Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A korbács vagy a cukorka...

A korbács vagy a cukorka hatékonyabb ösztönző egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Az egyik hozzáállás: a korbács. Dolgozz vagy kirúglak. Ha hibázol levonom. Nem te kellesz a cégnek, kegyelemből vagy itt, örülj hogy megtűrünk. Pikkpakk lecserélünk, ha pofázol.


A másik: a cukorka. Ha jól dolgozol, megjutalmazlak. Ha ötleted van, mondd, és ha beválik, emelést kapsz. Az ittléted jó a cégnek, és köszönjük hogy itt dolgozol. Ha kooperatív vagy, a pályád felível-a céggel együtt.


Na melyik a jobb, a hatékonyabb?


Mondani se kell én még csak az elsőt láttam élőben, a másodikat csak tankönyvben olvastam hogy ilyen létezik?


2020. jún. 6. 19:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

ma 20:05

Neked meg mi bajod? 44 évesen már elértem azt a tudást ami neked nincs meg. Azt,hogy te irigy vagy, nem tehetek róla. Mellesleg nem vagyok non-stop a gyakorin, talán 2 hete voltam fent. Ugyanis pihenőnapom van szombat lévén. De nyilván te mindent tudsz. Szánalmas vagy nagyon.

2020. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#11: Mintha ezt a kérdést neked írták volna ki... :DDD

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a második opció lenne az ösztönzőbb.

És nagyon remélem, hogy amost növekvő generácio majd nem hagyja magát birává tenni és korbácsolni!

A munkáltatók pofátlansága elképesztő mértékeket ölt, de tudjuk, a fagyi előbb-utobb visszanyal!

A sz@ros minimálbérükkel kitörölhetik, örüljenek, hogy annyiért még besétál a munkahelyre valaki.

Azért választják az első módszert, azért ugatnak, hogy ne merjetek fizetésemelést kérni. Ezeknek minden ingyen kell!!

2020. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Mo.-n már semmi nem használ. Ha a korbács kerül elő, akkor egyből jön a "nekem személyiségi-, stb. jogom van, így feljelentelek", ha meg a cukorka, akkor meg a "Hogyan b*uk át a másikat?" módszer kerül elő.
2020. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez emberfüggő, kire hogyan hat a stresszelés. Van, aki a stressztől leblokkol és sokkal nehezebben dolgozik, van, akit viszont felpörget.
2020. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"an, aki a stressztől leblokkol és sokkal nehezebben dolgozik, van, akit viszont felpörget."


el tudom képzelni ha az ötvenes egybites nulla iskolázottságú gyári melós hogy felpörög ha kirúgással fenyegetik.... hazafelé nem egy feles húz le hanem kettőt.

2020. jún. 7. 09:17
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Bezzeg az álláshirdetésekben tudják tenni a szépet, hogy fényezik, reklámozzák magukat, tiszta röhej:


"Amit kínálunk: vidám, fiatalos csapat, versenyképes fizetés"


Nos, ez a valóságban így néz ki: nárcisztikus, paranoiás, frusztrált, spicli ,seggnyaló, pletykafészkek, válogatott korosztályból, akik legfőbb munkaköri kötelességüknek érzik a sz@rkavarást.

A versenyképes fizetés pedig magyarul: minimálbér.


Bár vannak, akik már ki sem röhögtetik magukat efféle igéretekkel, csak az elvárásokat sorolják, amiből egy egész oldalnyi van.


Na de inkább megyek, beveszem a hányinger csillapítómat.

2020. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Utolsonal a pont. Sehol nem latni minimalbernel nagyobb fizukat kb, undorito az egesz munkaeropiac. Kb.
2020. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nyugi, az átlagbér Magyarországon elvileg 400.000 ft.

Hihihi! Ez bizonyára úgy jött ki az "okosoknak", hogy összeszámolták a melós Jóskák meg a vezér Pisták fizetését osztotzák, szorozták, átlagolták és csiribi-csiribá, kijött ez az érdekes összeg, holott az igazság az, hogy a melós fizetése a minimálbér körül van, a magasabb beosztásúaknál meg csillagos ég a határ.

Épp azok vannak a legkevesebben, akiknek 400 körül van, de az átlag tényleg ez kellene hogy legyen, úgy értem, az átlag lakosság fizetése ,azaz a minimálbér összege kellene, hogy 400.000 legyen, mai árakhoz viszonyítva, hogy ne kenyéren, vízen tengődjön a dolgozó, hanem éljen is, ha már gürizik.

2020. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

a korbács verzió a pénzmosoda, vagy kormányközeli cég általában.

ezek a cégek eleve nem alkalmaznak 4-5 hónapnál tovább senkit se, nehogy kiismerje magát a dolgozó, hogy full kamu az egész cég.

ha mégis kihúzza, akkor kirúgják.

ezért minden munkafolyamat úgy épül fel, hogy egy csimpánz is el tudja végezni.

és mivel erős sőt elvárt a fluktuáció ezért nem is próbálják titkolni a helyzetet.

jelenleg a fidesz közeli cégek csinálják ezt 1000el, mivel minden covid alatt felvett munkavállaló után nettó 500ezer ft támogatást kapnak havonta.

ezt megfejelik azzal, hogy ukránokat vesznek fel, akik havi 120e ért is elvégzik azt amit a kétségbeesett vírus miatti állásvesztő magyar 180ért csinálna, így nemcsak hogy ingyen munkaerőhöz jutnak, de még keresnek is vele.


a másik cukorka verzióból van sok.

figyelünk rád, törődünk veled, meghallgatunk...de 170 nettó a fizu...viszont szeretünk téged...

ez is mekkora kamu.

és tiszteletlenség.

a megbecsülés egy munkahelyen a fizetés.

ha pedig valakit ennyire alacsonyabban fizetnek, mint egy diákmunkást, annál nagyobb lenézés nincsen.



egyik sem hatékony.

az első egy lelketlen tolvajlás.

a második meg egy lekezelő irreális szemétség.


a korrekt az, hogy x összeg a fizu, ha érdekel,bejössz, elvégzed a munkát és kész.

2021. máj. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!