Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bölcsészek! Hogyan szereztetek...

Bölcsészek! Hogyan szereztetek gyakorlatot az egyetem alatt?

Figyelt kérdés
Anglisztikás vagyok és szeretnék dolgozni az egyetem mellett, akár félév közben vagy a szünetekben, hogy szerezzek némi gyakorlatot a munka világában. Nyilván a szorgalmi időszakban az egyetem miatt is leszűkülnek a lehetőségek, illetve vidéken élek és lehet ez is számít. Ugyanakkor eleve nagyon kevés olyan hirdetést találok, amely bármilyen módon is passzolna a szakomhoz vagy pedig elutasítanak tapasztalat, referencia, végzettség hiányában. Találtam például olyan hirdetéseket, amik ügyfélszolgálatra vagy adminisztrációs, kommunikációs munkákra kerestek idegen nyelven tudókat, de nem vettek fel tapasztalat hiányára hivatkozva. Ugyanez történt a fordítós munkákkal is. Próbálkoztam nyelvtanítással, viszont nem is volt túl sok jelentkező (az is való igaz, hogy rengetegen tanítanak) és inkább negatív visszajelzéseket kaptam a tanulmányaimat illetően (pl. mit képzelek magamról, nincsen tanári diplomám és még csak nem tanári szakos vagyok, hogy van pofám nyelvet tanítani). Az egyetemen működik újság és különböző hallgatói szervezetek, de többszöri próbálkozás után sem sikerült bekerülnöm és itt is ugyanúgy a tapasztalat és referencia hiánya volt az indok mindig. Úgyhogy nem tudom... Most azon gondolkozom, hogy esetleg elvégzek egy idegenvezető tanfolyamot az egyetem mellett, vagy megpróbálok valamilyen nemzetközi programokkal foglalkozó önkéntes szervezet munkájába becsatlakozni. Nem tudom, hogy még milyen ötlet merülhet fel...
2020. máj. 17. 15:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi csak, hogy egyértelmű legyen, hogy kimondottan olyan munkákat keresek, ami valamilyen szinten kapcsolódik a szakomhoz és használhatom a nyelvtudásom. Más munkám már nekem is volt, pénzkeresésre tökéletes, de nálam most nem ez lenne az elsődleges szempont.
2020. máj. 17. 15:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenhonnan visszautasítás kapsz akkor vagy rossz helyen próbálkozol/keresel (pl nem gyakornoki és diákmunkákra jelentkezel) vagy rosszul interjúzol.


Én is anglisztikás voltam és mindig diákszövetkezeteken keresztül dolgoztam gyakornoki pozíciókban. Itt kifejezetten olyan jelölteket keresnek, mint te, és ne rabold az időd olyan pozícióknál, amik teljes munkaidős állások. Tele a Facebook is gyakornoki csoportokkal.


Ha az interjúkon vérzel el akkor érdemes azt végiggondolni, hogy mit ronthatsz el. Az SSC heroes oldaláról le lehet tölteni a top 100 interjú kérdést, készülj fel ezekre.


Amivel probléma lehet, ha nem tudsz 20-25 órát dolgozni egy héten. Egy cégnek nem éri meg be tanítani téged ha szeptemberben lelépsz a suli miatt vagy nem tudod érdemben segíteni őket. Ha nekem ez probléma volt egyéni tan rendet kérvényeztem a tanszékvezetőnél.


Amúgy meg most, a vírus közepén, hogy az emberek nem tudnak irodába bemenni nincs lehetőség betanítani egy teljesen fogalmatlan pályakezdőt, így ha csak most álltál ennek neki, akkor lehet ez csak a gond.

2020. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten a mostani időszakra vonatkozik a kérdésem, tulajdonképpen általánosságban kérdezem, mert mindig ezekbe az akadályokba ütköztem. Az valóban igaz, hogy nem csak diákmunkás és gyakornoki pozíciókat próbáltam és ez akár egyértelmű hiba is lehet. Viszont annyira kevés diákmunkás és gyakornoki lehetőség adódik, hogy jobbnak láttam adni nekik egy esélyt. Valamint az is abszolút igaz, hogy az egyetem és a vállalható óraszám a legnagyobb gond. Nekem nem szokott lenni egyetlen egy teljesen szabad napom sem egy héten, így max. tényleg a nagyon rugalmas állások és az otthonról végezhető munkák jöhetnek szóba (max. még a hétvégéim üresek ugye).
2020. máj. 17. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg is van a probléma. Egyéni tanrenddel csak vizsgázni kell menni, ezzel ki tudsz hagyni kevésbé fontos órákat. A cégnek nem érdeke, hogy beleöljék az idejüket valakibe, aki nem tud érdemben segíteni nekik vagy egy nyár után lelép mikor alsó hangon egy hónap betanítani valakit.
2020. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Mcdonalds, haha de görény vagyok. :D
2020. máj. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!