Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az miért kirúgás ha lejárt...

Az miért kirúgás ha lejárt egy határozott idejű szerződés és az illető nem jön többet? Ez nem kirúgás!

Figyelt kérdés

Hazudik a főnök? Volt itt egy ember 6 hónapos határozott idejű szerződéssel. A 6 hó lejárt, ő az utolsó napig itt volt, majd elment.

A főnök azt mondja kirúgta.

Nem értem hol van itt kirúgás? Lejárt a 6 hónap, a szerződés megszűnt automatikusan, és ennyi. Itt semmiféle kirúgás nincs.


2020. máj. 17. 09:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Aki nem akar szerzödest hosszabbitani az lesz.rja a szerzödes hatàridejét."


Ember. Mielőtt földrengető baromságokat ugatnál. Esetleg nézz már utána mivel jár munkaerő részéről ha határozott papírral idő előtt feláll.


Segítek: a le nem töltött időre fizetheti a munkabért a cégnek. 6 hónapos a papír és felállsz 4 hónap után? Akkor perkálsz szépen 2 havi bért a cégnek.

Még jó hogy maradt a végéig. Ha nem ezt tette volna perkálhatna.

De ez semmit se jelent a távozási szándékára nézve.


Képzeld én már voltam határozottban így hogy kb az első héten tudtam hogy én itt nem maradok. De azért az időmet letöltöttem. Nem akartam én fizteni a cégnek. Az időt letöltöttem de egy nappal se többet és eszem ágában se volt hosszabítani.

2020. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Bazsi, nem jó fiókkal léptél be. Lépj vissza abba, amiből feltetted a kérdést, mert így nagyon egyértelmű, hogy magadnak írtad a 10:07-kor és 10:14-kor született válaszokat, aztán onnan folytasd az őrjöngést.
2020. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11: Ez igaz. Mint ahogy az is, hogy ha a munkáltató küldi el a határozott szerződés lejárta előtt, akkor le kell pengetnie a hátramaradt időt. De azt nem értem, ha már az első héten tudtad, hogy nem akarsz ottmaradni, akkor miért nem léptél ki? Hisz az még nyilván próbaidő volt.
2020. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lényegtelen amúgy, hogy hivatalosan minek nevezzük. Ha a dolgozónak azért kell mennie a szerződése végén, mert böki a főnök csőrét valamilyen szempontból, akkor az a köznyelvi értelemben kirúgás. Ha azért, mert létszámleépítés van, akkor az csak elbocsátás.
2020. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Ha a dolgozónak azért kell mennie a szerződése végén, mert böki a főnök csőrét valamilyen szempontból, "


Akkor újra leírom a gyengeagyú amőbák kedvéért: a dolgozónak nem kellett volna mennie, a dolgozót kifejezetten meg akarták tartani. Ő maga döntött úgy hogy nem marad.

Így talán sikerül felfogni?


És akkor újra megkérdezem: ha ez kirúgás OKÉ de akkor KI RÚGOTT KI KICSODÁT? Mert a cég marasztalni akarta a dolgozó meg ment noha maradhatott volna-- > a dolgozó rúgta ki a céget?

2020. máj. 17. 10:58
 16/20 A kérdező kommentje:

"Lényegtelen amúgy, hogy hivatalosan minek nevezzük"


Tényleg mindegy hogy iszod a bilit vagy viszed a bilit? Hát cska megnevezés nemde? Hát neked lehet mindegy...

2020. máj. 17. 10:59
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Te csakugyan Balu vagy. Ne vesztegessétek rá tovább a betűket!
2020. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

„hogy ha a munkáltató küldi el a határozott szerződés lejárta előtt, akkor le kell pengetnie a hátramaradt időt.“



Így van és ezért is röhej ebben a sztoriban hogy kirúgta a főnök. És ha kirúgta mennyit fizetett neki megváltásnak? Ja semmit mert amúgy is lejárt a szerződés. Na ez nem kirúgás.


Ez olyan mintha lejárna a mobilos hűségidőm és azt mondanám felmondtam a szerződést. Hát dehogy mondtam fel-lejárt. Nem ugyanaz.

2020. máj. 17. 11:02
 19/20 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem a főnököddel beszéled meg? Unalmas, hogy pár naponta kiírsz egy kérdést, amiben elszidod a főnököt és igazából nem is kérdezel semmit tőlünk.
2020. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Aludj el szépen kis Balázs...
2020. máj. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!