Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti észreveszitek álláskeresőké...

Ti észreveszitek álláskeresőként a nagy munkaerőhiányt? Mikor 100ból 90 pályázatra szoklá szeriint visszajelzés se jön?

Figyelt kérdés

Állítólag hatalmas a munkaerőhiány. Amikor én vagy 10 évvel ezelőtt állást kerestem megszokott volt hogy számolatlanul öntöttem ki az életrajzokat pályázatokat hirdetésekre, de nem 10-20at hanem 200at és ezek 90%-ára semmiféle visszajelzés se jött még az se hogy kösz megkaptuk.

De akkro még nem volt hiány.


És most egy állítólag súlyosan munakerőhiányos világban ugyanúgy öntött ki az életrajzokat pályázatokat de nem 10-et hanem vagy 20x 10-et eddig és... és ugyanaz van mint X éve.

A 90%-ra még csak visszajelzés se jön, semmi.


Nem értem. Nem kéne két kézzel kapniuk utánam egy állítólagos hiányos környezetben? Hét itt vagyok dolgoznék! Nem kellek? Még egy visszajelzést se érek meg 100ból 90 esetben?


Hát hogy van ez?


2019. jan. 20. 14:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sincs munkaerohiany. Jelentkezek gyarba betanitott munkasnak jol megirom a tesztet es fel se vesznek.
2019. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

AN ez meg a másik hoyg sokan írják hogy kórházak panaszkodnak hogy nincs ápoló nővér betegszállító.


És a szakképzett jelentkezőket meg sokszor válaszra se méltatják.

Bakker akkor kell ember vagy nem?

Nincs ápoló jelentkezik egy szakképzett áépoló és egy választ se ér meg? És még sírnak?

2019. jan. 20. 14:22
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországon egyszerre van jelen a munkanélküliség és a munkaerőhiány. Ezutóbbi főleg a szakmunkás munkaköröknél jellemző, például festő, kőműves, stb. Egy sima irodai pozícióra, ahol csak aktákat kell tologatni, excel táblázatokat kitölteni, még most is több tucat jelentkező akad.
2019. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
19%

"Egy sima irodai pozícióra, ahol csak aktákat kell tologatni, excel táblázatokat kitölteni, még most is több tucat jelentkező akad."


Jelentkező van sok, de milyenek? Sokak állítólag ismerik az excelt de egy egyszerűbb függvény is gondot okoz a gyakorlatban.

2019. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"Jelentkező van sok, de milyenek?"+



És azt honnan tudja a cég hogy miylen (lenne )a jelentkező ha be se hívja??

Ha válaszra se méltatja?

2019. jan. 20. 16:33
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy az elozo munkahely(ek)rol informalodott, van kozos ismeros, vagy csak eleg rad nezni. Valogass..
2019. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
elég rám nézni? Hát ez az hogy legalább 1x is rám nézne, de még 1x se néz rám!!!
2019. jan. 20. 18:14
 8/27 A kérdező kommentje:

"z elozo munkahely(ek)rol informalodott, van kozos ismeros, vagy csak eleg rad nezni. "


És persze minden megpályázott heylen heylek százain van "közös ismerős" a múltból... persze. Aki rosszat csakis rossszat mondhat rám mi mást mondana... persze.

2019. jan. 20. 18:15
 9/27 anonim ***** válasza:
48%
Az oneletrajzodon van fenykep...az elozo munkahelyeket meg gyakran megkerdezik
2019. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Meg facebookon,meg a tobbi kozissegi oldalon is utanadneznek
2019. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!