Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha képtelen...

Mit tegyek, ha képtelen vagyok együtt dolgozni egy munkatársammal, de muszáj?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 28. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem tudsz vele együtt dolgozni? A személyiségével van baj vagy valamilyen tevékenységével?
2020. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Nyilván nem lehetsz képtelen, hiszen már megtetted, ellenkező esetben nem nevezhetnéd a munkatársadnak. Max. nem tetszik a dolog, de képtelen nem vagy.


Esetleg azon gondolkodj el, hogy jelen helyzetben ebből élsz. Nem az ő kedvéért dolgozol vele, hanem hogy legyen miből fizetni a számlákat.

2020. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Be nem áll a szája, egyszerűen idegesítő, de annyira azért nem, hogy kilepjek.

Ilyenkor van megoldás?

2020. ápr. 28. 17:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen helyzetben vagyok, amikor megszólal már az egekbe szökik a vérnyomásom. Nem elég,hogy folyamatosan beszél, de ráadásul baromságokat is. Jobban várom, hogy szabin legyen, mint ő maga, azok a napok nyugisan, mondhatni tökéletesen telnek. Nekem csak az vált be,hogy bár egy területen dolgozunk amennyire csak lehet elkerülöm, mások társaságát keresem, vele csak minimális a kommunikációm. Illetve tudatosítottam magamban, hogy az én problémám, hogy nem kedvelem, ő nem tehet róla, hogy olyan a kisugárzása, a hangszíne, a beszéde,a gondolkozása, a munkához való hozzá állása, amit én nem szeretek. Ettől nem kedvelem jobban és őszintén várom a napot amikor megszabadulok tőle, de nem utálom őt és nem tartom elviselhetetlennek már annyira, mint régen mikor azt gondoltam, hogy ez az ő hibája, neki kellene változnia.
2020. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én, mivel kénytelen vagyok vele dolgozni, jópofizok vele, hátha megkedvelem, de egyre jobban taszít.
2020. ápr. 28. 18:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, én már kétszer is belefutottam ilyenbe. Az első munkahelyemen volt egy korombeli kolléganőm, aki ahogy megszólalt felállt a szőr a hátamon, úgy vihogott, mint egy ló. Ráadásul egész nap dumált, be nem állt a szája, de mindenféle ostobaságról, konrkétan fosta a szót. Már majdnem felmondtam miatta, amikor a főnököm közölte, hogy átültetnek egy másik irodába. Utána igyekeztem elkerülni, ha nagyon kommunikálnom kellett vele inkább írtam neki egy e-mailt.

Mikor munkahelyet váltottam egy idősebb, szintén szófosós kolléganővel kerültem egy irodába. Ő is mindenféle ostobaságot összehordott, ami gyakorlatilag senkit nem érdekelt, de csak mondta, mondta. Ha nem figyelt rá az ember, akkor felállt, közelebb ment, hogy eme célzással tudtodra adja neked meséli pl. hogyan készült a hétvégi sült vagy mit ültetett tegnap este. Egy idő után besokalltam és bedugtam a fülem, sokszor nem is ment a zene csak bedugtam, hogy ne halljam mit mond és lássa nem figyelek. Volt, hogy integetett , hogy "helo hozzád beszélek", majd kivettem a fülest és mondtam hogy "bocs sürgős munka..." majd visszadugtam.


Hasonlót tudok neked is ajánlani, nekem ez vált be a legjobban. Miatta nem mondanék fel, mert szerintem a munkahelyek 90%-án találni hasonló kollégákat...

2020. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Másokat is idegesít, így kirúgják.


De összességében azt vettem észre, hogy a másik nevetése vagy szóáradata a legidegesítőbb.


Érdekes, hogy fordítva nincs is, hogy a csend lenne a zavaró, pedig egy kapcsolatban meg inkább az, ha a másik hozzánk sem szól, na mindegy.


Amúgy azt vettem észre, hogy ha idegesít a környezetem, s én maradok benne, akkor előbb vagy utóbb lecserélődik, anélkül, hogy váltanék.


Sok ember életét megkeseríti egy másik ember tulajdonsága, de ugyanakkor mi magunk is idegesítőek lehetünk más embereknek.

2020. ápr. 29. 18:42
 8/8 gabesz147 ***** válasza:

A munkatárs olyan, mint a testvér: Nem kérdezik, de odabasszák melléd:-).


Vicc nélkül, nekem is volt, nem is egy ilyen, most már csak telefonálgatnak, mert nyugger lettem:-). Túléltem:-), -meg kellett élni valamiből...

2020. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!