "


szerintem toronymagasan előzi az anyagiakat egy állat főnök miatt váltás.

én eddig most először megyek el az anyagiak miatt (ha megyek) az összzes eddigi helyről az állat főnökök miatt mentem el

2019. júl. 13. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Előny, de csak neked, ez nem is kérdés.
2019. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előny, ha nincs az önéletrajzodban hosszú munkanélküli időszak. Ha viszont azonnal kell ember, akkor azt fogják felvenni, aki azonnal tud jönni (ha egyébként megfelel).

Lehet, hogy reális az, hogy te magasabb fizetést szeretnél, lehet, hogy nem. Ha reális, akkor előbb-utóbb találsz egy olyan helyet, ahol szükség van a tudásodra, munkádra és megkapod a bért. Alapvetően első menetben a munkahely megpróbál nyilván minél alacsonyabb bért kialkudni. Ha viszont nagyon kellesz (és reális az igényed), akkor engednek vagy utólag keresnek.

2019. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez egy biztonság.

Magyar munkahely ha lehet nem is fizetne. Nincs olyan munkáltató, aki piaci bért fizet. Ezért van a tiltás a szerződésekben, hogy bérről beszélni lehessen. Nehogy a jól (KI)használható munkaerőért fizetni is kelljen. Már olcsóbban dolgozunk, mint Kína, vagy India, vagy Románia.


Ha van egy fizud, ami alatt nem mennél el dolgozni, az csak egy biztonság, hogy kevesebbet nem kell keresni, ha nem válasz.

De nem minden a pénz. Ugyan ennyit fizetne heti 3x11 órára a szomszédomba egy cég azonos munkában, csak lenne is értelme a munkánknak és nem csak a "már megint valaki elrontott valamit, ha te nem oldod meg más hulladék munkáját, nem adunk fizut" hozzáállással fogadnak, mint eddig ez előző 3 Munkahelyen, mint tesztre, hanem örülnének, hogy én találom meg a hibát és nem az ügyfél, szívesebben dolgoznék ott és biztos lelkesebb is lennék, mert a mostani munkám nyomorba dönt.

2019. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerinted ez mégis hogy lehetne előny a leendő munkáltatónak?

De tényleg miért nem egyértelmű ez neked?

Van felmondási időd, amit ki kell várniuk, a béralkuban kedvezőbb pozícióban vagy, ha felmondanál, lehet a mostani helyed ráígérne és visszamondanád az állást és még lehetne sorolni.

2019. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"elmondtam (nem tököltem) most mennyit keresek és összeg + 15%-ért váltok."


Ha te így intézed a bérlakut, akkor az meg eleve nagyon gáz.

2019. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

tehát akkor foglaljuk össze. az hogy nem egy állásért remegő pénztelen nyomoronc vagyok akinek minden jó csak állás legyen és bármit aláír csak kapjon végre 5 ft-ot nos én így már nem vagyok jó?


mert nem lehet engem semmivel zsarolni?

2019. júl. 14. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!