Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik olyan, hogy kötelező...

Létezik olyan, hogy kötelező túlóra?

Figyelt kérdés
És ha igen az hány órát jelent?

2020. máj. 27. 08:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Engem pontoznak le a kincstar miatt :D

Maskor majd azt irom á nem létezik sehol :)

2020. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#11: No para. Mérnöknek tanulok, engem ezért szoktak lepontozni. Itt majdnem minden triggerel pár embert :D
2020. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12: Mérnök és közgazdász diplomám van, középvezető vagyok az autóiparban. szerinted hol nem pontoznak le? :D


Egyébként igen, ahogy előttem írták létezik.

2020. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A cégek (beleértve az állami szférát is) sumákolása a túlórával meg a jogszabályban meghatározott túlóra két külön dolog. A sumákolás nem jogszerű, támadható, a jogszabályban meghatározott túlórára jár a túlórapótlék például.

Tudok olyan iskoláról, ahol a helyettesítést elvárják, de nem jár érte pénz, lehet, hogy ez általánosságban így van a közszférában, de ez nem jogszerű.

2020. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
#8 Pedig van olyan, hogy 10 perccel előtte szólnak! Bármilyen jellegű munkahelyen előfordul. Egyszer majd te is meg fogod tapasztalni.
2020. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
27%
Elméletben nem, gyakorlatban igen.
2020. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
15: Főleg a vendéglátóiparban. Nekem kínaiaknál dolgozva esett meg gyakran, hogy a főnök a végén nyögte be, hogy maradjunk bent tovább pár óra hosszával. Amikor a nemtetszésemet fejeztem ki, azt volt a reakciója, hogy ez nem iroda, itt nincs helye kilenctől ötig mentalitásnak. Az még étterem lévén érthető, ha hirtelen megnövekvő vendégszám miatt rá kell húzni egy óra hosszát, pláne hétvégén. A gond az volt, hogy amikor esküvő vagy bármi nagylétszámú extra parti volt, arról minket, mosogatókat sosem informált. Mindig a végén nyögte be, hogy pár órával tovább kell maradni. Arra a kérdésre, hogy mégis mennyivel, azt felelte, senki se tudja, addig amíg vége nem lesz. Amikor megkértem, hogy ha lehet, az ilyen rendezvényekről előre informáljon már minket, és akkor úgy kalkulálunk, hogy aznap lehet, tovább kell maradni, azt felelte, neki erre nincs ideje, minden napra be kell kalkulálni, az a legegyszerűbb. Tehát minden nap úgy menjek be dolgozni, hogy lehet, hogy nem végzek nyolc óra munka, hanem csak tizenegy-tizenkettő után. Ja, és ha felhív egy nap, hogy menjek már be korábban, akkor nem nagyon kellene nemet mondanom. Életem a melónak szenteljem.
2020. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy létezik. Nekem még anno a gyárba volt olyan, hogy mentem be reggel 6-ra és akkor közölte a főnök, hogy aki déután váltana lebetegedett, és délután 2 helyett 7-ig kellett dolgoznom több mint egy hétig, ameddig vissza nem jött. És még azt is képembe vágta, hogy legyek hálás mert olyan jóindulatú, hogy nem tart bent este 10-ig pedig simán megtehetné. Akkor fogadtam meg, hogy inkább az éhen halás mint hogy még egyszer gyárba dolgozzak. Nem is a plusz munkával volt a bajom, hanem egyrészt a főnök stílusával. Másrészt meg, hogy direkt engem szivatott meg. A gyár más gépeinél öten-hatan is dolgoztak. Simán be lehetett volna tanítani bárkit, hogy a mi gépünket kezelje azokra a délutánokra. De nem, inkább engem 13 óráztatott több mint egy hétig. De több szünet nem járt. Ugyanúgy 20 perces kajaszünet.
2020. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%

24 órával előtte kell szólnia a munkáltatónak a kötelező túlóráról, tehát nem aznap és a napi munkavégzés nem haladhatja meg a 12 órát, illetve van egy átlag szabály is, vagyis legfeljebb heti 48 órát dolgozhatsz átlagosan.

Pl. ha havonta van munkaidő elszámolás akkor 4*8=32 túlórád lehet havonta.

Vagy 3 havi elszámolásnál teszem azt első hónapban kimerítetted a 3*32=96 óra keretedet, akkor a maradék 2 hónapban nem kötelezhetnek túlórára.

2020. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!