Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azt akarják, hogy felmondjak?

Azt akarják, hogy felmondjak?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen szökőévente adnak feladatot, de azt is 1-2 óra alatt megcsinálom, aztán folytatom a semmittevést, kávézgatást, wc-re járást, csak hogy menjen az idő. A munkaidőm 90%-a internetezéssel, unatkozással telik. Ha említenek valami jövőbeli dolgot, amit majd csinálnom kell, azt is később visszavonják. Szakmailag semmit nem fejlődöm itt, nem kapok folyamatos visszajelzést a munkámról. Azt látom, hogy a többiek is lazán dolgoznak, de nekik legalább folyamatosan van feladatuk. (Irodai munka, közigazgatás)


A munkához úgy segítettek hozzá, ismerős révén vagyok itt, mert még most is munkanélküli lennék, előtte egy interjún se feleltem meg.

A főnökeim főnöke nyomott be, ami miatt folyamatosan lelkiismeret-furdalás gyötör.

Megvetem magam emiatt...

Azt nem értem, miért van ez a negligálás? Értem, hogy nem tudnak szakmámhoz illő feladatokkal megbízni, de én rövidtávon megelégednék betanított irodai melóval is, csak valami hasznosat csináljak. Több hónapja ez megy.

Mire utalhat ez a feletteseim részéről? Ha nincs rám szükségük, miért nem küldenek el? Vagy miért nem kérik meg a felettesüket, hogy ő tegyen át máshova, vagy ő küldjön el akkor? Keresek állást, de még nem találtam olyan hirdetést, amelynek megfelelnék.



2020. jún. 22. 11:04
A kérdező szavazást indított:
Azt akarják hogy felmondjak
Csak beképzelem, nincs elég munka, ez minden
14 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. Irodai munka, a közvetlen főnököm apukám közeli ismerőse. Nekem is kevés a feladatom. Novemberben, januárban és minden hó végén van egy kis hajtás, de a köztes időben én is olvasok, tanulok, telefonozok.


Azt vettem észre, hogy a többiek sokkal lassabban végeznek a hasonló feladataikkal. Amikor idekerültem, nekem is tovább tartott minden, de aztán szép lassan optimalizáltam a folyamatokat, és most már a munkám felét elintézik helyettem a táblázataim. Persze a táblázatokat meg kellett csinálnom, ez is idő volt, de már nagyon hamar kész vagyok az aktuális feladatokkal.


Én most kifejezetten örülök ennek a helyzetnek. Levelezőn egyetemre járok, így van időm tanulni. Ha nem kellene tanulnom, akkor hosszú távon nagyon unalmas lenne. Először kérnék a főnöktől plusz feladatot, de ha nem lenne változás 1-2 hónap alatt, akkor elkezdenék más munkát keresni.

2020. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Azt a k...a! Ez azért kemény, hogy állami szférában ilyen láblógatás megy. Bocsánat, ez nem a kérdésre a válasz, de azért ez kemény, hogy az adóm ilyenek fizetésére megy el. A versenyszférában kicsinálnának titeket, azt megmondom.
2020. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1. Igen, én is tanulással töltöttem idáig egy csomó időt, de egy pár hét után rájöttem, hogy ettől még nem dolgoztam semmit.

Új meló után nézek, csak visszatart, hogy elég jól fizetnek, és most gyűjtöget a család egy ingatlanra


#2. tudom, sajnos ez a helyzet

2020. jún. 22. 11:29
 4/12 anonim ***** válasza:

#2-es: versenyszférában dolgozok, nem állami cégnél. A főnököt az érdekli, hogy kész-e a munka.


A munka az kész van, mindent pontosan vezetek amit kell, a határidőket betartom, az extra munkákat is hamar elvégzem. Megcsinálok annyit, amennyit a munkatársaim, csak én megkönnyítem a saját dolgomat a táblázataimmal. Meg én nem járok ki negyed óránként kávézni, cigizni meg WC-re, hanem először megcsinálom amit kell, aztán utána ráérek ezekre.


Erről a főnök is tud, rendszeresen lát telefonnal a kezemben. Meg szokta kérdezni, hogy ez vagy az készen van-e, és ennyi. 1,5 éve dolgozok itt.


(#1-es vagyok)

2020. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amúgy is, arról nem én tehetek, hogy nem tudnak elég feladatot adni. Azért vettek fel, mert nem tudták időben megcsinálni a munkát, nem voltak elegen, elmaradtak dolgokkal.


Valószínűleg elegen voltak, csak meg kellett volna tanulniuk normálisan használni az excelt. Olcsóbb lett volna mindenkit befizetni egy tanfolyamra, mint engem alkalmazni, de ezt a vezetőknek kellett volna felmérniük.


(#1-es vagyok még mindig.)

2020. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Versenyszférában is vannak ám ilyenek.
2020. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a közszfera😀nem ujdonsag. Nem nem akarnak kirugni ne aggodj. Ennyi a feladat es kesz. Orulj neki.
2020. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem olyanokat akik alszanak a kozszferaba delutani csicsi 😀👍kajakra horkol az irodaba
2020. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat is ismertem, aki konkrétan hazajárt főzni. 2 utcányira lakott az irodától.
2020. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
😀😀szegeny adófizetők mit éreznek ilyenkor.
2020. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!