Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Motivációs levél írásával...

Motivációs levél írásával problémáim vannak. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyszer számon lettem kérve munkám során a motivációs levelem kapcsán(akkor pálya kezdő voltam, most már nem. Ezután az eset után hanyagolni kezdtem a motivációs levél írását, és használatát, azonban most újból szeretnék így állásokat megpályázni.


Mire figyeljek oda? Szerintem a motivációs levél (nekem, számomra) azért rossz dolog, mert fényeznem kell magam benne, illetve, kissé pitézés is szamomra, és nem tudom, hogy a motivációs levél írásakor mikor fogok a ló túlsó oldalára esni, és mikor lesz gyenge az.


Bocsánat ha hosszú voltam. Addig is írom tovább, bár nekem baromi idegen a műfaj, és nehezen tudok haladni benne.



2020. jún. 17. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
azt mond amit te is hallani akarnál, ne legyen túl giccses és terjengős
2020. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy mit értesz "számonkérés" alatt?

Gondolom valami oka volt, amiből tanulhatsz.

2020. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem voltam elég flexibilis és gyors.
2020. jún. 17. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet egy motivációs levelbol megállapítani, hogy gyors vagy e? Esetleg beleírtad hogy lassu vagy? Semmi rosszat ne írj bele. Egyébként rengeteg minta van neten. Csak keress rá hogy motivációs levél minta.
2020. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A másik probléma, hogy mindezt idegennyelven kérik tőlem...
2020. jún. 17. 21:34
 6/6 anonim válasza:
62%

Bocsánat az ékezetek hiányáért, roptében írom a választ.


A motivációs levélben nem fényezned kell magad, hanem egyszeruen leírni, mit szeretnél elérni a munkahelyen/iskolában/bármely más teruleten, ahová írod.

Én egy egyetemre adtam be angol nyelven, ott kicsit más, mivel ennek megvan az eloirt formája (bekezdések, linker szavak, rovidítések mellozése stb) az egész lényegében a kutatómunkám célja módszere, illetve lehetséges eredménye és annak javainak felsorolása, olyan módon, amiben azt fejezem ki, miért én lennék a legmegfelelobb a feladatra. nem kell onfényezés, sem mellverés egy jó motivációs levélhez. :-) ha tudok bármiben is segíteni PM. :)

2020. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!