Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az miért kirúgás ha lejárt...

Az miért kirúgás ha lejárt egy határozott idejű szerződés és az illető nem jön többet? Ez nem kirúgás!

Figyelt kérdés

Hazudik a főnök? Volt itt egy ember 6 hónapos határozott idejű szerződéssel. A 6 hó lejárt, ő az utolsó napig itt volt, majd elment.

A főnök azt mondja kirúgta.

Nem értem hol van itt kirúgás? Lejárt a 6 hónap, a szerződés megszűnt automatikusan, és ennyi. Itt semmiféle kirúgás nincs.


2020. máj. 17. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem ujította meg a szerződés.
2020. máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Mi az a számodra ismeretlen információ, amit meg szeretnél tudni, ezzel arra használva a honlapot, amire való?
2020. máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Nem ujította meg a szerződés"



És a szerződés megújításának mi köze a kirúgáshoz? Ne keverjük a szezont a fazonnal.


A másik meg hogy a megújítás tán kettőn áll nem? Az egyik fél akarhat újítani de ha a másik nem akar akkor nem lesz újítás.

És itt az egyik fél az nem akart (és nem a cég volt az)

2020. máj. 17. 09:23
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Ha lejárt a szerződés és nem lett meghosszabbítva, akkor bizony köznyelvi értelemben ki lett rúgva, trollocskám.
2020. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"a, akkor bizony köznyelvi értelemben ki lett rúgva, trollocskám."


Khm. Nem tudom ezt a részét sikerült-e felfogni:"Az egyik fél akarhat újítani de ha a másik nem akar akkor nem lesz újítás.


És itt az egyik fél az nem akart (és nem a cég volt az)"


Hát ha szerinted itt kirúgás volt akkor nem vitázom. Egy ilyen lángésszel mint te minek.

Csak annyit kérdezek : ki rúgott ki kicsodát?

Mert az egyik fél hosszabított volna, de a másik fél nem.

És nem a cég volt az aki nem akart.

Ha ez így egy kirúgás oké. Na de akkor ki rúgott ki kit?

2020. máj. 17. 09:27
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Szia, Balázska!
2020. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom, a főnök csőrét b****ssza hogy ő meg akarta tartani de mégis elment a munkaerő, és így próbálja pátyolgatni az egóját hogy bemagyarázza magának és környezetének hogy „de én rúgtam ki“

Mert erőtlennek mutatkozna akkor ha beismerné hogy ő meg akart tartani valaki de az illető meg szart a képébe. Helyette megy ez a kamu színjáték. Elemi pszichológia.


Ez a szitu nem kirúgás értelemszerűen.

2020. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Figyu, Balu, nekem volt olyan, hogy határozottal dolgoztam egy helyen, a főnökkel konfliktusaim támadtak. Egy ízben odajött hozzám, hogy elcsesztem magamat nála, nem akar engem tovább, a szerződésem lejártával nem leszek meghosszabbíva. Ez a hivatalos lejárattal egyetemben nem kirúgás is? Attól, hogy nem egyik napról a másikra repülsz, hanem kapsz 1 hónap hátralévő időt, a kirúgás még kirúgás.
2020. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%

"Ez a hivatalos lejárattal egyetemben nem kirúgás is?"


Nem, ez nem kirúgás. A kirgás az amikor határozatlan idejű szerződéssel kapok egy szép A4-es papírt rajta: munkáltatói felmondás. Na az a kirúgás. Ez nem!


Ráadásul amit a kérddez is felvetett: ha a cég meg akar tartani engem, én vagyok az aki nem maradok noha maradhatnék-akkor ki rúg ki kit?


Mert ha ezt kirúgásnak vesszük (noha nem az) akkor itt a munkaerő rúgja ki a céget? Hiszen ő az aki lezárja az egészet bár maradhatna.

Hát? Várom a választ!

2020. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Aki a szerzödese végéig ott dolgozik, az nem ugy néz ki mintha menni akart volna. Mert ha 1 éves lett volna a szerzödese akkor sandzos hogy az esetben meg 1 évig lett volna.

Aki nem akar szerzödest hosszabbitani az lesz.rja a szerzödes hatàridejét.

2020. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!