Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik akkor, ha nem...

Mi történik akkor, ha nem kapom meg tizedikéig a fizetésemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónapja vagyok a munkahelyemen, úgy volt a megállapodás, hogy tizedikéig van utalás minden hónapban.


Múlt hónapban 14-én kérdeztem rá, hogy ugyan mikor akar már utalni, mert nem ingyen van otthon a villany meg a többi számla. Akkor 15-én megkaptuk mindannyian.


Most megint itt van 11.-e és a fizetésről még csak szó sem volt. Be vagyok jelentve rendesen, a fizetésem is hivatalosan jön(ne). Nyilván keresek más helyet, mert baromira unom, hogy nekem kell könyörögnöm a pénzemért.


Arra lennék kíváncsi, hogy mi a teendőm akkor, ha nem kapom meg a fizut időre. Úgy tudom, hogy tizedikéig kell utalni. Hova forduljak, ahol valóban foglalkoznak vele? Van egyáltalán ilyen hely? Fel akarok készülni arra is, hogy ha nem találok 1-2 hónapig másik helyet, nem akarok minden hó elején gyomorgörccsel élni.


A tartalékomhoz nem nyúlok, viszont a hűtöm már kezd kongani az ürességtől és a számlák is gyűlnek.


2020. máj. 11. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit off de hasonlóan jártam én is (mar nem dolgozok ott)

A pénzügyes csaj beteg lett (mondjuk többünkben megfogalmazódott már az eset előtt is hogy mit keres ennyi ésszel ott ahol van)

Fizu nem jön 10.en 11.en de meg 12.en sem, miután mindenki elkezdett a pénzügy nyakára járni kaptunk egy levelet a vezetőségből, hogy szegény Szandra (a pénzügyes csaj) otthonról betegen utalja a fizetéseket legyünk neki hálásak, hogy betegen egyatalan utal és ne kovetelozzunk .

Akik albérletben laktak szóva is tettek, hogy szegény Szandracska állapota nem érdekli a főbérlőjuket, volt akinek késedelmi kamatot kellett fizetnie a késes miatt.

És amikor méltóztatott visszajönni dolgozni 20.a környéken meg egy levélben meg lett köszönve, hogy otthonról dolgozott meg betegen is.

Végül a fizu egyébként 17-18 magasságában jött meg.

Következő hónapban már nem voltam ott, a munkahely váltásnal nem nagyon van szerintem ilyenkor jobb döntés innen menekülni kell.

2020. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 kész vicc, még köszöngessük a főnők kitartott pcsájának, hogy az elvégezte a munkáját? ráadásul késve? kit érdekel, hogy ő beteg? mások meg koplalnak miatta, hű de nagy érdem, hogy végül mégis megcsinálta. mert olyan nehéz egy banki átutalást megcsinálni amúgy, csukott szemmel megcsinálom smh. ott rohadjon meg az ilyen ahol van


[link]

2020. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, egyet értek utolsó. Mint kiderült, nálunk a főnök utalgat és "nem ért rá". Én azt hittem a cégeknél alap legalább egy pénzügyes vagy könyvelő, aki intézi a szabikat meg az utalásokat. :D
2020. máj. 11. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!