Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány ezer forintnak foghatom...

Hány ezer forintnak foghatom fel fizetésben ha egy munkahelyen egész hónapra biztosítanak étkezkezést tehát semmit sem kell költenem étkezésre?

Figyelt kérdés

Nyilván szakács,maradékot hazalehet vinni,ami mindig bőséges, szóval nem kell költenem semmit kajára, ha szabadnapos vagyok akkor is belehet menni és elvinni.

Nettó 164 ezer ft havonta. Plussz a kaja,azt hány ezer FT-nak könyvelhetem el?

Esetleg ha váltanék hogy számoljam majd, mikor éri meg váltani.



2020. máj. 20. 14:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Másik, az hogy a szüleid mit biztosítanak, ne számold.

Azt hogy hazaviheted a kaját, szerintem ez sem mérvvadó.


Az a baj ezzel, hogy szerintem saját magad alatt vágod a fát.

Ügyesen kiszámolod a minimált, ami zsebpénznek már sok, és ezen fognak tartani, amíg el nem határolod magad hogy felmondasz.

Ez kb 2-3 év, attól függően van e releváns tapasztalatod, mert ha nincs akkor referencia sincs aka ugyanolyan vagy mint mindenki más és az nem jó.


Ha úgy veszed hogy a havi zsebpénznek 165e jó, akkor jó.

(amiért nem jó, albérlet 80-120+rezsi ami 20e-30e és akkor még nem ettél nincs kutyád macskád autód telefonod nem ültél be sehova nem vettél ruhát cipőt sapkát sálat és persze a gyerekre és párodra se költöttél, azért akárhogy is, max akkor jó ez ha leadod az igényed a pénzről és referencia munkáért dolgozol egy X ideig, hogy aztán tovább állj.


Ajánlom hogy merj többet kérni mint a minimál, ha nem adja meg az a munkaadó bizonyítványa, nyílván nem az egész tortából ad, hanem lesírja az eget is hogy mennyi a villanyszámlája és neki akkor is fizetni kell a stbt is.

2020. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hát figyelj utolsó, azt állítod hogy bolti feltöltő 200-250-et keres én megnéztem a két legjobban fizető céget az aldit és lidl-t, ott a kezdőfizetés 187 ezer nettó... és 10 év(!!) után elérheti a pótlékokkal együtt a 240 ezer nettót. Ismerőseim dolgoztak ott kegyetlennek írják le őket senki nem bírta 1 hónapig sem. A coop/tesco stb meg 160 nettó körül fizet, a coop meg különösen kevesett azt se éri el, persze azoknál sem kell megszakadni.


Itt 8 órát kell tényleg dolgozni és munkatársam is ugyanúgy visz kaját, ez efajta jutattás itt. Részemről nem tartom nehéznek ezt a munkát, de amúgy jókat irtál általánosságban.

2020. máj. 20. 16:18
 13/14 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm hasznos tanácsok
2020. máj. 20. 16:20
 14/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen minőségű. Én már dolgoztam olyan munkahelyen, aminek éttermi szolgáltatás volt a fő profilja, így reggelit, ebédet, uzsonnát biztosítottak és még a maradékból vacsorára is lehetett vinni. Minden étkezésnél 2 fajta ételből lehetett választani, tehát viszonylag változatos volt. Viszont sokszor mást kívántam, mint amit ott adtak, így kénytelen voltam költeni kajára (pl. ha vacsorára nem pörköltet akartam enni, hanem valami könnyebbet vagy reggelire nem szénhidrátteli lekváros gofrit, hanem egy joghurtot).

Én általában odafigyelek arra, hogy mit eszem, például ne legyen túl zsíros, cukros, inkább több legyen az egészséges étel, azonban ez a munkahelyemen nem volt elsődleges szempont, így a vége fél év alatt +5 kg volt.

Én általában heti 10-15 ezret költök kajára mióta máshol dolgozom, plusz eljárok ebédelni ahol levest nem szoktam enni, csak főételt, ez kb. napi 1500-2000 Ft, szóval nálam ha tényleg nem költenék kajára havi 80-100 ezer megmaradna. Viszont mindenkinek más a fogyasztási szokása..

2020. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!