Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel lehet jelenteni a munkahel...

Bruno11 kérdése:

Fel lehet jelenteni a munkahelyem, ha álladóan meg akarják ott vezetni az embereket úgy, hogy mindig valami szerződést akarnak aláíratni munka idő alatt?

Figyelt kérdés

Vagy, ha nem egyértelmű ami a oda le van írva és erőltetik, hogy csak írjak alá nem kell elolvasni?

A legutóbb valami olyan szerződést írattak alá, hogy én tavaly lemondtam a 14nap egybefüggően kivehető szabadságról. Kérdezősködtem, hogy mi ez pontosan, miért kell ezt amikor eddig ilyen nem volt. De válasz mindenre csak az volt, hogy ez csak a tavalyi évre vonatkozik.



2020. ápr. 28. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet, igazi mocsoladék társaság.
2020. ápr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig olvasd el, hiába óbégatnak, hogy nem kell elolvasni. Sőt olyat is kérhetsz, hogy adják oda neked, és délután/másnap visszaadod aláírva. Vagy ha nem értesz vele egyet ne írd alá. Senki sem kényszeríthet.

Amúgy nem értem tavalyra vonatkozóan miért kell utólag nyilatkozni, hogy lemondtál...kicsit túlpörög a jogászuk.

2020. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezelőtt olyat akartak aláíratlan, hogy a járvány miatt, ők rendelkeznek a teljes szabadságommal és, hogy csak egy nappal a túlóra előtt már el lehet rendelni. Azt nem írtam alá, mondtam köszönöm, ha leállunk egy hónapra a vírus miatt azt én fizetetlenben kérem. Erre válasz az volt, hogy akkor ennek következményei lesznek. Akkor, ha egy ilyen beszélgetést rögzítek diktafonnal az már terhelő bizonyíték?
2020. ápr. 28. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az igen .
2020. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Igen, az jó ötlet ha rögzíted a beszélgetést! Ne hagyd magadat továbbra sem!
2020. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!