Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy asszisztensnek mire van...

Egy asszisztensnek mire van felelőssége?

Figyelt kérdés

Mármint tudom, hogy van bizonyos területig. Csak a kérdés, hogy meddig terjed ez a felelősség. Például, ha az orvos nem szed ki egy varratot és ez később okoz panaszokat a betegnél akkor ki okolható?

Jogilag is nézhetjük az egész kérdést.



2020. jún. 14. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Az orvos csinálta, ilyen módon ő is a felelős érte.

Ha látta, hogy benne maradt, de nem szólt, mert hat turmixot ivott ebéd után, ÉS (!) ez ki is derül, akkor talán okolható, de... erre mekkora az esély?


Van felelőssége természetesen, de olyanért nem hibáztathatják amit nem egyenesen ő követett el. Ha pl rossz infúziót köt be, mert "rosszul hallotta" mit mond az orvos (pl), és meghal a beteg, na akkor van probléma - NEM vagyok hozzáértő, csak a segítő szándék beszélt belőlem felöntve némi jószándékkal. Nem tudom mennyi rációt találsz benne, remélem segíthettem.

2020. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szinte semmi felelőssége nincs. Elvileg nem is csinál egyedül semmit, csak ha ott van az orvos, nem véletlenül.
2020. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!