Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Máshol is ilyen undorítóak a...

Máshol is ilyen undorítóak a kolléganők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nők dolgozunk együtt kb 32en vagyunk.Nyilván nem mindig találkozunk mindenkivel,de egyik gonoszabb,mint a másik. Ha valamiben hibázok vagy más hibázik már hívják telefonon a főnőkőt és köpnek.Akár apró hiba,amit más is elkövethet,akár nagyobb. Folyton kiszúrnak valakit,akit kikészítenek,kiközösítenek. Ezek nem is bírták sokáig,mert felmondtak. Az elején,ahogy kezdtem én is ki voltam spécizve,de sikerült beilleszkedni,viszont azóta is óvatos vagyok,mert látom,hogy mit művelnek csak azért,hogy feljebb,magasabb pozícióba kerüljenek. (facebookos külön csoportokat hoznak létre,ahol a kirekesztettek vannak kibeszélve. Na a gáz,hogy én tűzvonalba vagyok,mert többe is bevettek,amiről nem tudnak)Kb innen ezt tudom,hogy ezt utálják, onnan meg azt utálják..De én inkább nem avatkozom ebbe.Megjegyzem 30on felüli nőkről beszélünk...

Az egyik kolléganőm berágott nagyon ezekre a rossz akarókra és névtelenül panaszt nyújtott be felsőbb vezetőségnél,mert a főnökünk is szeret velünk "játszani". Ha valaki felmond,akkor képes utána járni hol szeretne kezdeni új állásba a kilépő és ott feketíti be az illetőt. Ez nem normális tényleg... Szeretnék kilépni,de nem merek,mert félek,hogy utána nem találnék én se,mert messze elér a keze...

Most azt tervezem,hogy teherbe esem,ha össze jön.Úgy is tervezzük egy ideje,aztán elleszek otthon pár évig,addig nézelődök.Max egymás után bevállalok kettőt,ha minden oké,addig is hagyok magamnak időt. Már tényleg sok..

Máshol is ennyire gázos a helyzet? számomra ez gusztustalan.


2020. jún. 22. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos ahol sok nő dolgozik együtt, ott ez elkerülhetetlen. Menekülj, amint csak lehet, és a babázás után próbálj meg majd olyan helyet keresni, ahol minél kevesebb nő van.

Addig pedig maradj ki minden pletykából, a csoportokból lépj ki, csak és kizárólag a munkádra koncentrálj, magadról pedig soha ne ossz meg semmit.

2020. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Mindig ez van, ha sok nőt összezárnak egy helyre.
2020. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
71%

Nálunk azért ennyire nem ocsmány a helyzet, de itt sem jó. Remélem egyszer lesz egy olyan munkahelyem, ahol ez azét tényleg nem lesz, és jó kis csapat lesz. A pénz sem olyan motiváló, mint egy jó munkakörnyezet a szemembe.

Engem azért békén hagynak, nem tudom pontosan ezt mivel értem el, de az apró locsi-fecsik nem érdekelnek. Tudom miből fakad a rosszindulatúk, és inkább sajnálom/szánom őket, mintsem felkúrják az agyam :D

A munkám szeretetéért dolgozom, nem a lóvéért, ha holnapról nem dolgoznék, akkor sem halnék soha éhen, tehát ez a tény nagy nyugalmat ad.

Okok, amiért talán nem, baxtatnak engem...hm, talán hogy tényleg jó munkaerő vagyok, én alapvetően nem vagyok benne ezekben a fúrásokban, kedves vagyok, de csak amíg nekem az nem sok, nem kapaszkodom rá másokra, nem alázkodom meg.

2020. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk én voltam az, akinek lett volna oka köpni. Egy ideig nem tettem, csak megfigyeltem és bizonyítékot gyűjtöttem. Aztán utána borítottam a bilit és mikor felmondtam, jött a két ringyó is velem. :D
2020. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Akik lepontoznak, ilyen rosszindulatú pletykás szipirtyó? :D én nőként mondom, hogy normális nők messziről kerüljék az ilyen helyeket, illetve kellő mennyiségű trauma után el lehet gondolkodni a karrierváltáson is (szegény pénzügyesek hatványozottan ki vannak téve a rosszindulatú kollégáiknak).


A gyerekéknél jobban csak a nők kegyetlenkednek egymás között egymással, ez a csúnya igazság. Fehér holló ahol nem ez van, de ott meg senki nem adja ki magát, hogy legyen min csámcsogni.

2020. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nem is hülyeség :D
2020. jún. 22. 09:59
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Tipikus női többség a munkahelyen...

Azért az mekkora gáz már, hogy azért szülni két gyereket, mert rossz a munkahelyi légkör. Öröm lesz felnőni azoknak a gyerekeknek...

Egyébként pedig te is benne vagy a dologban ha bevettek mindenhova a titkos csoportokba. És mivel benne vagy a sűrűjében nem is valószínű, hogy lenne következménye, ha felmondanál. De igazából menj el szülni, azzal jársz te is és mindenki más is a legjobban, majd utána ráérsz mást keresni.

2020. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy gondolat. Ha a főnök akkora gyökér, hogy beleáll ebbe a játékba (nyilván ő is nő), akkor ne tervezz hosszú távra itt, mert sose lesz jobb. Olyan csoport is van amiben csak te nem vagy benne, ebben biztos lehetsz.


#7

2020. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
58%
8# Igen, átlagban fejétől bűzlik a hal...:)
2020. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Ezen én is behaltam. Rossz a munkahelyi légkör? Hát akkor inkább szülök 1-2 gyereket. :D
2020. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!