Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos volt a műkörmös beszolas...

Jogos volt a műkörmös beszolasa a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

Óvodai dolgozó, másodállásban körmös. A nagyobbik gyerekem már sulis, az ő csoportjába járt tehát ismeri. A kicsi 2 éves. Mivel nincs segítségem vittem őket magammal gél lakkozásra.

Már az ablakból ki szólt, hogy hát a gyerekek, ide nem szokás gyereket hozni.

Mind a kettő idegen helyen szépen csendben elnézelődnik. A nagy is ilyen nyugis volt mindig. Ha rosszul viselkednenek akkor nem mennék velük.

Fodrászhoz is vittem őket, másfél órát nezegettek mese könyvet egy hang nélkül.

Utána már próbálta őket dicsérni, hogy milyen nyugodt gyerekek, de engem ez már nem hatott meg.

Jogos volt a beszolasa?


2020. jún. 8. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jogos, én se örülnék, ha valaki behozná a gyerekeit a munkahelyemre.
2020. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Illetlenség előzetes egyeztetés nélkül magaddal vinni plusz két főt, pláne ha kicsi gyerekekről van szó. Jogosan jegyezte meg.
2020. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
És a kisebbik gyerekedet ismeri? Vagy honnan kellett volna neki tudnia előre, hogy a kétévesed nyugisan ott fog nézelődni egy hang nélkül? Ha utána még meg is dicsérte, akkor mi a bajod?
2020. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Jogos. Senki nem visz munkahelyre kisgyerekeket.
2020. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Mit értünk az alatt, hogy "jogos" beszólás? Ugye szólásszabadság van, mindenki azt mond amit akar, tehát a "beszólás" jogos. Neki jogában áll elmondani a véleményét, neked meg jogodban áll besértődni és elmenni másik körmöshöz. Mivel te nem vagy valamiféle felséges királynő, azért bizony nem tilthatod meg másnak a véleménykifejezést akkor se, ha az sérti az egócskádat. Ráadásul jelenleg a körmösnek igaza is volt.


Ugye az alap (vagyis normális helyeken alapnak kéne lennie), hogy ha nem tudod hova rakni a gyereket, akkor odaszólsz, hogy ez a szitu, nem gond-e ha jönnek, vagy inkább új időpontot kérsz. De az, hogy így beállítasz és még neked áll feljebb, az nem működik.


Tudod nem csak az a kérdés, hogy a gyerek elvan-e a sarokban. Például belegondoltál-e abba, hogy esetleg a gyereknek sem jó, hogy az ex-óvónénit más kontextusban látja, és az óvónéninek sem jó. Meg ugye a körmösnél használt vegyszerek szívása is más egy felnőttnél meg egy gyereknél, különösen a kisebbiknél.

2020. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Jogos volt. Ilyen helyre nem viszünk gyereket, ha nincs más megoldás pedig odaszólunk előtte, hogy nem lenne e probléma ha...

Ez a probléma, hogy nem látod, hogy attól mert neked gyerekeid vannak, még nem kell mindenkinek elviselni őket. Vagy gondoskodsz a felvigyázásukról, vagy olyan helyet keresel ami gyerekbarát. Hozzáteszem, sok helyen eleve kikotik hogy kisgyereket ne hozz magaddal.

2020. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Én be sem engedtelek volna gyerekkel, megkértelek volna a helyében, hogy egyeztessünk egy új időpontot, amikor el tudsz jönni gyerek nélkül.
2020. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Ahová én járok ott ebből semmi baj nincsen. A körmösömhöz is folyton bejárnak a rokonai, barátnői és abból sincs gond, ha a vendég visz magával valakit (akár gyerek, akár felnőtt). Viszont el tudom képzelni, hogy valakit zavar, emiatt célszerűbb lett volna előbb szólni, megbeszélni.
2020. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként ebben a szituációban teljesen irreleváns mi a főállása a körmösnek, az is, hogy a nagyobbik gyereked ismeri. Te itt nem óvónői minőségben foglaltál hozzá időpontot.


Egyébként ha egy ismerősöd hívna téged például házi buliba, akkor is illene megkérdezned, hogy jöhetnek-e a kicsik. Ilyen helyzetben, egy tulajdonképp idegen ember esetében meg egyértelmű.

2020. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy a nagy csendes, nem garancia arra, hogy a kicsi is. Mi öcsémmel teljesen egymás ellentétei voltunk gyerekkorban, pedig ugyanolyan nevelést kaptunk, de ő sokkal izgágább volt, mint én.

Jogosan szólt, és illett volna jelezned, ha nem tudtad a gyerekeket másra bízni. Meg amúgy az a te "énidőd" is lehetne, amikor épp nem lógnak rajtad a gyerekek.

2020. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!