Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha a főnök semmibe...

Mit tegyek ha a főnök semmibe vesz?

Figyelt kérdés

4 éve itt dolgozok, de a főnökúr úgy csinál, mintha nem tudná a nevemet. Vendégeket hozott, és kérdezni akart tőlem valamit, és megkérdezte, hogy is hívnak? Jó oké, nem törődtem vele. Legközelebbi alkalommal bejött az irodába és fényképezni akart valamit, de nem voltak jók a fények és szó nélkül nekiállt lekapcsolgatni a lámpákat. Mintha ott se lennék. Legalább szólt volna, hogy bocsi, lekapcsolom amíg csinálok pár képet. Úgyse mondom azt neki, hogy nem, csak úgy formalitásból. Nem törődött vele, hogy nekem kell-e a munkához. Aztán, a legutolsó aminél betelt a pohár. Van egy szekrényem, ami le van takarva egy függönnyel, mert nyitott és nem szeretem ha minden jött ment belelát, rajta váza, virág, és egyéb dolgok. Bejön, körülnéz. Odaszól, hogy kéri azt a zöld takarót... Nézek, azt se tudtam először mit akar, azt hittem rosszul hallok. Hát odaadtam neki, mit csináltam volna. Le kellett pakolnom mindent, most ott áll fedetlenül a szekrényem... Azt se mondta mire kell, visszahozza-e még vagy mi. Annyi tiszteletet nem érdemlek, hogy legalább elkérje? Oké, nem az enyém, a szekrény a cégé, a függönyt úgy találtam a raktárba, de akkor is, én "használtam" 4 éve, legalább annyit hogy, elkéri, nem "adjam oda". Csak én fújom ezt föl? Nem várok sokat, nem képzelem magamat senkinek, de szerintem ez alap emberi viselkedés. Úgy érzem ezzel direkt meg akar alázni és a fölényét megmutatni, pedig én soha nem tettem ellene semmit. Ti mit tennétek, hogy viselnétek ezt? Nektek nem esne rosszul?


L/24


2020. máj. 8. 19:29
 1/2 Dave092 válasza:
72%
Persze a legegyszerűbb válasz az lenne, hogy hagyd ott a helyet, de nyilván jelenleg örül az ember ha dolgozhat pénzért. Én annyit javasolnék, hogy dolgozz bazi hatékonyan, ugyanakkor ne jópofizz vele egyáltalán, sőt legyél távolságtartó, de ne bunkó. Csak annyit szólj hozzá ami kell a munkához. "egy hogy van ma?"-val sem többet :) Ezzel néhányan gondolom vitatkozni fognak, de nálam már párszor bevált. :)
2020. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megalázó, de ez még elviselhető. Bunkó egy ember, de annak örülj, ha nem kezd el trágár módon ordibálni. A mai főnököknél ez a divat.
2020. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!