Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató visszaél a...

A munkáltató visszaél a "koronavírus helyzettel". Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egyre több rendelés érkezik és növekszik a bevétel. Ez a cég azon szerencsések közé tartozik, akit nem vetett vissza a vírus és ennek nagyon örülök, de...

A koronavírus miatt kialakult helyzetre hivatkozva elvették a teljesítmény bért, miközben napi 9-10 órát dolgozom, hogy el tudjam végezni a megnövekedett rendelésállomány miatt szintén megnövekedett munkát. Keményebben dolgozok, mint azelőtt, de kevesebbet keresek.

A másik probléma, hogy köteleznek rá, hogy kiírjam a szabadságot, miközben annyi munka van, hogy senki sem tudja vállalni a helyettesítést. Így szabadság alatt is dolgoznom kell. Ráadásul nem is csak az időarányos szabadságokat iratják ki, hanem annál jóval többet.

Nem csak velem, hanem a többi alkalmazottal is ugyanez a helyzet: csak alapbér nagyobb teljesítményért és rengeteg csak papíron kiírt szabadság.

Sajnos az elmúlt fél évben két kollégával is előfordult, hogy ellentmondott az ügyvezetőnek és azonnali hatállyal kirúgták. Most viszont tudjuk, hogy sokan munkanélküliek lettek és bizonytalan, hogy mikor találnánk munkát, ezért még ezt az állást is féltjük. Mit lehet tenni, ha a tulajdonos és az ügyvezető visszaél azzal, hogy a munkavállalók kiszolgáltatottabbá váltak és indokolatlanul iratják ki a szabadságokat, ha szeretném ha jövő hónapban is lenne állásom?

Van esetleg lehetőség anonim módon bejelenteni az efféle visszaélést?



2020. ápr. 15. 17:47
 1/3 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

Feljelentgetéssel semmit sem érsz, mert ad1: valószínű olyan ügyvédet tudna megfizetni, ami kivakarná őt az ügyből ad2: kishazánk a 2. legkorruptabb ország Európában, csak a bolgárok előznek meg minket ad3: érvényesül az erősebb kutya... szeretkezik elve.


A megoldás az, hogy kollégákkal megbeszélitek, hogy kollektívan egyikőtök se megy be dolgozni - magyarul sztrájkoltok. Kénytelen lesz változtatni a dolgokon, mert ha nincs, aki elvégezze a munkát, akkor lehúzhatja a rolót.

2020. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rohadjon meg az összes ilyen mocsok! Várható volt, hogy legtöbbje azonnal visszaél vele. Nos, a sztrájk ötletét támogatom. Kollektiven kell fellépni ellene.

Munkaügyi ellenőröket is rá lehet küldeni, hadd büntessék. Amúgy ha kirúg, nem vesztesz semmit vele. Vagy ingyen akarsz tulórázni továbbra is?

2020. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nyílván senki sem akar ingyen túlórázni. De sajnos a páromnak épp nincs keresete, így egy rossz fizetés sok munkáért még mindig jobb, mint kétszer semmi. Persze ha nála újra lesz jövedelem, akkor én is bátrabban védem majd a jogaimat.

A kollektív fellépés tényleg jó megoldás. Már csak arra kell rájönni hogyan szervezhetném meg anélkül, hogy kirúgjanak...

2020. ápr. 15. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!