Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mit illik...

Állásinterjún mit illik mondani az alábbi kérdésre?

Figyelt kérdés

Hamarosan elkezdek interjúkra járni, hogy majd pénzt tudjak gyűjteni a 1-2-3 év múlva megkezdett tanulmányaimra. Vagyis ahol dolgozni fogok (feltételezzük, hogy felvesznek) nem tervezek jövőt.

Mégis gyakori állásinterjús kérdés, hogy-hogyan látom magam 5 év múlva, milyen szakmai jövőt terveznék a cégnél, vagy miért pont engem válasszanak erre a 1-2-3 évre. Ilyenkor mit illik mondani?

Az igazság az, hogy csak a pénzért kell a meló, semmi jövőt nem tervezek vele. De ezt mégse mondhatom.

Burkoltan utaljak ilyensmire, vagy mi lenne a helyes válasz?


2020. máj. 12. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Hazudj. Mindenki hazudik.
2020. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

5év múlva a vezérigazgatói székben ülök!

Nem kell elmondani,hogy nem tervezel ott sokat,mert akkor nem vesznek fel!

2020. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"Az attól függ, mit szeretne kihozni belőlem a cég. Én úgy gondolom, van bennem dinamizmus és lehetőség, hogy sikeresen működjünk együtt hosszú távon."
2020. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy onnan akarsz nyugdíjba menni!
2020. máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy látom magam X év múlva...fú, de utáltam mindig ezt a roppant "elmés" kérdést...Honnan a fenéből tudja ezt bárki? Lehet, hogy addigra már teszem elhagyja az országot, hajléktalan lesz, vagy a sírban nyugszik, bármi lehet!

Én egyszer azt válaszoltam, mikor feltették, hogy "Nem vagyok jós.":-)

Egyszer valaki azt javasolta, azt kell mondani az interjúztatónak, mikor jön ezzel a kérdéssel, hogy "Az Ön székében fogok ülni!"

"Az igazság az, hogy csak a pénzért kell a meló." Hát, igen, mindenki pénzből él.:-). A munkáltató is.

2020. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
"Van egy király jósnő ismerősöm".
2020. máj. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Érdekel.
2020. máj. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig a kedvencem az volt, amikor egy 5 hónapos projektmunkára való jelentkezésemnél tették fel ezt a kérdést, ahova csak átmeneti jelleggel kerestek beugró munkaerőt. :)

Jellemzően amúgy a hozzáállásodra, motiváltságodra kíváncsiak, sokszor így szeretnék kiszűrni a job-hoppereket. A HR-esek is tudják, hogy nem lehet 5 évre előre tervezni, senki nem fog erre pontos választ adni. Erdőssy Gellért YT-csatornáját ajánlom amúgy többek közt a felkészüléshez, egyik videója pont erről a kérdésről szól:

https://www.youtube.com/watch?v=hF2y_ImvF-I

2020. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!