Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Friss diplomásként hogy fogok...

Friss diplomásként hogy fogok munkát találni, ha már most alig vannak hirdetve?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz meg a diploma.

2020. máj. 20. 02:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnök leszek, mégis azon gondolkodom, hogy továbbképzem magam villanyszerelőnek, és elmegyek vállalkozni.

Egyszerűen nincs munka, még a hat hét gyakorlatot sem tudtam megoldani, mert nem vesznek fel sehova.


F

2020. máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Engem pont ma rúgtak ki a gyakorlati helyemről, mert 20%-os leépítés zajlik...Nyilván a diák az első aki megy :(

Szóval a kérdés még aktuálisabb, mint tegnap, mikor kiírtam :D

2020. máj. 21. 18:43
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor voltam pályakezdő, amikor a devizahitel robbant és elkaszálták a nyugdíjpénztárakat. Gyakorlati helyet is nehezen találtam abban az időszakban, nemhogy még ott is tartsanak. Aki nem válságban élte át ezt az időszakot, fingja sincs, milyen nehéz egy válságban elhelyezkedni.

Viszont azt mondom, hogy ne add fel, ne keseredj el, keress akár másféle munkát, és próbáld bedolgozni magad, az aljáról előrébb lépegetni szakmai irányba, ha valahol erre nincs lehetőség, tekintsd időszakosnak, és próbálj váltani, ha lesz lehetőséged jobb ajánlatra. Én így csináltam, és most a szakmában dolgozok, évek kellettek hozzá, hogy egyáltalán legyen valami referenciának mondható munkám, de addig is dolgoztam, ami volt, és figyeltem a lehetőségeket, és éltem velük.

2020. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igyekszek, köszönöm mindenkinek! :)
2020. máj. 21. 21:08
 15/16 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként saját tapasztalatom alapján a cégek tudják értékelni, ha nincs lyuk az önéletrajzodban, hanem addig is hasznosan töltöd az időd, amíg nem sikerül a szakmába elhelyezkedned. Munkatapasztalatot szerzel, rálátsz akár többféle cégtípus működésére, nem lesz számodra újdonság egy szerződéskötés, esetleg még a szakmába is segíthet, ha más oldalról látsz bele egy cég mindennapjaiba.

Én például mérnökinfón végeztem, most szoftvertesztelő munkakörben dolgozom. Baromira sokat segít, hogy évekig dolgoztam felhasználók között, ismerem a nyűgjeiket, a tájékozatlanságukat, ami a fejlesztő kollégáknak, akik sose ültek a másik oldalon, sokszor nem tiszta, hogy mi a baja a felhasználónak, egy kicsit tolmács vagyok a két oldal között ezzel a tapasztalattal, de ismerek olyan tesztelő kollégát, aki sose ült a felhasználói oldalon, és ugyanúgy sötét folt neki sokszor, hogy mi a problémája a felhasználónak, mert ő meg informatikai oldalról jól ismeri a dolgokat, mert megtanulta, csak a szoftvert olyanoknak készítjük, akik nem fejlesztők, nekik van egy elvárásuk, mit kellene tudnia, csak ők meg "informatikusul" nem értenek. :-)

2020. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
38%
Nekem most lesz szakmai gyakom. Már le van fixálva a helyen. Elküldeni sem terveznek, szóval rendben megcsinálom majd.
2020. máj. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!