Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mások szemében nagyon érdekes...

Mások szemében nagyon érdekes helyen dolgozom és a munkám is irígylésre méltó. De már elegem van belőle de mégsem tudok váltani. Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Akár hol megtudják mit dolgozom mindig én leszek a társaság középpontja. Sokan irigyelnek a munkám miatt, sokan érdekesnek, különlegesnek találnak miatta. Úgy érzem emiatt vagyok valaki. 15 éve ez megy. De már nem jó és szenvedek tőle. De nem tudok váltani mert félek ha megteszem egy senki leszek. :( és már nen is tudom mit csinálnék helyette szívesen.
2020. máj. 3. 15:46
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Ismerjük egymást? Szerintem nem. De látom a rosszindulat és irígység az megvan. Szomorú. Próbalj könyvet olvasni ha unatkozol mert ennek semmi értelme amit csinálsz.
2020. máj. 3. 18:49
 12/34 anonim ***** válasza:
Szerintem ki vagy égve. Fel kéne töltődnöd plusz szakember segítségét igénybevenni. Egyszer olvastam ilyesmiről, talán életvezetési tanácsadó tudna segíteni. Feltöltődéshez próbálj ki valami újat, vagy segíts rászorulókon. A másokon való segítés mindig ráébreszt arra, hogy vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben levők.
2020. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Folyamatosan másokon segítek. Pont ebből van elegem. Igen, lehet, hogy kiégtem. Vagy inkabb értelmet vesztette amit csinálok, úgy meg minek. Mert trendi? Amíg láttam értelmét szerettem. De ez hivatás volt. Hivatás nélkül csinálni valamit.....na ez az amiről fogalmam winca milyen. Nem is tudom elképzelni. Hivatast meg jó ha egyet talál az ember. Nem lehet csak úgy váltogatni.
2020. máj. 3. 20:33
 14/34 anonim ***** válasza:

15 éve dolgozol. Ne mondd már, hogy nincs tartalékod! 😃


Ha meg bebizonyítod nekik miért jó sabbat évre menni, akkor még a fizudat is állják addig. Nem szűnik meg a munkaviszonyod sem. Win-win szituáció elérése a lényeg.


A járvány el fog múlni, utána lehet utazni.

2020. máj. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem hatalmas baromság ez az "alkotói szabadság". Egyrészt kevesen tehetik meg, hogy feléljék minden tartalékukat, másrészt egy teljes munkaidőben dolgozó (nem művész, vagy író, vagy akármi) ember mi a bánatért menne "alkotói szabadságra"?

Én azt gondolom, hogy két hét, vagy max egy hónap szabadság (fizetett!) bőven elég arra, hogy egy értelmes ember összeszedje magát és átlássa, hogy mit akar kezdeni az életével. Nem otthon a négy fal között, hanem valahol a természetben, egyedül, figyelve a belső hangokra.

Ahogy már írtam, semmi értelme annak, hogy másoknak megfelelve éld az életed. Az én szakmámat is érdekesnek tartják, főleg hogy nőként űzöm. Mellesleg nem vagyok egy elveszett lélek, egyedül is simán megteremteném magamnak azt, ami a környezetemben sok nőnek csak párban megy, valakire támaszkodva. Vagy éppen úgysem. Ezért általában irigyelnek, sok beszólást is kapok, a legkisebb hibákat is próbálják megtalálni és meglovagolni az életemben, de nem igazán érdekel. Szeretem az életemet, a férjemet, a munkámat, az otthonomat, a családomat. Értük bármikor, bármit. A többiek véleménye csak másodlagos, vagy sokadlagos. Ha nem szeretném a munkámat, baromira nem érdekelne, hogy a sokak által rám kreált buborék kidurran, hiszen nem nekik élem az életemet. Én akarok boldog lenni, én akarom boldogan élni az életemet és hiszem azt, hogy ehhez nem szükséges az, hogy másik trenírozzák az egómat. Ahogy a mostani elégedettségemre sincs hatással sem ez, sem az ha valaki csak a negatívat keresi az életemben.

2020. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Az itteni kommentek alapján jöttem rá, hogy valójában tényleg az voltam amit csinaltam mert egy olyan dologért küzdöttem egész élrtemben ami nekem fontos volt. A dolog ottbdőlt be, hogy rájöttem értelmetlen és hiába küzdök nem lesz eredménye sosem csak engem is felőröl. Ha évtizedekig élsz valamiben és hiszel valamiben és szíveddel lelkeddel küzdesz érte akkor ha rajössz hogy értelmetlen akkor csak állsz és nem tudsz hirtelen mit kezdeni magaddal. Ez van most. Ezért bem tudom ki vagyok mert ami voltam hírtelen elmúlt fontosnak lenni és ebből valtani azért nehéz mert nem tudom elkepzelni hogy ne valami nagy dologért küzdjek csak úgy csináljak valamit eszmék és elhivatottság nélkül. Nem tudom érthető e ez így?

Az alkotói szabadságot hagyjuk már. Épp azon vagyok a jarvany miatt. Egyebként meg közalkalmazottként ha van is tartalékom annyi azért nem, hogy 1 évig utazgassak meg lógassam a lábam. Eleve egyedül kedvem sem lenne hozzá. Az meg naív elképzelés hogy majd a munkahelyem támogatja is ezt. Meglévő szabadságainkat is elvették a járvány miatt. Ne röhögtess már. Mielőtt valaki azzal jönne, hogy jól fizető állást keressek. Nem érdekel a sok pénz. Szeretek így élni ahogy.

2020. máj. 4. 09:46
 17/34 A kérdező kommentje:
A 15.et miért kellett lepontozni? Az egyetlen értelmes hozzászóló volt. :(
2020. máj. 4. 11:51
 18/34 anonim ***** válasza:

Jaa, közalkalmazott... akkor esélytelen. Azt hittem ez valami versenypiaci dolog 😕

Mondjuk így nem tudom mit lehet irigyelni benne. Persze, amíg az embernek öröm csinálnia, addig nem is érződik munkának, hiszen feltölt energiával. És még fizetést is adnak azért, mert „szórakozol”, kiéled magadat.

...Amíg ki nem égsz.


Most kiégtél.


Ezért lenne jó egy ilyen szabadság. Felfrissülést jelentene, és utána újult erővel térheznél vissza.


Ha ez nem opció, akkor nincs ötletem. Feladni most tehát nem lehet munkát... (de, van egy ötletem. Csinálj gyereket, és menj te vele gyed-re 😃 )


Pszichológussal érdemes lehet beszélni erről, hogy belefáradtál. Meg úgy általánosságban véve a kiégés témát lehetne átkutatni.

2020. máj. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Jó hülye tanács köszi. Kell a francnak gyerek meg pszichomókus óránként 10ezerért.
2020. máj. 5. 18:18
 20/34 A kérdező kommentje:
Egyébként már értelek te az a típusú ember vagy akinek semmi nem érték ha nem fizetnek érte eleget. Taps!
2020. máj. 5. 18:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!