Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelen körülmények között...

Jelen körülmények között vallalnátok ezt a munkát?

Figyelt kérdés
Eredeti szakmám villamosmérnök, emellett van CE jogsim, minden hozzátartozó engedéllyel, és két idegen nyelven beszélek folyékonyan, nyelvvizsgával. Hat éve dolgozom egy logisztikai cégnél, az első évben kamionszerelőként tevékenykedtem, aztán három évig voltam nemzetközi sofőr egy nyerges szerelvénnyel. Az utóbbi két évet már irodában töltöttem fuvarszervezőként. A járvány miatt mostánban jelentősen megcsappant a munkánk, így több kollégát elbocsátottak, a többieket pedig átszervezték. Én azok a szerencsések közé tartozom, akik maradthattak, de csak ha a jelenlegi munkaköröm mellett elvállalom, hogy besegítek a szerelőknek, és a sofőröknek is. Tehát egyszerre leszek fuvarszervező, szerelő, és kamionsofőr is. Mindezt ugyanannyi fizetésért, mint amit fuvarszervezőként kerestem. A holnapi napra ki van írva egy kuplungcsere, ami két embernek egy fél napi munka, és mindeközben folyamatosan telefon, és számítógép közelében kell csináljam, hogy közben a fuvarokat is menedzseljem. Havonta kb. 7-10 napot pedig kamionoznom kell, mindezt úgy, hogy közben a saját, és a többi kolléga fuvarjait is én irányítom. Mindez egyszerre borzasztó kimerító, és stresszes meló, a fizetetlen túlórákról nem is beszélve.

2020. ápr. 9. 05:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
Jellemző, diplomád van, és már büdös a munka. Becsüld meg a munkahelyed, és örűlj, hogy nem kerültél lapátra!
2020. ápr. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Ezt a döntést nem hozhatja meg más helyetted. Jelen körülmények között pedig örülj, hogy még egyáltalán van munkád.
2020. ápr. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Beszélj a főnököddel, hogy ez így nem kivitelezhető. Ok vezetés közben még eltelefonálgat az ember, na de adminisztrálni is kéne közben, mert a 6. hívásnál már azt se tudod kivel mit beszéltél. A szerelés se gond, de ott is kell lenni fejben, akkor kifejezetten zavaró, hogy folyamat cseng a telefon. Szóval nem tudod maradéktalanul ellátni a munkaköröd. Ha meg valami elmaradt, lemarad, sokkal nagyobb gond lesz.
2020. ápr. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Én nem vállalnám, ha lenne elég tartalékom, hogy mondjuk szeptemberig ne dolgozzak. Most elvállalod, akkor lehet ígyis marad, meg ha egyszer elvégzed a "rosszabb" melót akkor utána mindig te kapod az ilyesmit. (nálam legalábbis ilyen volt)
2020. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, hogy meg tudod csinálni, de egyszerre csak egyet! Nem tudsz kuplungszerelés közben a szgép előtt ülni!
2020. ápr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

En nem elvállalható, egyszerre háom munkakört kellene végezni, amik nem összeegyeztethetöek.

Ha arról lenen szó, hogy szerelöként dolgozz vagy soförként, az rendben, ha ott van emberhiány, de emellett fuvarszervezöként nem tudsz dolgozni, mert fizikailag is lehetetlen.

A fönökkel beszélj, hogy ez nem megy!

2020. ápr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Igen, beszéld át a góréval! Csak talál már más okot, hogy kirúgjon!
2020. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj ezt tényleg átbeszélned a főnökkel.

Jó a tárgyalási kiindulópontod, mert igazán kétlem, hogy csak úgy válogathatna olyan tolongó jelentkezők között, akik mind a három munkakört a kívánalmak szerint el tudnák látni.

Inkább örüljön, hogy van egy ilyen embere, és becsülje meg, nem kell rögtön durván kihasználni azt, hogy most rengeteg ember tényleg ujjong, ha egyáltalán megmarad a munkája.

Nyilván spórolni akar, hogy fennmaradjon a cég, de nehogy már az egészet rajtad spórolja be. Elég durva mindezt egyszerre ellátni, amit leírtál, de ha úgy gondolod, hogy menni fog, mivel három ember munkáját végzed, tehát ehhez kettőt elvileg el kellett bocsátania, akkor minimum az egyik fizetését meg kell kapnod - így ő is spórolt, és te is viszonylag jól jársz (állati sok munkával persze).

Én biztosan valahonnan onnan kezdenék, hogy nekem ez így nem oké, viszlát, keressen akit akar ilyesmire (úgyse talál). Szerintem megállít mielőtt elérnéd az ajtót.

2020. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%
hagyd a francba az egészet oszt #maraggyotthon
2020. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
nem is értem, nincs az embereknek szája? Én nekem pl mikor legutóbb kézi targoncával kellett megrakni a kamiont, felhívtam a céget hogy kell-e ilyet csinálnom, és kapok-e érte plusz pénzt. Azt mondták, hogy hát nem kell, de néha szokott ilyen lenni, és jó lenne ha... és nem jár érte plusz pénz. Oké, elsőre megcsináltam mert jófej vagyok, de ha ez többször előfordult volna biztos mondom hogy vagy akkor 30 euró rakodásonként, vagy nem csinálom meg, és akkor mondja meg hogy keressek-e ez miatt másik állást vagy ne, ha ez miatt ki akar rúgni akkor ott baxa meg ahol van, keressen más marhát. Attól még hogy most jelen rövidke időre fejetlenség van és válság, nem kell mindenre fejet hajtani.
2020. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!