Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az arcvesztés egy főnöknak ha...

Az arcvesztés egy főnöknak ha a beosztottak 80%-a semmibe vesz egy konkrét utasítást és nem jön be?

Figyelt kérdés

Home officeban van mindenki jó ideje nem járunk be. De van egy hatóságio ellenőrzés melyhez kéne egy olyan dokumentum amire mindenkinek kéne az aláírása.

Tehát csak be kellett volna jönni mindenkinek arra az 5 percre míg aláír.

A főnökség kiküldte a kör emailt hogy adott napon délelőtt fáradjon be az irodába.

A mérleg: az emberek zöme nem jött be.

Volt aki visszírta hogy nem fog bejönni, voltak akik nem írtak vissza semmit de nem is jöttek be.

15 embernek kellett volna jönnie bejött 3. Kifejezett írásos főnöki utasítás volt amit az emberek zöme vagy megtagadott (nem jövök be) vagy semmibe vett (nem válaszolt de nem is jött be)


Ez a történet nem súlyosan arcvesztés egy főnöknek? Főleg hogy következménye nem igazán lesz, nem rúgnak itt ki senkit?

(ha bárkit kirúgnának emiatt, akkor a munkahely bedőlne, mert az emberek zömét ki kéne rúgni)


2020. máj. 24. 15:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem lenne szükségem ilyen idióta dolgozókra, akiket nem érdekel egy hivatalos papír, ami az ő érdeküket is szolgálja valahogy.

Nyilván a főnök rontotta el, valószínűleg mindent elnézett nekik és nem merte szóvá tenni, klasszikus tutyimutyi lehet. Így valószínűleg ki se rúgja őket, ne parázz.

Inkább lennének hálásak, hogy megmaradt a munkahelyük. Komolyan, lassan azért kell imádkozni az embereknek, hogy dolgozzanak meg a fizetésükért? Ez szánalmas, a munkavállalók is megbuktak a szememben.

Egyébként én EÜ-ben dolgozom, így nekem nem volt kérdés, hogy van-e home office... Most én is mondjam azt, hogy nem érdekel, dögöljenek meg az emberek, én be nem megyek? Csinálja ezt az összes kórházi dolgozó? Akkor gondolom a "letojom a főnökömet" munkavállalók is sakálként üvöltenének, fel nem ismerve a párhuzamot.

De mit is várunk az ilyen emberektől a későbbiekben? Mert jó, határidős munkát nem hiszem hogy leadnának ezek után.

2020. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Nyilván a főnök rontotta el, valószínűleg mindent elnézett nekik és nem merte szóvá tenni, klasszikus tutyimutyi lehet. Így valószínűleg ki se rúgja őket, ne parázz."


Azért lehet ennek egy háttere gondolom annyira szar bért adnak hogy örül a cég ha van embere. Apám munkahelyén van egy két félalkesz csóka, de ne rúgják ki őket, mert azért a bérért amit ott adnak adnak fizikai munkára mást nemigen kapnak így maradnak az alkeszek. Jobb híján.



lehet itt is ez a háttér. A főnök nem rúgja ki őket mert lehet még ilyet se kapna a helyükre. Bár épp mostanság ez nem igaz most tényleg le lehetne cserélni a gárdát A-Zig akár.

2020. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Igen, eléggé arcvesztés vagy a főnökséget sem érdekli az egész túlzottan. Egy kicsit is normális helyen ilyenkor egyszerűen beközlik, hogy a munka nem lett elvégezve, szóval nincs fizu. Vagy megy a kirúgás és ennyi.

Nálatok miért nem rúgnak ki senkit és miért nem mentetek be? Ennyire kevés a fizu vagy rosszak a körülmények? Mondj már a cégről valami elérhetőséget, mert szerintem itt az emberek fele (én is), örömmel mennénk a helyetekre dolgozni. Egy aláírást simán megcsinálunk... :D

2020. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Mondj már a cégről valami elérhetőséget, mert szerintem itt az emberek fele (én is), örömmel mennénk a helyetekre dolgozni. "


amelynek ugyebár alap feltétele lenne a mostani gárda kirúgása.

2020. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

9/14: Ha jól vettem le a kérdés leírásából a kérdező nem orvosi rendelőben, vagy vendéglátóhelyen dolgozik, hanem irodában. Na most az ilyen helyeken megoldható a home office, és az emberek biztonsága érdekében ezt kötelező is megoldani. Attól, hogy a kijárási korlátozást megszüntették (rossz döntés volt, de ebbe ne menjünk bele) attól a veszély még nem múlt el.


"mondjuk egy személyes aláírni valónál csöppet nehéz nemde?"


Bescannelik az aláírni valót. Elküldik e-mailben a munkavállalónak. Ő otthon kinyomtatja, aláírja, és visszaküldi. Ember, a XXI. században vagyunk már.

2020. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%
Napi Balu-kamu.
2020. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%

"Na most az ilyen helyeken megoldható a home office, és az emberek biztonsága érdekében ezt kötelező is megoldani."


Linkeld a jogszabályt ami erre kötelezi a munkáltatót. Várom!


ne a levegőbe az üresbe a semmibe pofázzunk. Kötelező? Akkor jogszabálynak kell lennie mögötte különben hogy lenne kötelező.

Várom a KONKRÉT JOGSZABÁLYt ami erre kötelezi a munkáltatót.



"Bescannelik az aláírni valót. Elküldik e-mailben a munkavállalónak. Ő otthon kinyomtatja, aláírja, és visszaküldi. Ember, a XXI. században vagyunk már."


És ez meg egy jogi Darwin-díjat megér.


Ugyanis a fenti módszer eredménye a nagy semmi lesz. AZ így kapott aláírás nem ér semmit, alkalmatlan bármire is.


Sőt adott esetben a csalás hamisítás gyanúját is felveti.

2020. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

de nagyon csűrni csavarni is felesleges. A főnök adott egy utasítást és azt nem hajtották végre. Normális munkahelyen ilyenkor az illető alkalmazott kap egy fegyelmire építő azonnali hatályú felmondást.

Vagyis "mint a macskát szarni" úgy vágják ki.

NORMÁLIS helyen. Trágyadombon urambátyám káefténél állami cégnél meg bármi lehet.

2020. máj. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Látom mindent faszán megcsináltak az oldalon, kivéve azt, hogy a troll kérdező ne tudjon a saját kérdése alá még hat másik fiókból válaszolni, ahogy most is teszi.
2020. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

17/19: Ok, kívánságod számomra parancs.


31. Az utasítás teljesítésének megtagadása


54. § (1) A munkavállaló köteles megtagadni az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása más személy egészségét vagy a környezetet közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné.


(2) A munkavállaló megtagadhatja az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása munkaviszonyra vonatkozó szabályba ütközik, vagy a munkavállaló életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné.


Ezt a Munka törvénykönyvéből idéztem. Szerintem a koronavírus jelentősen beletartozik az egészség veszélyeztetésébe, ahogy az elmúlt két-három hónapban kiderült.


"Ugyanis a fenti módszer eredménye a nagy semmi lesz. AZ így kapott aláírás nem ér semmit,"


Aztán miért is nem? Nyilván nem 90-es évek beli fekete-fehér nyomtatót kell használni, hanem normálisat. Az ilyen gondolkodás miatt van Magyarország 30 évvel lemaradva a fejlett országoktól.

2020. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!