Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem napi 10 órában heti...

Miért nem napi 10 órában heti 4 napot dolgoztatják a munkáltatók az alkalmazottakat a napi 8 heti 5 nap helyet?

Figyelt kérdés

Ez természetesen azokra a munkahelyekre vonatkoznak ahol hétfőtől péntekig napi 8 órában dolgoznak.1 max 2 műszakban.Nem az egyéb rabszolgahajcsár napi 10-12 órás heti 5-6 napos munkahelyekre ahop nem is igazán van helye a kérdésnek.

Sokkal jobb lenne a munkáltatóknak és az alkalmazottaknak is ez a felállás.A munkáltatónak azért mert több motivációja van az alkalmazottnak.Sokkal jobban végzi el a munkát,minőségibben és nem is megy a teljesítmény rovására.A munkavállalónak meg azért mert több szabadideje van és lenne is egy hétköznapi szabadnapja nem csak a hétvége.Órában ugyan ott vagyunk.Heti 40.Nő a termelékenység,az alkalmazottak elégedettebbek....Mi gátolja meg ezt??Persze nem lehet minden munkakörben ezt alkalmazni tisztában vagyok de nem kevés helyen lehetne bevezetni ezt.Es nem is kell hétfőtől-csütörtökig hanem mondjuk.Hétfő-Kedd munka,Szerda szabad,Csüt-Péntek megint munka.És így csak 2 napot dolgozik egyhuzamban az ember nem 4 et.Vagy 3meló-1szabi-1meló +hétvége szabad felállásban, mindegy.Mindenki jól járna vele.Nem kell ez a béna talán vallásosságból fakadó berögződés.Leesne néhány ember újjáról a karika ha nem H-P dolgozna mint minden rendes "múnkásembör" annak rendje módja szerint vagy mi??Én nem értem.



2020. jún. 18. 09:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó...Hányan dolgoznak két munkahelyen?Hányan dolgoznak heti 5-6 napot 10-12-14-16 órákban....Aki tisztában van a magyar valósággal az tudja mennyire butaság amiket beszélsz...Akinek családja van pont az nem dolgozik sose napi 8 órát hanem mindig többet.....Így igen..Ez csak a gyermekteleneknek,fiataloknak,egyetemistáknak...stb a társadalom nagy rétegének kedvezne...Sokan választanák ezt az opciót szerintem ha tehetnék...Nem elhanyagolható mennyiségben...A szervezés a legkevesebb...Minden munkakörben biztos nem lenne jó ez a felállás de nem is minden munkakörre értem ezt egységesen.Leírtam már egyébként az elején.
2020. jún. 18. 12:07
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező. Honnan veszed Te azt, hogy nem dolgoztam 10 órában? Mert igen, dolgoztam. És képzeld, nagyon nem volt arra energiám és kedvem, hogy 10 órázás+buszozás után, hogy a ház felújításával és a napi teendőimmel foglalkozzak. Amikor pl. táppénz miatt pénteken otthonmaradtam, akkor sem arra ment el az időm, amire Én szerettem volna, hanem az egyéb ügyintézésekre, vásárlásokra, amit pont el tudtam volna végezni azokban a 2 órákban, igaz nem egyszerre, de ha már pont útbaesett minden munkából jövet, nyilván nem okozott akkora nyűgöt.


És tisztában vagyok a magyar valósággal, főleg úgy, hogy külföldön is dolgoztam, meg home office-ban is (külföldi munkáltatónak), így van némi összehasonlítási alapom, sőt még gyárhoz is volt „szerencsém”.


„Pont a gyerekesek dolgoznak 10 stb órában”. Na, elmondanám, hogy pl. Ők azok jelenleg, akik ha egy kicsit is rámenősebbek tudnak élni ezzel, ahol dolgoztam itthon is meg külföldön, megválaszthatták, hogy pl. milyen műszakban dolgozzanak, nem vonatkozott rájuk a túlóra, elmehettek előbb, nem volt vita abból ha szabira kéretőztek...


