Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lesz azokkal az emberekkel...

Mi lesz azokkal az emberekkel akik elvesztették az állásukat a járvány miatt? Miből fognak megélni?

Figyelt kérdés
Bár nekem van munkahelyem de sokat gondolkozom azon mi lenne ha elveszíteném.Hova mennék?Hova vennének föl?Elmennék egy állásinterjúra ahol rajtam kívül még ott lennének 50-en és csak 10 embert vennének föl?Kicsi az esély hogy benne lennék abban a 10-ben.Vagy önéletrajzokat küldözgetnék?Nem tudom ki hogy van vele de engem még soha nem vettek föl úgy sehová hogy elküldtem az önéletrajzomat.Hiába maradt meg a munkahelyem,nem vagyok nyugodt.Félek attól hogy én is a munkaügyi központban fogok kikötni.De remélem hogy nem lesz így.
2020. ápr. 24. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi, ha eddig nem veszítetted el az állásod akkor ezután se fogod. Már a végső megmérettetés zajlik járvány ügyben. Az el következendő időszakban kell maximumra helyezni a védelmi szintet, de ez a munkahelyedre nem lesz kihatással..


Egyébként azok most alkalmi munkákból tengődnek : pl raktáros, fuvaros, árufeltöltő, stb...

2020. ápr. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 azért sokan otthon is vannak és még alkalmi munkájuk sincs.Kapják a pár forintos munkanélküli segélyt és ennyi.
2020. ápr. 24. 01:12
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Majd rágják a küszöböt . Sokan fizetetlen szabadságon vannak , azoknak még munkanélküli segély sem jár. Vagy akik napi bejelentéssel,feketén/szürkén dolgoztak .

Én az előző válságot is átéltem,és nagyon jól látod a helyzetet,lesz száz másik rajtad kivül , a bérek a béka s.gge alá fognak menni ( nem mintha ezelőtt magasak lettek volna) ,és ha nem tetszik lehet felmondani mert van a helyedre bőven jelentkező . Ha még megvan a munkahelyed,akkor nincs mitől félned szerintem .

2020. ápr. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanaz, mint aki eddig veszítette el az állását.
2020. ápr. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
52%

Másik munka

Munkanélküli segély

Közmunka

Szociális segély

2020. ápr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is elvesztettem a munkám, és most semmi lehetőségem nincs, teljesen kilátástalan a helyzet.

parrag-agynélküli-lászló szerint aki pl szakács volt, az most elmehetne péknek.

Ez el is mond mindent a helyzetről, hogy csak egy ekkora égbekiáltó baromságot tud kifosni a száján.

3 nap alatt 12.000 szakács lett munkanélküli, gondolom azzal a lendülettel kell is az országba pluszban 12.000 pék. :/


Mert ugye az természetes, hogy ha vaklai látott már életében lisztet, az profi pék.

A kőművesek meg elmehetnének villanyszerelőnek, mert láttak már falat, amibe be kell húzni a vezetéket.

Én inkább arra gondoltam, elmegyek pilótának, mert egyszer vezettem az unokaöcsém játék drónját. :)


A kormány meg még mindig arról beszél, mennyivel kéne kiegészíteni azok bérét, akiknek lecsökkentették a munkaidejét...

Azoknak osztogatnak pénzt, akiknek amúgy is maradt jövedelmük. Logikus. Véletlenül se azoknak, akiknek semmijük nem maradt.Legjobb esetben 3 hónap munkanélküli segély, ami kb az éhenhalás elkerülésére elég.


Nem baj, majd beindul az ingatlan fedezetű személyi kölcsönök piaca. Biztos kevés embert lakoltattak ki az utóbbi időben.

2020. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a helyzet nagyon szomorú...:( segélyből nem lehet, nem tudnék meg élni.

Kiváncsi leszek mit tesz a kormány.

Meg jó hogy van munkám 🙏

2020. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!