Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan munkahelyed,...

Volt már olyan munkahelyed, ahol annyit kellett harcolni a jogaidért, a jobb körülmémyekért, hogy végül mindig azok nyertek, akik a vezetőségnek szimpatikusabbak voltak? Elképzelhető, hogy ilyen esetekben már az ember, csak gratulálni tud nekik?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 10:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*körülmènyekért
2019. dec. 27. 10:09
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Csak olyan munkahelyeim voltak, mert Magyarországon nem érték a valódi tudás és a végzettség, csak a csókos s_egg, meg a keresztapa.


Nem tudok gratulálni senkinek, legszívesebben vaslapáttal verném szét a fejüket, ha tehetném, azért, amit tettek velem. Ás erről ennyit.

2019. dec. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Magyarországon szinte csak ilyen munkahelyek vannak...
2019. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Két olyan munkahelyem volt, ahol nyílt titok volt, hogy a fejlődési lehetőségeket azoknak tartják fenn, akik a megfelelő emberekkel járnak ebédelgetni és a megfelelő seggeket csókolgatják. Ha meghirdettek egy új pozíciót, mi már tudtuk, pontosan kinek lett megnyitva, hiába próbálták meg egyenlő versenynek reklámozni. Nem maradtam ott sokáig, én nem vagyok hajlandó így karriert építeni, váltottam.
2019. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Az első managerem mondta mindig, hogy nem elég jól dolgozni, meg is kell mutatni. Az egy másik képesség. Mindig az nyer, aki szimpatikusabb a vezetőségnek, te sem választanál olyan embert egy pozícióra, aki nem szimpi neked. Segget nyalni nem kell, de nem értem miért akkora meglepetés, hogy nem csak szakmai, hanem emberi tényezők is szerepet játszanak. Főleg, hogy minél magasabb szintű egy pozi, annál kevesebb szakmai tudás és annál több szervezés, emberekkel való bánásmód kell hozzá. Én infós vagyok és általában, nem a legjobb fejlesztőből lesz csapatvezető, hanem a nyitottabb, kommunikatívabb kollegákból.
2019. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Blablabla. Hiába mutatja meg az ember, ha semmibe veszik. Abban igazad van, hogy emberség kell hozzá, hogy valakiből jó vezető legyen.
2019. dec. 27. 11:16
 7/11 anonim ***** válasza:

"Én infós vagyok és általában, nem a legjobb fejlesztőből lesz csapatvezető, hanem a nyitottabb, kommunikatívabb kollegákból"


:D :D nálunk is nyalni kell :D

2019. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Látom nem érted kedves utolsó... Nem vagyok vezető és még csak kilátásba sincs nekem, de én sem akarnám, hogy programozó tudás alapján dőljön el, hogy ki lesz manager. Azért mert valaki jól kódol nem biztos, hogy jól moderál egy meetinget, megérti az emberek problémáit, tudja kezelni a kollegák közti konfliktusokat... Managernek lenni egy más munkakör és nem feltétlen a legjobb mérnökből lesz a legjobb manager, sokkal többkommunikációs készség és empátia kell hozzá. Látnia kell, hogy milyen embereket érdemes egy csapatba tenni, adott csapatba milyen típusú embert kéne felvenni. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy az alapján kéne kiosztani egy ilyen pozíciót, hogy ki a legjobb C++-ban. Aki a legjobb C++-ban annak is vannak előrelépési lehetőségek, lehet pl architect, tehát a csapatába tartozó x másik ember az ő tervei alapján fog kódolni, de ehhez szép, igényes doksikat kell szerkeszteni, tűrni, hogy egész nap mindenki hozzá rohangál 200 kérdéssel, szinkronizálni a többi architecttel és máris ott tartasz, hogy kenheted a hajadra a legjobb fejlesztődet, ha az egy olyan ember, aki reggel beül a sarokba, egész nap nem szól senkihez és egyenesen utálja, ha egész nap nem hagyják békén.


Láttam pár kollegát felmondani sértettségből, hogy nem kaptak meg valami pozit. Mind iszonyatosan meg voltak győződve arról, hogy más felé lejtett a pálya, vagy hogy a világ igazságtalansága történt, de az a helyzet, hogy magas szakmai tudásuk ellenére sem érdemelték meg. Az egyik elég bunkó volt mindenkivel, egy másik pedig egy elég kuka srác volt, akinek semmiről sem volt véleménye meg volt egy csaj, akit mindenki lenézett szakmailag és sose hallgatott volna rá senki (jogosan). Tovább megyek, most rúgnak ki egy srácot, aki szakmailag teljesen rendben volt, de annyira negatív volt, hogy nem lehetett megmaradni mellette. Egész nap hisztizett valamin, akárkivel rakták össze nem jött ki vele. Hangosan anyázott fél napokat. Az ő szempontjából itt hatalmas igazságtalanság történt, hiszen a fél csapatnál jobb volt szakmailag, de ha azt nézed, hogy már többen számoljuk vissza a napokat és páran terveznek pezsgőt is hozni...


Ezzel nem azt mondom, hogy nincs sehol szar vezetőség, de ha nagyon rosszul érzed magad, akkor onnan el kell menni. Ha már a harmadik helyen érzed magad nagyon rosszul, akkor pedig érdemes elgondolkozni magadon is. Ilyenkor lehet visszajelzést kérni, beszélgetni a főnököddel. Főleg, ha azt látod, hogy 20 ember mosolyogva megy be, te pedig sírva gyomorideggel. Ha olyan helyen vagy, ahol nem lehet beszélni a főnökkel, akkor rossz helyen vagy. Akit most tőlünk kiraknak több helyen fordult már meg hasonló sikerrel (elmesélte, mert nem is érti, hogy vele volt a baj).


Na mindegy, ez egy multis sztori, nekünk sokkal jobb, mint a magyar cégeknél lévőknek. Dolgoztam 50 fő körüli magyar cégnél is, azt soha többet nem szeretném megismételni és nem is ajánlom másnak sem, mert sajnos itthon még nincs meg az a kultúra, amiben beszélhetsz őszintén a főnököddel, vagy ahol érdekelne bárkit is, hogy hogy érzed magad.

2019. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

koszonom szepen a hosszu valaszt.Akkor te egy jo helyen dolgozol!Es jo vezeto vagy!

Nalunk nagyon sok a kuka 0 kommunikacios kepessegel rendelkezo kozepvezeto.Egyebkent a saajat munkajukat kivaloan vegzik.

Ez egyik pont ilyen,amit leirtal hogy elsirom magam ha 10 percet beszelek vele,sut rola valami amitol kizarolag szanni tudom :(

2019. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hozzatennem hogy az is nonszensz hogy nem a vezetes a feladata,az mellekeskent csinaljak
2019. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!