Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy ilyen a barátnő...

Normális, hogy ilyen a barátnőm, normális ez egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Ma ebédszünetben hívtam a barátnőmet (délben van 20 percük), és még tartott a szünet mikor jött a főnöke, akart valamit megbeszélni vele, és tőlem elköszönt, hogy most mennie kell, majd beszélünk. Úgy, hogy még volt bőven 10 perce a szünetből. Késöbb kérdeztem tőle, hogy a főnökét nem érdekli, hogy szünete van, hogy jár neki a szünet, illene nem elhvni akkor, hanem ha lejárt majd akkor zaklassa. Azt mondta ez náluk nem így megy, ha a főnök szól, menni kell. És mondom, te ezt hagyod? Mindenkivel ezt csinálja, a többiek hagyják neki? Azt mondta nem, de ők már nincsenek is itt. Ha meg akarja tartani a munkahelyét, akkor a főnöknek ugrani kell. Én teljesen le voltam döbbenve. Nálunk tiszteletbe tartották a szünetet, ha kellett is valami, mindig úgy szóltak, hogy szünet után várlak itt és itt... Azt mondta ez nem olyan ritka pedig, máshol is ez van. Tényleg ez van? Normális, hogy ezt hagyja neki? Ez nem kihasználás kicsit?
2020. ápr. 21. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemtom, de en is leraktam volna, fuggetlenul attol, hogy milyen a fonok amugy, mert hacsak nem kell visszamenni a munkaterulet ele es nekiallni csinalni a melot, teszem azt az ebedet folytatom kozben, esetleg kint cigizek, kavezom epp, es a fonok ekozben kezd el magyarazni, azt attol meg ugyanugy szunetnek tartom. Kollegakkal is folyamatosan a melorol dumaltunk szunet kozben is mindig, szoval tok nyolc, hogy most epp a fonokrol van szo.

Mas kerdes, hogy termeszetesen eleg idegesito lehet egy mindent leszaro, mindenkit ugraltato aztan kirugo fonok.

2020. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális. Irodában dolgozom, 8,5 óra. Nálunk mindenki az asztalánál eszik, és ha csörög a telefon, jön valaki stb. félrerakja a kaját és intézi a munkát.
2020. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fizetett ebédidő? Különben meg azért kell kimenni kajálni valahová. Ha erre nincs idő, akkor legalább az épületen kívülre egy parkba, hogy ne tudják az embert ebédidőben rángatni. Az lenne a minimum, hogy abban a 20 percben békén hagyják az embert.
2020. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem fizetik az ebédidejüket, ledolgozzák.
2020. ápr. 21. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen főnökök, akik csicskahoppnak nézik a dolgozókat, akik időperiódustól függetlenül ugranak a szavukra, csapot papot otthagyva. Ennél már csak az a "jobb", amikor az ember korábban beér a munkahelyre, még van vagy 10-15 perc kezdésig, addig elkávézgatna, megnézné a híreket, meg ilyesmi, erre jön a főnök, hogy gyerünk, kezdjen elfele dolgozni, nem számít, hogy korábban vagyunk, majd kifizeti vagy lecsúsztathatja valamikor. (10-15 percet!) Én amikor ilyen helyen dolgoztam, és korábban sikerült odaérnem, egy idő után inkább leültem valahova a környéken, és úgy mentem be, hogy egy perccel se kezdjek korábban. Ilyenkor mégis mit gondolnak? Hogy azért vagyok bent korábban, mert már égek a munkaelvonási tünetektől? Az nem jut eszükbe, hogy arról van szó, hogy így tudok csak kényelmesen és időben odaérni a tömegközlekedéssel?
2020. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!