Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol lesz érdemes gyári munkát...

Hol lesz érdemes gyári munkát keresni ahol lehetőség van fizetett túlórát vállalni?

Figyelt kérdés

Amint vége lesz a vírus okozta bizonytalan helyzetnek,szeretnék váltani.

Jelenleg közalkalmazott vagyok 30 éves, alig keresek valamit, egyszerüen szégyen a fizetés, soha semmire se juthatok belőle, egész pontosan 150-160 ezer nettóban mozog havonta.

Túlórázni nem lehet, előrelépés nincs, pénz ez a utolsó éhbér van.



2020. ápr. 16. 15:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Utolsó mondjuk azt elhiszem, kb bruttó 300 lehet alapbér és arra jön a müszakpótlék így kijön a bér, kérdés hogy mikor lesz felvétel
2020. ápr. 17. 17:52
 12/14 anonim ***** válasza:
Most indult újra, leállás volt itt is a vírus miatt, de állítólag lesz is még, szóval nem tudom. Ha érdekel, hívd fel őket. Ráadásul emelés is volt nemrég.
2020. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez hasznos volt
2020. ápr. 17. 18:31
 14/14 pyetro ***** válasza:

Ha dunántúli gyárak közelében tervezel akkor meglehet a 200-220 nettód érettségivel, ha van szakmád, esetleg tudsz programozni értesz németül vagy angolul akkor többet 250-300000 nettót is haza tudsz vinni ha ügyes vagy, szakterülettől függ, de manapság annyira kevés a szakember, hogy sima érettségivel is felvesznek és a szakik betanítanak.


8 éve vagyok egy multinál, középfokú műszaki végzettséggel két műszakban és nettó 330000-at viszek haza túlórák nélkül, ennyi volt az áprilisi bérem úgy hogy egy gyengébb hónapban voltunk, ebben benne van a műszakpótlék, bejárási támogatás és a cafeteria is, én abszolút elégedett vagyok, arányaiban jól keresek és nincs különösebb plusz munkám élem az életemet amint vége a műszaknak.


Kell az elköteleződés, kell egy kicsit a röghöz kötés és sok esetben szakmailag nem lehet jól fejlődni egy gyárban csupán alkalmanként vannak kihívások, tanfolyamok amikkel érdemes élni, viszont be vagy jelentve teljesen, a vállalat megpróbál megtartani és legalább éves szinten 4-8% béremelést ad. Előrelépés itt sincs igazán, monoton egyszerű munkafolyamatok, de több típusú gépet megtanulhatsz kezelni ezáltal ez is egyfajta előrelépés.


Mindenképpen jobb mint a közfoglalkoztatottság, persze fizikailag többet kivesz az emberből és nem minden esetben megfelelőek a munkakörülmények.


Most a járvány miatt nehéz lesz elhelyezkedni, sok munkahely így is megszűnik mivel sok gyártónak nincs akkora megrendelése ami indokolná további alkalmazottak felvételét, nem túl szerencsés most váltani, de érdemes körülnézni és pályázni. Elsősorban székesfehérvári, veszprémi, győri cégek környékén nézz körül, de szerintem még várj néhány hónapot, esetleg szerezz egy szakmát míg fiatal vagy mellette tudsz a munkahelyeden dolgozni, van fix bevételed mint egy bizonytalanba belevágni.


28/f

2020. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!