Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van más is aki önmagától nem...

Van más is aki önmagától nem ment dolgozni vírus kirobbanása óta itt Mo. -on?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne. Mi főnök utasítására nem mentünk kb 2 hetet, azóta többiek mentek, én szabin vagyok. Akik hasonlóan tettek ti is aggódtok a többiek vagy a főnök reakcióitól ha visszamentek? Mi irodába vagyunk 2 méter nincs meg de 1.5 sem. Pár kérdést láttam már kiírva de ilyet nem.
2020. ápr. 9. 08:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki a főnök beleegyezésével van szabin, annak miért kellene aggódnia?
2020. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert úgy vagyok, hogy igazából menni kellett volna ezt várta el. Ha elfogy mivel leszek bentebb ha a vírusveszély most kezd komolyabb lenni?
2020. ápr. 9. 08:37
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Ezért nem értettem, miért lövik el az emberek a szabadságot már az elején. Mikor tudják, hogy hónapokig fog tartani. Home office vagy fizetés nélküli szabadság. Vagy bejársz dolgozni. Az, hogy van benned egy egészséges félelem, nem róható fel ellened ebben az időszakban, ezért ne aggódj. Nálunk bank szektorban, aki lehet, home office, aki személyes ügyf.szolg, azoknak menni kell... Ha valaki nem tudja ezt bevállalni (lehet ezer oka, pl. 90 éves anyukájával él otthon és fél, hogy az ügyfelektől elkap valamit), azoknak a jogszabály által lehetőségként kínált fizetés nélküli szabit tudták ajánlani (asszem csak a rendes szabadság elfogyasztása után lehet ilyet kérni, de ebben nem vagyok annyira otthon, mert nem érint). Szóval ezen ne aggódj, mert biztos oka volt, hogy így döntöttél. Mindig van választásod, dönts úgy, ahogy szerinted a legjobb, vagy beszélj a főnököddel, hogy szerinte mit csinálj, mert ilyen-olyan aggodalmaid vannak, és nem szeretnéd az egészségedet veszélyeztetni.
2020. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3-as. Pont most írt ismim hogy már nemfél szóval megy fidrászhoz mert sokan járkálnak az utcán. Pffff és? Ezutan lesz csak vírusbumm. Én főnim tudja amúgy hogy félek sőt azért is engedett mert nemakarta, hogy ha elkapjuk bent tudjam mondani, hogy ugye megmondtam... Viszont egyik doki ezt mondja, másik azt... most is mikor jár bértámogatás? Ha BEMÉSZ EMBEREK KÖZÉ dolgozni. Azaz, levan tojva az egész, fullra telibevan xarva a karantén, mert ennyi szabi és lóvé nélküli napot senki nem engedhet meg magának.
2020. ápr. 9. 08:52
 5/16 anonim ***** válasza:
Sztem azért lövik el a szabadságot sokan, mert az a biztos, amit már kivettek, addig van fizu, addig van tb, addig nem rúghatnak ki. Ha kirúgnak valakit, akkor a felmondási idő majd csak a szabadságra való visszatérés után kezdődik... Szóval 1-2-3 héttel húzható a dolog...
2020. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5ös de ezeket nem így végiggondolva... eleve a szabi jön elsőnek különben az munkamegtagadás szerintem akkor. Szép is volna megmondhatná az ember mit hogy akar hiányozni.

Ha nagyon akarná a home officet is megoldhatná legalábbis nagy részét a főnink is. Ennyi idő alatt kidolgozhatta volna mert ő is otthol van kinem mozdul...

2020. ápr. 9. 08:58
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk kivetettek az összes olyan szabit amit a munkáltató ad ki a törvény szerint. Tehát nem volt választási lehetőség. Mondjuk azt nem tudom hogy a nyári szünetet hogy oldjuk meg a gyerek miatt, már ha időközben rendbe jönnek a dolgok....
2020. ápr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7: Gondolom, egész nyáron amúgy sem tudnál otthonmaradni, annyi szabi csak nem jár.
2020. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nyugi bele nem lesz vége ennek főleg, hogy ugy gondolkodnak sokan mint ismerősöm, hogy " juj hát soan járkálnak már a utcán akkor biztos szabad" szóval... itt a legjobb azlett vilna, hogy kivéve boltok, rendelők stb mindenki lehúzza a rollót, és utána vissza. De így, hogy van aki megy, a másik nem vagy csak ímmel ámmal... kirúgnak ha nem mész, mert nem fontosabb a meló mint az egészséged... hihetetlen ez a világ. Főleg az olyan főnökök akik otthinról osszák az észt...
2020. ápr. 9. 09:43
 10/16 anonim ***** válasza:
9: Olyat nem lehet, hogy a boltokon és rendelőkön kíül minden bezár. Ki gyártaná és szállítaná a termékeket, amiket ők eladnak? Ki üzemeltetné a vizet, áramot, internetet?
2020. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!