Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mennyiben fog...

Szerintetek mennyiben fog változni a cégek, munkaadók hozzáállása a járvány után?

Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy a koronavírus még sokáig velünk marad. Sokan, főleg a nagyvárosokban 50-100 fős, egész épületszintet felölelő, egyterű irodákban zsúfolódnak össze. Én is ilyenben dolgoztam egy jó tíz éven keresztül. Megszokott volt, hogy az asztalokat szembe állították egymással, így bámulhattad naphosszat a kollégád elmélyült arcát, ha pedig köhögött, kaphattad az áldást az arcodba. Valamint az is megszokott volt, hogy betegen bejártak az emberek dolgozni. Köhögve, tüsszögve, taknyosan, lázasan, mert ez volt az elvárás. Sokszor egy feladatra csak egy ember létezett, én is ilyen munkakörben dolgoztam, ha leadás volt, betegen is bent kellett lennem, mert senki ne tudott helyettesíteni. Szerintetek ezek a sok főt foglalkoztató cégek át fogják ezt gondolni? A home office lehetőségét, illetve az asztalok távolabb helyezését? Esetleg kisebb egységekre leválasztani a nagy open office-t?

2020. ápr. 23. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Ha nincs járvány, semmi gond nincs azzal, ha sokan dolgoznak egy légtérben.
2020. ápr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Egy ideig még jobban kizsákmányolják az alkalamzottakat.

... mert megtehetik.

Nem, a legtöbb céget nem fogja továbbra sem érdekelni, hogy a munkavállalónak jó legyen.

2020. ápr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a home office tekintetében engedékenyebbek lesznek betegség esetén (persze olyan munkaköröknél, ahol működik a home office).

Szerintem egyik cégvezetőnek sem hiányzik, hogy valaki betegség miatt home office-t kérjen, ne kapja meg, bemenjen náthásan-köhögve dolgozni, aztán kiderül hogy hoppá, vírusos volt... Szóval szerintem ettől azért tartanak majd a cégvezetők.

2020. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg megoldható lenne, pld. plexi válaszalat tenni a szemben levő asztalok közé, vagy kis boxokat csinálni minden asztalnak egy kis átrendezéssel, ahogy Amerikában sok helyen látni irodákban, kérdés mennyire lesz a cégeknek pénze ennek kivitelezésére.
2020. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Home office fog terjedni jobban valamivel. Az asztalokat meg nem széthúzni kell, hanem az embereknek személyes higiéniai ismereteiket átadni.
2020. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Az asztalokat meg nem széthúzni kell, hanem az embereknek személyes higiéniai ismereteiket átadni."

Igen, remélhetőleg wc használat után többen mosnak majd kezet. DE egy tünetmentes koronavírusos puszta kilégzéssel, beszéddel is észrevétlenül terjeszti a betegséget, egy szellőzetlen sok fős irodában ez nagyon kockázatos. Egy ilyen iroda nagyon "sokszínű" tud lenni az ott dolgozók immunitása tekintetében. Sokan dolgoznak akik krónikus betegséggel, autoimmun vagy cukorbetegséggel élnek, és ők nagy veszélyben vannak. Nem kell ehhez idősnek lenni.

2020. ápr. 23. 14:02
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ahol jelenleg dolgozom, ott mérföldekre ülünk egymástól nagy monitorok előtt. Kisebb irodában is terjed a betegség.

Ráadásul engem pl nyomasztanak a szűkebb terek.



A home office elterjedhetne.

2020. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, ne akarj semmilyen bokszban, vagy kalitkában üldögélni, mert még légkondi esetén is meg fogsz fulladni nyáron. Dolgoztam így, emiatt mondtam fel.

Nem tudom, hogy ezt Amerikában hogy oldják meg - gyanítom sehogy - mert ott olyan szinten kapaszkodnak a munkahelyekbe, hogy (láthatod a filmeken is) este 10-kor engedélyt kérnek, hogy hazamehessenek.


Egyébként dolgoztam számviteli osztályon, 15-20-an egy szobában, a kutya nem foglalkozott vele, hogy ki és merre fordítja az asztalát, mivel nem ügyféltérben volt.

Ha nem akarsz szembe ülni a kollégáddal, akkor ülj neki háttal, mert abba ne reménykedj, hogy most minden munkaadó milliós beruházásokat fog csinálni, csakhogy ne köhögjetek egymásra.

2020. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem már nincs meg a munkahelyem. Majd próbálok úgy keresgélni, hogy ne kelljen ilyen nagy irodában dolgozni. Amúgy a volt munkahelyem sem ügyféltér volt, de igenis beleszóltak a főnökök, hogy hogyan vannak az asztalok. Mindig azt mondták hogy "esztétikus" legyen az összhatás. Pl. ha valaki a klíma mellett ült, de nem bírta, akkor sem húzhatta az asztalát el, mert akkor "kilóg a sorból" és "szedett-vedett hatást" kelt. A kolléganő akkor vesegyulladással került betegállományba legalább két hétre. Ezzel azt akarom mondani, hogy vezetősége válogatja, mit enged meg a dolgozóknak.
2020. ápr. 23. 14:47
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Tökmindegy hol dolgozol, a munkáltatót soha nem érdekelte a dolgozók jóléte és ezután sem fogja. Te csak egy sorszám vagy egy táblázatban, eldobható, lecserélhető, de semmiképp sem tekintenek rád emberként.
2020. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!