Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri munkahelyet váltani...

Megéri munkahelyet váltani ebben az esetben?(részletek lent)

Figyelt kérdés

Jelenlegi helyem atombiztos állami szféra, nagyon könnyü munka, jó munkakörülményekkel de rendkivül rossz fizetéssel nettó 150-160 ezer ft, + 30 ezer forint értékü jutattás.


Lennének jobb lehetőségeim netto 250 ezer havonta, de versenyszféra és elveszteném a biztosat,plussz már ténylegesen dolgozni kellene.



2020. jún. 18. 18:29
A kérdező szavazást indított:
Nettó 150-160 ezer, biztos hely
Nettó 250 ezer, nem biztos hely
11 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak te tudod eldönteni, hogy mi a fontosabb. Mindkettőnek meg van a maga előnye meg hátránya. Én aszerint is mérlegelnék, hogy oké, magasabb a fizu, de azért egy munkahelyen nem minden a fizetés. Életed elég nagy részét töltöd ott és nagyon nem mindegy, hogyan érzed magad.
2020. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én az előbbit választanám. Nekem kijön ennyiből minden eljárni meg nem járok el.

HA kell a pénz válaszd az utóbbit , ha nem , akkor maradj.

2020. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jól érzem magam jelenleg nem élem meg munkának egyáltalán hanem szórakozásnak, egy baj van az pedig a fizetés
2020. jún. 18. 18:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a szakmád. Ha olyan amivel egyébként is nehéz munkát találni, akkor inkább maradj. Ha szívesebben tengsz-lengsz munkaidőben, akkor is maradj.

Én is dolgoztam állami cégnél, és ugyanilyen helyzetben voltam, csak engem zavart, hogy ott ülök, netezgetek, napi kb. átlag 1-2 órát dolgozom és nemmi hasznosat nem csinálok a fennmaradó időben. Én nem szeretem az ilyet, ha már ott vagyok adjanak feladatot vagy ha nincs akkor ne a "leült időt" fizessék, hanem engedjenek haza, hadd töltsem értelmesen az időmet.

Volt olyan kolléga, aki 36 évet húzott le a cégnél. Egyszer meg is kérdeztem tőle, hogy ezt hogy bírja, nem érzi-e úgy, hogy napi 8,5 órája a semmibe vész és nem töltené-e máshol hasznosabban szívesebben az időt? A válasz az volt, hogy nem, mert ha hazamenne vagy elmenne moziba vagy bármi, azért nem nem fizetnek, és legalább nem szakad bele a munkába, nyugodtan tud pletykálkodni is. Ha te is ilyen vagy, akkor maradj.

Ha akarod valamire vinni és több pénzt keresni, akkor válts.

2020. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es

Ah így már érthető.

Szeretek tengeni lengeni, bár jobb megfogalmazás hogy van egy könnyü feladatom és azt egyenletesen felosztom, tehát dolgozom fél órát azt is lassan kényelmesen aztán tartok egy félórás szünetet netezek, megiszok/eszek vmit stb, aztán folytatom a munkámat, aztán megint pihenés és így megy el a 8 órám. Ez a jobbik eset hogy kb 3 óra munka van és egyedül rám.


A rosszabik eset amikor annyira kevés munka van, hogy 1-2 órát kell dolgoznom mert munkatárssal megoszlik a dolog. Akkor a pihenés pletykával illetve teázgatással/kávéval stb megy el. Ez már picit unalmas az utolsó 1 órában.


Szóval azt hiszem hogy a munkatársaddal azonos a filózófiám.

Amit külön szeretek hogy az esetek felében nagyrészt egyedül végzem a munkám és semmi stressz nem ér és nem kell megszakadnom egyáltalán, fönök nem zaklat, jól is érzem magam.



Viszont ami zavar a fizetés mert akárhogy is nézzük ez kevés pénz.

Nem lehetne valahogy kombinálni hogy picit magasabb fizetés, de mégse szakadjak meg a munkában?

2020. jún. 18. 19:13
 6/12 anonim ***** válasza:
én 200 felet keresek de elég sok a munka. szívesen cserélnék veled , én elvagyok kevesebb pénzből is.
2020. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is elvagyok kevés pénzből, nincsenek nagy igényeim szinte semmilyen téren , de nyugtanít hogy ennyiből kell ingatlant összespórolni
2020. jún. 18. 19:38
 8/12 anonim ***** válasza:
az más . nekem van saját házam is.
2020. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg megoldom a sporolást azzal hogy szüleimmel élek ők meg nem kérnek lakbért+rezsit, a szükségleteimet olcsón kijönnek, így is marad 100+ felett havonta de akkor is így is lassú a gyüjtés
2020. jún. 18. 19:48
 10/12 anonim ***** válasza:
hm nehéz helyzet , de nem olyan rossz.
2020. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!