Egyetlen egy személyt ismerek, aki két helyen dolgozik, de nem is nő, nagyok már a gyerekei és azért mert nagyon jó szakember és annyi pénzért talán még Én is bevállalnám a 2 munkahelyet, de őszintén nem irigylem Tőle, mert kiváló dolgozó és nem szórja el a megkeresett lóvét.


Egy rokon dolgozik az általad felvázolt példában, a pénteki napja „szabad”. De tudod mit csinál? Az édesanyját ápolja. Tehát a legtöbb személynek az a plusz szabadnap nem egyenlő a pihizéssel és a szórakozással, hanem a kötelezettségeit kell előrehelyeznie.


A magyar valóság az is, hogy előbb alkalmaznak diákokat és nyugdíjasokat, leszázalékoltakat, mint egy középkorú egészséges szakmabelit, mivel az utóbbi után nem kap a vállalat támogatást. Na, és az órabérük több esetben még magasabb is, nem beszélve arról, hogy a diákok többségénél azért van valami hátsó támogatás legalább lakhatás ügyileg.


Persze, ha nincs semmi amivel foglalkoznod kellene csak van egy szobád, esetleg egy kisebb albérleted, akkor jól hangzik az az egy nap plusz. De azért szerintem a többségünk nem így áll. Szülők, gyerekek, kisebb kert, haszonállatok, lakásfelújítás stb... ezekhez azért nem mindegy, hogy 8 vagy 10 óra a munkaidőd. Mellesleg, ha még munka mellett továbbakarod képezni magad, eljárni mondjuk nyelvsuliba, ez nagyon nehezen összeegyeztethető a 10 óra mellett, főképp, ha nem vagy az az otthoni tanulós típus.


Amikor külföldön éltem, és egy szoba volt konkrétan a felelősségem, akkor akartam is maradni párszor túlórázni, csak ott nem volt rá lehetőség. 7,5 fél órát töltöttünk munkában, és nem vonták le a fizuból a 40 perces ebédszünetet (ami alatt be is lehetett vásárolni) sem a 2x10 percet, sőt a fogyasztást sem (friss víz/szóda, tea, kávé...). Tiszta hawaii volt, és még szórakozni is volt mellette idő, plusz félrerakni, egyedül a be- és hazajutás vitt el sok időt a forgalom miatt.


De mégegyszer kérdezlek, konkrétan milyen munkakörökre értenéd ezt az ötletedet?


Mert szerintem égetőbb probléma a munkaidőnél az, hogy nincsenek normálisan megfizetve az emberek, a minimálbér nevetséges, és már a megbecsülés is ritka mint a fehér holló... Na meg az egészségügy, de az más téma.

2020. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%

Honnan szedted, hogy termelékenyebb lenne mindenki napi 10 órában?

Ma már olyan silány az emberek állóképessége (szellemi is), hogy alig képesek 8 órát koncentrálni. Pedig az azért simán elvárható lenne.

2020. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%

Azért ez erősen munkakörfüggő is, hogy mi lenne a jó. Nem dolgozhat mindenki hétfőtől péntekig 8-tól 5-ig, mert akkor nem lehetne elintézni egy rakás dolgot, amit az emberek munkaidőn kívül intéznek, nem lehetne tömegközlekedni, bevásárolni, postára menni, moziba menni... stb.

Az én munkaköröm meg például olyan, ahol a távmunka lendítene egy nagyot a hatékonyságon, csak Magyarországon a vezetők eléggé bizalmatlanok ezzel kapcsolatban.

2020. jún. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

"Az a plusz 2 óra már nem oszt nem szoroz...."

A legtöbb embernek elég sokat oszt vagy szoroz, rengeteg mindennapos tevékenységet el lehet intézni ennyi idő alatt.

