Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A céges balesetbiztosítási...

A céges balesetbiztosítási lapon azt írják, hogy a korábbi öngyilkossági kísérlet kizáró ok egy esetleges kártérítési igénynél. Akkor most egész életemre kizárnak minden biztosításból?

Figyelt kérdés
16 évesen majdnem összejött a dolog, hónapokig bezárva, begyógyszerezve tartottak. Most 28 vagyok... 12 "tisztán" töltött év után is bélyegként kezelik amit tettem, vagy van egy elévülési idő amikor már nem kell jelentenem, hogy volt egy zűrös időszakom? (Lehet hogy rossz témakörbe írtam ki...)

2019. jan. 28. 23:07
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Cégeknél nem tudom hogy van, de általában 2 éven belüli öngyilkossági kísérletre vagy halálra nem fizet, utána igen, de ez a feltételekben benne van. De ezeket a megkötéstől számított időre határozzák meg, így visszamenőleg nem lehet, ebben nincsen logika.

Balesetbiztosításról beszélünk, tehát azt kell tudni, hogy az a rajtad kívülálló okokat jelenti, amit nem lehet előre megjósolni.

Inkább az a kérdés, hogy ha kezeltek és mondjuk megállapították rólad, hogy súlyos depressziós vagy, suicid hajlamú akkor az abból eredő okokat kizárhatják.

2019. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon alaposan át kell olvasni a szerződést. A bizt. társaságok szeretnek kibújni a fizetés alól, és mindent ki is fognak találni, hogy miért nem kell fizetniük.
2019. jan. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez nem igaz így teljesen. Ha valami nincs kizárva és a feltételeknek megfelel egy igény, akkor fizetnie kell.

De ebben az esetben eleve nem értelmezhető ez. A baleset biztosítás az egy jövőben előre nem látható eseményre térít, tehát egy 12 évvel, de még egy évvel ezelőtti eseményre sem vezethető vissza. Az önkezűséget kb. 2 évre szokták kizárni.

Ez maximum akkor lehet kizàró ok, ha egészségbiztosítás része is van, de akkor is a betegséggel hozható összefüggésbe.

2019. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!