Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy alkalmazott összevereks...

Ha egy alkalmazott összeverekszik a főnökkel más kollégák jelenlétében, akkor elképzelhető, hogy a főnök nem csak a verekedőt rúgja ki, hanem a többieket is, akik ott voltak?

Figyelt kérdés

NEM TROLLKÉRDÉS, CSAK ELMÉLKEDEM!

Mondjuk hogy egy munkahelyen egy dolgozónál elszakad a cérna, mert a főnök rendszeresen szemétkedik vele, zsarnokoskodik vagy akármi, és megveri a főnököt, tehát ő kerül ki győztesen, vagy legalábbis ő áll győzésre, amikor szétválasztják őket. És ezt több jelenlévő kolléga szeme láttára. Őneki nyilván mennie kell, meg vlószínű eljárás is lesz ellene, meg ilyenek. De viszont a főnök gondolkodhat-e úgy, hogy a többi dolgozó előtt, akik látták, innentől kezdve nem lesz tekintélye, neadjisten kifejezetten nevetség tárgya lesz előttük, és ezért őket is elküldi rövid időn belül valami mondvacsinált indokkal? Tehát a főnökkel összebalhézó dolgozó a kollégái sorsát is megpecsételheti? Jellemző az ilyen?


2020. ápr. 19. 20:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha kisebb vállalkozásnál dolgozol akkor paranoiás félőrültek akik rettegnek a konkurenciától és azt hiszik a totális kontrolltól meg az akadékoskodó hozzá nem értéstől, a vegzálástól lesz jó a cég. Kákán is csomót keres, bármit csinálsz úgyse jó, megfűszerezve törvénytelenségekkel, amik miatt holnap bezárhatna a bazár, ez együttesen eredményezi az idegi rokkantságot, mindamellett, hogy jóformán fingja nincs mit gyárt a cég de mindenkinél jobban tudja mit hogy kell csinálni...

Saját példából tettem hozzá az általad felsoroltakhoz.

6-os voltam.

2020. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Még kifeljtettem, hogy százmilliós a cég, de olyan fukar sz.rrágó, hogy az utolsó lyukas garast is a fogához veri mielőtt zsebre vágná. Ha nem lenne muszáj 2 forintot nem fizetne ki senkinek, a számlákat sem fizeti ki nem ritka az áramszünet pl. De minden lehető támogatást igénybe vesz, jóformán a cégnek nincs bérköltsége(sem). Az összes pénzügyi dolgot egyszemélyben intézi, de legalább nem kell felvenni rá alkalmazottat. Ja meg HR-est sem. Mindent centralizáltan egyedül a saját kezében tart, semmit nem enged ki másnak, most hogy így leírtam tényleg nem csoda ha idegileg nincs toppon.
2020. ápr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
11-12: Na, egy ilyenből például símán kinézném, hogyha egy dolgozó néhány többi szeme láttára elpáholja, akkor őket is kirúgja, mert parázna, hogy csökken a hatalom és a tekintély.
2020. ápr. 24. 18:39
 14/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor tud csökkenni ha van XD
2020. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én főnök vagyok, de nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy bármelyik kollégámat a tetlegességig felhergeljem, vagy megalázzam. Ilyet értelmes vezető nem csinál, még akkor sem, ha nagyon problémás beosztottjai vannak. Minden problémát meg lehet normálisan beszélni, a pontenciálisan kínos/nehéz kérdéseket meg mindig szemtől szemben vitatjuk meg, nem a többi kolléga előtt. Ha valahogy mégis úgy adódna, hogy mások előtt összebalhéznék egy beosztottammal a legkevésbé sem a tekintélyem érdekelne, hanem hogy minél hamarabb rendeződjön a viszonyom a sértettel és találjunk egy mindenkettőnk számára elfogadható megoldást.
2020. ápr. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#8:

Igen, könnyű mondani, mert nem az őskorban vagyunk már egy jó ideje. Aki ennyire Neander-Völgyi, az nem való ilyen melóhelyre.

2020. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16: Remélem, ezt nem rám, hanem a szoban forgó főnökre mondod. Elsősorban ugyanis ő az, aki nem való.
2020. máj. 22. 20:39
 18/19 anonim ***** válasza:
Nálunk az osztályban volt hasonló a csajok közt.
2021. okt. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
18: És az hogyan? Egy osztálytárs nem tanár vagy igazgató, ő senkit nem rúghat ki.
2021. okt. 1. 06:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!