2020. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem már az is sokat jelentett, hogy a postáknak rövidítettek a nyitva tartásán a koronavírus miatt. Ahova nekem kell értesített küldeményekért menni, normál esetben hétköznap este 8-ig, szombaton délután 2-ig nyitva van. A koronavírus miatt hétköznap este 6-ig van nyitva, szombaton nincs. (egyelőre nem tudok róla, hogy visszaálltak volna, folyamatosan figyelem)

Én 5-ig 6-ig bent vagyok a munkahelyemen hétfőtől csütörtökig, a pénteket lecsúsztathatom, vagyis pénteken délután 2-ig vagy 3-ig vagyok bent, a munkahelyemtől az a posta kb. 1 óra utazásra van. Nagyon sokat számít az a pár óra, mert normál esetben van olyan, hogy akár hétfőn munka után beugrom, vagy szombaton délelőtt elintézem a postát. A koronavírus miatt csak a péntek marad, ha értesített küldeményem jön, és a többi korlátozó intézkedést, aminek egy részét már feloldották, nem is sorolom. Ez most egy nagyon aktuális példa, hogy miért számíthat akár pár óra is.

Dolgoztam olyan helyen, amikor rászorultam, ahol ugyan 9 órát voltam bent hétfőtől péntekig (szünetekkel együtt, és mivel kint volt egy ipari parkban, nem nagyon tudtam sakkozni az idővel autó nélkül, kénytelen voltam a céges buszhoz alkalmazkodni), utazással meg elment összesen napi 3 órám. A jelenlegi munkahelyemre 1-1,5 órát utazok, a hivatalos ebédszünet fél óra (más előírt szünet nincs). Most sokkal több dologra van időm és energiám.

2020. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
36%
Mert egy magyar munkaalapú társadalomban ez megengedhetetlen lenne. Munkaalapú a társadalmunk.
2020. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
Én még a heti 4 nap napi 8 órát is soknak érzem. Most is így vagyunk. Modernkori rabszolgaság a mai munkaerőpiac. Egyenlőbb társadalomban hatékony abb termelő eszközökkel nem kellene ennyit szenvedni. De ez nem fog megvalósulni a mi életünkban.
2020. jún. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 jácint78 ***** válasza:

...


Miért nem napi 10 órában heti 4 napot dolgoztatják a munkáltatók az alkalmazottakat a napi 8 heti 5 nap helyet?


Figyelt kérdés


Ez természetesen azokra a munkahelyekre vonatkoznak ahol hétfőtől péntekig napi 8 órában dolgoznak.1 max 2 műszakban.Nem az egyéb rabszolgahajcsár napi 10-12 órás heti 5-6 napos munkahelyekre ahop nem is igazán van helye a kérdésnek.


Sokkal jobb lenne a munkáltatóknak és az alkalmazottaknak is ez a felállás.A munkáltatónak azért mert több motivációja van az alkalmazottnak.Sokkal jobban végzi el a munkát,minőségibben és nem is megy a teljesítmény rovására.A munkavállalónak meg azért mert több szabadideje van és lenne is egy hétköznapi szabadnapja nem csak a hétvége.Órában ugyan ott vagyunk.Heti 40.Nő a termelékenység,az alkalmazottak elégedettebbek....Mi gátolja meg ezt??Persze nem lehet minden munkakörben ezt alkalmazni tisztában vagyok de nem kevés helyen lehetne bevezetni ezt.Es nem is kell hétfőtől-csütörtökig hanem mondjuk.Hétfő-Kedd munka,Szerda szabad,Csüt-Péntek megint munka.És így csak 2 napot dolgozik egyhuzamban az ember nem 4 et.Vagy 3meló-1szabi-1meló +hétvége szabad felállásban, mindegy.Mindenki jól járna vele.Nem kell ez a béna talán vallásosságból fakadó berögződés.Leesne néhány ember újjáról a karika ha nem H-P dolgozna mint minden rendes "múnkásembör" annak rendje módja szerint vagy mi??Én nem értem.


.....


köszönöm a kitekintést a válaszolóknak...


reszemrol 8 ora meg allamilag garantalt..kevesebb kellene ha nem lenne fontosabb a profit a tervszeru rideg kevesbe emberseges banas mod mar sok aldozattal jart


kulfoldi cegek jo resze 10.. 12 orat kovetel.. hivatasosak 10 16 orakat vallalnak orok 12.. 24 36 orat..


tervezd csak meg a napodat ..

dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!