Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szakszervezet tud valamit...

A szakszervezet tud valamit csinálni abban az esetben, ha a főnök lekezelő a munkavállalóival?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 24. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A szakszervezet semmilyen esetben nem csinál semmit. Kitől kapja a szakszervezetis a fizetését?
2020. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk van szakszervezeti tag, és sose szól, amikor a főnök elég nyíltan lekezelően viselkedik az alkalmazottakkal, soha eszébe sem jut, hogy szóljon.
2020. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szakszervezetnek nem az a dolga, hogy egyes dolgozók személyes sértettségét kezelje alapvetően.
2020. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Például mit kellene tennie ilyen esetben?
2020. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmit.

A szakszervezet érdekérvényesítéssel foglalkozik.

2020. ápr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha csak nem a cégtulajról van szó, mindenkinek van főnöke. A szakszervezeti bizalmi nálunk rákérdez a nagyfőnöknél, hogy ez a fajta viselkedés a cég menedzsmentjében elfogadott-e. A válasz ilyenkor természetesen a NEM. Ezután lehet elbeszélgetni az illetővel. Ilyenkor már a bosszúból jövő retorzió sem játszik, mert hamar egyértelmű lenne, hogy az az érintett főnök sértődöttsége miatt van. Ilyenkor az illető keres egy másik pácienst, a "problémás" beosztottat inkább elkerüli. Ezért fontos, hogy ne hagyjuk magunkat. A normális hangnem mindenkinek megjár. 30 éve vagyok szakszervezetis, voltam már húzós helyzetben, eddig nem próbáltak rajtam bosszút állni. Akivel volt nézeteltérésem, az vagy elkerül, vagy korrekt velem.
2020. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!